Γενικά Οι νέοι φίλοι μου (ζευγάρι Gouldian finch)

Parrotsmile

PB Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.055
Πόλη
Καλαμάτα
Χτες και μετά από αρκετό διάβασμα, απέκτησα δύο νέους φίλους ένα ζευγάρι Gouldian finch. Σας παρουσιάζω την Kimberly και τον Joseph . Νονός είναι ο Jamie γιατί εδώ και ένα χρόνο είναι απίστευτη η βοήθεια που μου έχει δώσει καθώς και η εξυπηρέτηση που μου κάνει στέλνοντάς μου ότι βλέπω στα site της χώρας του. Είναι ένας πραγματικός φίλος. Το όνομα του θυλικού βγήκε από την περιοχή της Αυστραλίας που κατάγονται αυτά τα υπέροχα πλάσματα. Kimberly Australia - The Region's Attractions
Οι φωτογραφίες δεν είναι πολύ καλές μιας και δεν ήθελα να τα τρομάξω πηγαίνοντας πιο κοντά αφού ούτε δύο ημέρες δεν τα έχω.
Η kimperly είναι με το λευκό χρώμα κάτω απο το λαιμό και ο Joseph είναι αυτός με το μωβ χρώμα κάτω από το λαιμό.
Ευχαριστώ επίσης τον Οδυσσέα για την βοήθειά του και τισ συμβουλές του.
Αν κάτι δεν έχω κάνει καλά πείτε μου.
 

Συνημμένα

  • Resize of PB081156.webp
    Resize of PB081156.webp
    13,1 KB · Προβολές: 196
  • Resize of PB081158.webp
    Resize of PB081158.webp
    24,5 KB · Προβολές: 182
  • Resize of PB081159.webp
    Resize of PB081159.webp
    16,8 KB · Προβολές: 206
  • Resize of PB081161.webp
    Resize of PB081161.webp
    22,4 KB · Προβολές: 174
  • Resize of PB081164.webp
    Resize of PB081164.webp
    14,9 KB · Προβολές: 176
Μερικές ακόμα
 

Συνημμένα

  • Resize of PB081165.webp
    Resize of PB081165.webp
    25,5 KB · Προβολές: 210
  • Resize of PB081167.webp
    Resize of PB081167.webp
    15 KB · Προβολές: 135
  • Resize of PB081172.webp
    Resize of PB081172.webp
    10,4 KB · Προβολές: 119
  • Resize of PB081173.webp
    Resize of PB081173.webp
    20,1 KB · Προβολές: 118
  • Resize of PB081174.webp
    Resize of PB081174.webp
    24,3 KB · Προβολές: 119
Ξέχασα να σημειώσω ότι ο Πάρης τρομοκρατήθηκε στην αρχή από αυτά τα μικρά πραγματάκια.😱Μετά είχε γουρλώσει τα μάτια σαν να ήθελε να πει δεν κατάλαβα και άλλοι συγκάτοικοι; χμ:D
 
Kωσταντίνε, να σου ζήσουν οι καινουριοι σου φίλοι! Ειναι πανέμορφοι!

Και η βιλίτσα είναι καταπληκτική! Μου άρεσαν πολύ οι ταίστρες, φαίνονται ιδιαίτερα πρακτικές ιδιαιτερα για τις περιόδους διακοπών! Στα πουλάκια αυτα αρέσουν και τα παιχνίδια!

Ελπίζω να μην ζηλέψει ο Πάρης!
 
Kωσταντίνε, να σου ζήσουν οι καινουριοι σου φίλοι! Ειναι πανέμορφοι!

Και η βιλίτσα είναι καταπληκτική! Μου άρεσαν πολύ οι ταίστρες, φαίνονται ιδιαίτερα πρακτικές ιδιαιτερα για τις περιόδους διακοπών! Στα πουλάκια αυτα αρέσουν και τα παιχνίδια!

Ελπίζω να μην ζηλέψει ο Πάρης!

Ευχαριστώ Georgina. Επέλεξα αυτές τις ταΐστρες γιατί η φύση της δουλειάς μου είναι τέτοια που πρέπει να μετακινούμαι μερικές φορές. Και για τις διακοπές είναι ότι πρέπει.
 
Ευχαριστώ για τα ευγενικά σας λόγια, Κωνσταντίνος! Ελπίζω να σας αρέσει το νέο σας φίλους! Είμαι τιμή μου!
 
Ειναι πολυ ομορφα! Να τα χαιρεσαι Κωνσταντινε!
 
Κωσταντίνε να χαίρεσαι τα καινούργια φιλαράκια σου. Είναι κουκλιά!
 
Πανεμορφα τα νεα πουλακια Κωνσταντινε! Καλη συγκατοικιση με τον Παρη!
 
Τωρα τα δα,... Τι κουκλακια ειναι αυτα; Εξωτικα πουλια... Καποτε σιγουρα θα αποκτησω ενα ζευγαρακι... Με την φωλια πως τα πανε;την ριχνουν καμια ματια η μπα;σαν πουλια πως τα βλεπεις; Ειναι ηρεμα; Ειναι τρομοκρατημενα;
 
Να τα χαίρεσαι.. Και έλεγα πότε θα δω το post πότε θα το δω..
Είναι σκέτα κουκλάκια!
 
hola

Να σου ζήσουνε Κωστή τα νέα σου αποκτήματα. Άντε να δούμε πότε θα αξιωθώ κι εγώ
να βάλω καμιά φώτο από τα δικά μου.
 
Μια ευχάριστη έκπληξη με περίμενε σήμερα το πρωί. Τραγουδούσαν σαν καναρίνια αλλά σε πιο χαμηλό τόνο. Είχα ακούσει από βίντεο στο internet αλλά όχι έτσι ίδιο με καναρίνι. Είναι απίστευτο να συνδυάζεται η ομορφιά των χρωμάτων με την φωνή.
 
Μπράβο Κωνσταντίνε καλορίζικα τα νέα σου φιλαράκια, να χαίρεσαι την ομορφιά όλων, και το τραγούδι όπως λες, σε ευχαριστούμε και εμείς, καλή αποδοχή από τον Πάρη εύχομαι!
 
Είστε τυχεροί που άκουσα το τραγούδι τόσο γρήγορα! Νομίζω ότι είναι πολύ χαρούμενος στο σπίτι σας.
 
Back
Top