Γενικά Ο Νταμνιαν, ενα πρασινο ινδικο ringneck

Το εχω στο προγραμμα Ανεστη αλλα πρεπει να αλλαξω και σπιτι γιατι σε 35τμ αυτο δεν γινεται... Κοιταω τις ωρες που εχει ορεξη για βατεματα να του τραβαω την προσοχη με παιχνιδια αλλα δεν πετυχαινει παντα...
 
Πωπω ειναι ενα κουκλι να σου ζησει.
Το κλουβι και το σταντ ειναι αριστα!
 
Το εχω στο προγραμμα Ανεστη αλλα πρεπει να αλλαξω και σπιτι γιατι σε 35τμ αυτο δεν γινεται... Κοιταω τις ωρες που εχει ορεξη για βατεματα να του τραβαω την προσοχη με παιχνιδια αλλα δεν πετυχαινει παντα...
Kάνε λίγη υπομονή, είναι η περίοδος. Μην του δίνεις αυγοτροφή αν του έδινες κι αν θέλεις μίκρυνέ του λίγο την ημέρα. Βέβαια στο μικρό σπίτι που λες δεν ξέρω κατά πόσο θα σε διευκολύνει να το κάνεις.
 
Ωραίες εξελίξεις!
Έχεις κάνει τεστ και ξέρεις πως είναι αγόρι;
 
Μμμ δηλαδη Ανεστη να τον σκεπαζω κατα τις 6 το απογευμα; Η μερα του αναγκαστικα ξεκιναει απ τις 6 το πρωι γιατι φευγω στη δουλεια την αυγοτροφη την εκοψα εδινα αυγο μια φορα τη βδομαδα αλλα θα το κοψω κι αυτο αμα ειναι.. Μαρια καποιες τριχιτσες διπλα στο ραμφος εχουν μαυρισει και γενικοτερα φαινεται μια μαυρη σκια σε εκεινο το σημειο... Επισης ειναι και τα βατεματα και οι καρδιες που μου κανει...
 
Καλημεραα εδω ειμαστε και μεις. Γινομαστε αντρες σιγα σιγα!
 

Συνημμένα

  • received_10208911511521642.webp
    received_10208911511521642.webp
    42,1 KB · Προβολές: 51
  • received_10208911510441615.webp
    received_10208911510441615.webp
    88,4 KB · Προβολές: 39
  • received_10208911510401614.webp
    received_10208911510401614.webp
    66,8 KB · Προβολές: 39
Κούκλος λεβέντης! φτου φτου να σου ζήσει!
Παρατηρείς αλλαγές συμπεριφοράς;
 
Κούκλος! Και δείχνει πολύ σοβαρός και "άντρας" ! Να τον χαίρεστε!
 
Πωπω ένας πράσινος κουκλος.
Απίστευτος είναι.
Πως είναι η σχέση σας τώρα;
 
Καλησπερα σας παιδια! Μαρια αν εννοεις αλλαγες λογω ηλικιας οχι ακομα δεν παρατηρησα εξαλλου ειναι στο τελος της ακομα η πτερροροια και τον βασανιζει ακομα λιγο... Βεβαια πριν ξεκινησει η πτερροροια βατευε συνεχεια να χερια μου και εψαχνε να τα ταισει... Ελπιζω να μην αρχισει τα ιδια οταν τελειωσει με την πτερροροια.. Τωρα οσον αφορα την γενικοτερη συμπεριφορα του οταν ειναι μεσα στο κλουβι και βρισκομαι και γω στο χωρο αν θελει να βγει σηκωνει τον κοσμο με τις φωνες του... Οταν λειπω δεν εχω ιδεα τι κανει σχετικα με τις φωνες δεν εχω καμερα για να τον βιντεοσκοπησω αλλα πιθανοτατα κανει σφυριγματα και διαφορα αλλα γιατι εχει τυχει να τον ακουσω ανεβαινοντας απ τις σκαλες.. εχω ψιλορυθμισει το προγραμμα του να βγαινει 3-4 ωρες καθημερινα κυριως μεσημερια και αργοτερα το απογευματακι.. Οταν ειναι εξω η καθεται και θα φτιαχνει φτερωμα με μενα να τον χαιδευω και παιρνει υπνακους ή παιζει με διαφορα παιχνιδια πεταει κλπ.. Εχει μερικα χουγια οπως το λαστιχο που ενωνει κουφωμα με παραθυρο το εχει τσακισει και δεν μπορω να του το κοψω με τιποτα και με τα καλωδια που ειναι ολα πατενταρισμενα και εχει σταματησει να πολυασχολειται... Αυτααα σε γενικες γραμμες..
 
Back
Top