Γενικά Οι φιλοι μου (παπαγάλοι)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tentom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
μονο που προσπαθω την κονουριτσα να την μαθω να τρωει pellets τον ηλιοσπορο εχει στο μυαλο του. Να του βαζω μονο pellets να πεινασει κ οποτε φαει;τα δοκιμασα με χυμο πορτοκαλι τιποτα το εχω 2 εβδομαδες μονο. σκεφτομαι μηπως αμα προσαρμοστει καλυτερα αλλαξουν κ οι ορεξεις του
 
μονο που προσπαθω την κονουριτσα να την μαθω να τρωει pellets τον ηλιοσπορο εχει στο μυαλο του. Να του βαζω μονο pellets να πεινασει κ οποτε φαει;τα δοκιμασα με χυμο πορτοκαλι τιποτα το εχω 2 εβδομαδες μονο. σκεφτομαι μηπως αμα προσαρμοστει καλυτερα αλλαξουν κ οι ορεξεις του

2 εβδομάδες δεν είναι μεγάλο διάστημα. Βάλε τα πελετς σε ψηλότερο σημείο στο κλουβί απ'ότι τις άλλες τροφές. Βγάζε για μερικές ώρες τα υπόλοιπα αλλά όχι για όλη μέρα. Μην το κάνεις να πεινάσει, δεν είναι σωστή η βίαιη αλλαγή στη διατροφή.
 
Το κανω αυτο εχω παντα πελλετς αλλα δεν τα ακουμπάει. Τρώει φρουτα λαχανικά κ σπορια

Φαίνονται. Απλως, υπάρχει μια διαφορά... Μεγεθους
Με την σμίκρυνση του αρχείου γινεται αυτη η διαφορα
 
...το εχω 2 εβδομαδες μονο. σκεφτομαι μηπως αμα προσαρμοστει καλυτερα αλλαξουν κ οι ορεξεις του
Αν κατάλαβα καλά, το πουλί έχεις δυο εβδομάδες Αλέξανδρε έτσι;
Ελάχιστο διάστημα συμβίωσης και ελαχιστότατο διάστημα για ν΄αλλάξει διατροφικές συνήθειες ή για να δεχτεί νέες-άγνωστες γι΄αυτό τροφές...
 
Αν κατάλαβα καλά, το πουλί έχεις δυο εβδομάδες Αλέξανδρε έτσι;
Ελάχιστο διάστημα συμβίωσης και ελαχιστότατο διάστημα για ν΄αλλάξει διατροφικές συνήθειες ή για να δεχτεί νέες-άγνωστες γι΄αυτό τροφές...
Μακαρι
Αν κατάλαβα καλά, το πουλί έχεις δυο εβδομάδες Αλέξανδρε έτσι;
Ελάχιστο διάστημα συμβίωσης και ελαχιστότατο διάστημα για ν΄αλλάξει διατροφικές συνήθειες ή για να δεχτεί νέες-άγνωστες γι΄αυτό τροφές...
μακάρι να ειναι ετσι αλλα απο ολα τα υπόλοιπα σχεδον αμέσως ειχαν ξεκινήσει πελλετς αυτο το παίζει δύσκολος.
 
Μακαρι

μακάρι να ειναι ετσι αλλα απο ολα τα υπόλοιπα σχεδον αμέσως ειχαν ξεκινήσει πελλετς αυτο το παίζει δύσκολος.
Καθένα έχει και τον χαρακτήρα του, άλλα πουλιά δοκιμάζουν πιο εύκολα άλλα πιο δύσκολα. Μην σε απασχολεί το πότε, αλλά το πως, τι δηλ θα το παρέσυρε για να του γίνει συνήθεια. Βασικά η φαντασία και η σταθερή επιμονή μας. 🙂
 
Αλέξανδρε τα πέλετς θα τα δίνεις σε κάποιο ποσοστό ή θέλεις να καταλήξεις σε διατροφή αποκλειστικά με αυτά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Αλέξανδρε τα πέλετς θα τα δίνεις σε κάποιο ποσοστό ή θέλεις να καταλήξεις σε διατροφή αποκλειστικά με αυτά;
Οχι μέρος της διατροφής τα πελλετς παντα. Παράλληλα φρουτα κ λίγα σπορια. Τα πελλετς μόνα τους δεν ειναι σωστή διατροφή
 
μετα απο πολλες προσπαθειες και με το κολπο με τον χυμο πορτοκαλι τρωει πελλετς στεγνα πια. Θελω να πω οτι η Sissy ειχε δικιο το ειχα πολυ λιγο το πουλι κοντα μου... Ολα καλα!
 
Back
Top