Αναπαραγωγή Ο Αρσενικός δεν είναι έτοιμος και η κανάρα φτιάχνει φωλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης George98
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γιώργο μου κι γω πιστεύω πως οι μετακινήσεις και η απότομη αλλαγή του φωτισμού την έκαναν τη δουλειά, αλλά τελικά αυτό το ψυχολογικό και το στρες κράτησε μόνο για λίγες μέρες! Για μένα άστα μαζί, άσε την κανάρα να κάνει τον κύκλο της, ενίσχυσες τη διατροφή του αρσενικού μήπως και πυρώσει, και στη δεύτερη γέννα ελπίζουμε να έχει πυρώσει και ο αρσενικός!

Πάντως εγώ αρσενικό έχω να σου δώσω αν θες.. Τι χρώμα είναι η νύφη; :)
 
Γιώργο μου κι γω πιστεύω πως οι μετακινήσεις και η απότομη αλλαγή του φωτισμού την έκαναν τη δουλειά, αλλά τελικά αυτό το ψυχολογικό και το στρες κράτησε μόνο για λίγες μέρες! Για μένα άστα μαζί, άσε την κανάρα να κάνει τον κύκλο της, ενίσχυσες τη διατροφή του αρσενικού μήπως και πυρώσει, και στη δεύτερη γέννα ελπίζουμε να έχει πυρώσει και ο αρσενικός!

Πάντως εγώ αρσενικό έχω να σου δώσω αν θες.. Τι χρώμα είναι η νύφη; :)
Αλίκη ευχαριστώ για την προσφορά σου αλλά δεν θα χρειαστεί, σήμερα είμαι πανευτυχής! Τελικά ο αρσενικός ξεπέρασε πολύ γρήγορα το στρες και άρχισε να βατεύει κανονικά το θηλυκό που έχει έτυμη την φωλιά ! Ελπίζω να πάνε όλα καλά στην συνέχεια μετά απο ένα λίγο στραβό ξεκίνημα :D
 
Ποιο στραβό μωρέ? Μακάρι όλοι να ξεκινούσαν έτσι... "στραβά"! Με το καλό Γιώργο μου!
Ευχαριστώ και πάλι! Η αλήθεια είναι οτι απο διατροφή και γενικά προετοιμασία (εκτός των μετακινήσεων είναι κομπλέ) 😉
 
Back
Top