Γενικά Ο Κύριος Πέτρος - Blue Front Amazon

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Babasu
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Babasu

PB New Member
Εγγραφή
14 Αυγ 2022
Μηνύματα
18
Πόλη
Ρόδος
Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να πω Ευχαριστώ για όλες τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που μοιράζεστε στο φόρουμ αυτό.

Να σας παρουσιάσω τον κύριο Πέτρο( μπορεί και πετρούλα, θα δείξει)… ένας μικρός Blue Front Amazon (2,5 μηνών βάσει των λεγόμενων του petshop).

Έχω ξεκινήσει και ένα θέμα στο φόρουμ της διατροφής, οποίος γνωρίζει μερικά πράγματα και μπορεί να βοηθήσει θα χαρώ πολύ αν απαντήσει.
 

Συνημμένα

  • D5E7816C-32C2-4500-9881-04F089B2E96C.webp
    D5E7816C-32C2-4500-9881-04F089B2E96C.webp
    180,7 KB · Προβολές: 36
  • IMG_3481.MOV
    IMG_3481.MOV
    853,5 KB
Να τον χαίρεσαι είναι κουκλί! Έχω μια μικρή διαφωνία με το όνομα αλλά θα το προσπεράσω. 😄

Δες αν θες τα παλιότερα θέματα μου, έχω μεγαλώσει 2 αμαζονάκια στο παρελθόν. https://community.petbirds.gr/search/Φοίβος-threads/
 
Καλημέρα, να σου ζήσει είναι πολύ όμορφο πουλάκι.
Υπάρχει δαχτυλίδι στο πόδι του;
Αν ναι τι ακριβώς γράφει;
Το δαχτυλίδι είναι η ταυτότητα τους και μπορεί να βοηθήσει για να αποδείξει ότι το πουλάκι μας ανήκει σε περίπτωση που χαθεί.
Συνήθως οι μεγάλοι και ακριβοί παπαγάλοι συνοδεύονται και με πιστοποιητικό εξέτασης DNA έτσι ώστε οι κάτοχοι τους να γνωρίζουν το φύλο τους.
Εάν θέλεις να μάθεις το φύλο μπορείς να απευθυνθείς στο παρακάτω διαγνωστικό κέντρο αφού ακολουθήσεις τις διαδικασίες που χρειάζονται.
 
@Vada Έχει δαχτυλίδι ναι, δεν έχω καταφέρει να το διαβάσω ακόμα γιατί δεν έχουμε φτάσει σε σημείο να κάθεται να τον πιάσουμε στο χέρι. Αυτή τη στιγμή τρώει από το χέρι μας, το δέχεται άνετα χώρος να φοβάται, αλλά δεν έχουμε μάθει στεπ απ ακόμα. Θεωρώ σε μια δυο μέρες θα τον καταφέρω.
 
@Ledagcc Ευχαριστώ πολύ. Θα το μελετήσω με την πρώτη ευκαιρία μόλις κάτσει άνετα πάνω μας.

Σήμερα κάναμε και το πρώτο μας μπανάκι, πήγε μόνος του στο νεράκι του, τον βοηθήσαμε και λίγο εμείς, το διασκέδασε.

View attachment IMG_3604.MOV
 
Και το video από το μπανάκι μας. Δεν μπορούσα να το ανεβάσω εδώ λόγω μεγέθους όποτε YouTube.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@meniam Μη σε ξεγελάει εκεί που το παίζει κύριος στην κάμερα. Ατίθασος είναι, ακόμα δεν τον έχουμε κερδίσει την εμπιστοσύνη απόλυτα ή μάλλον ακόμα δεν ξέρει πως να μας δείξει την αγάπη του. Τρώει από θετά χέρια νας, μας δέχεται μια χαρά. Στεπ απ δεν καταφέραμε ακόμα γιατί δαγκώνει όταν πάει να ανεβεί.
 
Back
Top