Αναπαραγωγή Ολοι οι νεοσσοί από τις γέννες πεθαίνουν μεσα την εβδομαδα

Ευχαριστω κ. Δημητρη για τις πληροφοριες. Εγω χρησιμοποιω το chevi-tren και το Τabernil αλλα δεν ειχα αμμεσα αποτελεσματα μπεδευτηκα μεχρι να απαλαγω απο τα παρασιτα. Υστερα απο πολλες επαναληψεις και εναλλαξ τα 2 παραπανω τα ξεφορτωθηκα.
 
Χρησιμοποιείτε αντιπαρασιτικά σε νεοσούς; Προσωπικά, προτιμώ να 'εγκαταλείψουν' τη φωλιά 2 μέρες νωρίτερα, παρά να 'εφαρμόσω' πάνω τους ή στο χώρο τους οτιδήποτε. Για να είμαι ειλικρινής, αναπαραγωγή τέτοια εποχή ούτε καν θέλω να την σκέφτομαι
 
Συμφωνώ και εγώ μαζί σου για την λάθος εποχή ζευγαρώματος, κλλά εάν σκεφτείς ότι τα πουλιά έχουν την δικιά τους προσωπικότητα και δεν είναι μηχανές να της ανάβεις και να της σβήνεις όποτε θες εσύ, έτσι και αυτά κάποια θα έρθουν ποιο γρήγορα και κάποια ποιο μετά.
Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιος που να θέλει έστω και για δυο μέρες να έχει ψείρες μέσα στα πουλιά του. Τα παράσιτα δεν πάνε μόνο στην φωλιά η στους νεοσσούς, κλλά παντού μέσα στο κλουβί και στο χώρο.
Υπάρχουν παρασιτοκτόνα σε σκόνη που δεν ενοχλούν ούτε την μανά ούτε τους νεοσσούς.
Το frontline είναι πολλή δραστικό με άμεσα αποτελέσματα ΑΛΛΑ μια υπερβολική χρήση η ποσότητα μπορεί να αποβεί μοιραία.
Είναι η έσχατη λύση.
 
Back
Top