Οι νέες μου ζευγαρώστρες

Συγχαρητηρια και απο μενα! Πραγματικα πολυ ομορφη κατασκευη. Θα ηθελε και εγω να σε ρωτησω κατι και ελπιζω να καταλαβεις τι εννοω. Στο πατο της καθε κλουβας αναμεσα στι κλουβι και το ταψακι υπαρχει καποια σιτα ή ειναι σκετο; Και ακομη στο ταψακι του καθε κλουβιου θα βαλεις αμμο ή θα το αφησεις ετσι και θα το πλενεις καθε φορα που θα τα καθαριζεις;
 
Χρηστο επαθα πλακα διοτι εφτιαξα και εγω ζευγαρωστρες ( συντομα τις παρουσιαζω) σαν τις δικες σου.
Και εγω 8 εφτιαξα, με τις ιδιες ραγες για το χωρισμα, με τα ιδια κρεμαστρακια για τα ξυλαρακια, με τον ιδιο σχεδιασμο για το κενο που μπαινουν τα ταψακια, με... Ολοιδιες σου λεω, αφου νομισα οτι εβλεπα τις δικες μου. Μονη διαφορα οτι χρησιμοποιησα αδιαβροχη ασπρη μελαμινη, στο ματι ομως ειναι ολοιδιες.
Και μετα σου λενε οτι δεν υπαρχει τηλεπαθεια :D
αρα κατάλαβες εν μέρη τι τραβηξα. Θα χαρω να δω foto έχω μεγάλη περιεργεια.
 
Συγχαρητηρια και απο μενα! Πραγματικα πολυ ομορφη κατασκευη. Θα ηθελε και εγω να σε ρωτησω κατι και ελπιζω να καταλαβεις τι εννοω. Στο πατο της καθε κλουβας αναμεσα στι κλουβι και το ταψακι υπαρχει καποια σιτα ή ειναι σκετο; Και ακομη στο ταψακι του καθε κλουβιου θα βαλεις αμμο ή θα το αφησεις ετσι και θα το πλενεις καθε φορα που θα τα καθαριζεις;
Καλημέρα Νεκτάριε δεν έβαλα τίποτα είναι σκέτο. Στα ταψάκια έβαλα άμμο και φυσικά θα τα πλένω κάθε φορά που θα καθαρίζω τα κλουβια.
 
μου άρεσε πολύ η κατασκευή σου να τη χαίρεσαι και γρήγορα να τη γεμίσεις με πουλάκια
 
Μπραβο σου και απο εμενα, πολυ καλη δουλειά.
Θελω μονο να σε ρωτησω τη ειναι αυτο μπροστα στην προσοψη σαν ζελατηνα μου φαίνετε;
 
Πολυ καλη δουλεια! Ποσο "ζηλευω" ολους εσας που "πιανουν" τα χερια σας!
 
Χρήστο και από μένα συγχαρητήρια...όσοι έχουμε κατασκευάσει καταλαβαίνουμε πόσοσ κόπος απαιτείται και πόσα προβλήματα ζητάνε λύση πριν την ολοκλήρωση της ιδιοκατασκευής... Εύχομαι να είναι πάντοτε γεμάτες... Και θα συνηγορήσω με τον Κο Μάκη... Παντρέψου την και γρήγορα!
 
Μπραβο σου και απο εμενα, πολυ καλη δουλειά.
Θελω μονο να σε ρωτησω τη ειναι αυτο μπροστα στην προσοψη σαν ζελατηνα μου φαίνετε;
στην αρχη ειχα το ναυλον για να μην πεφτουν τα σπορια κατω στο πατωμα αλλα στην συνεχεια την αλλαξα με σητα απο υφασμα γιατι ηθελα το βραδυ να την ανεβαζω μεχρι επανω για ασφαλεια
 

Συνημμένα

  • 008.webp
    008.webp
    54,4 KB · Προβολές: 230
  • 005.webp
    005.webp
    5,8 KB · Προβολές: 220
οχ, μπράβο σου Χρήστο πολυ ωρέα δουλεία, σύνολο πόσο σου κόστισε;
250-300 περιπου



Χρήστο και από μένα συγχαρητήρια...όσοι έχουμε κατασκευάσει καταλαβαίνουμε πόσοσ κόπος απαιτείται και πόσα προβλήματα ζητάνε λύση πριν την ολοκλήρωση της ιδιοκατασκευής... Εύχομαι να είναι πάντοτε γεμάτες... Και θα συνηγορήσω με τον Κο Μάκη... Παντρέψου την και γρήγορα!
αυτην την εβδομαδα θα κανω αλλες 4 αν με αντεξει θα την κανω προταση γαμου. 😉
 
στην αρχη ειχα το ναυλον για να μην πεφτουν τα σπορια κατω στο πατωμα αλλα στην συνεχεια την αλλαξα με σητα απο υφασμα γιατι ηθελα το βραδυ να την ανεβαζω μεχρι επανω για ασφαλεια
Πολυ καλα εκανες και εβαλες υφασμα ειδικα αν τα εχεις σε εξωτερικο χωρο. Ετσι θα κοβει λιγο ο αερας αλλα θα μπορουν να αναπνεουν κιολας.Φυσικα ετσι δεν θα γινονται αντιληπτα απο τα αρπακτικα.
 
Back
Top