Γενικά Ο Ρικο μάς αφησε στο δρομο για το γιατρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Myra

PB Known Member
Εγγραφή
9 Φεβ 2015
Μηνύματα
6.101
Πόλη
Σαντορίνη
Δεν το πιστευω ρε Μιραντα. ☹ Τοσο συντομα πια; Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ, ξερω ποσο μερακι κι αγαπη του ειχες. ☹
 
Πφφφφ, ασχημα ξεκινησε η μερα.
Κριμα ειλικρινα, δεν εχω λογια...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Απίστευτο! Τι κρίμα! Λυπάμαι πάρα πολύ Μιράντα, έχω πάθει σοκ.

άσχετο-σχετικό... Ευτυχώς που βρισκόσαστε στην Αθήνα και προσπάθησες να τον πας σε γιατρό... Βοηθάει πολύ ψυχολογικά, από το τα βρίσκεσαι κάπου (στο πουθενά) και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί δεν υπάρχει γιατρός...
 
Αφηστε το παιδια, μπορει να μην εμεινε πολυ καιρο μαζι μου αλλα μου στοιχισε πολυ. Αυριο ελπιζω να μαθουμε και το γιατι και που εκανα λαθος.
 
Δεν είναι απαραίτητο να έκανες κάποιο λάθος εσύ κι ευτυχώς και ήταν μαζί σου και όχι να είχε μείνει πίσω με τον Βασίλη.
Όσο για το δέσιμο... Εδώ σ' εμάς και ήταν χαστούκι, σε καταλαβαίνουμε όλοι πιστεύω.
 
Δεν είναι απαραίτητο να έκανες κάποιο λάθος εσύ κι ευτυχώς και ήταν μαζί σου και όχι να είχε μείνει πίσω με τον Βασίλη.
Όσο για το δέσιμο... Εδώ σ' εμάς και ήταν χαστούκι, σε καταλαβαίνουμε όλοι πιστεύω.
Καλα δεν ξερω τι θα ειχε γινει αν χανοταν εκει, φανταζομαι αρμαγεδωνας. Βεβαια μπορει να μην ειχε γινει και τιποτα. Πολλα τα μπορει και γιατι και αν.
Πολύ γρήγορα έφυγε λυπάμαι.
Προσοχή με τα αποτελέσματα της νεκροψίας.
Εφυγε ΠΑΡΑ πολυ γρηγορα. Πιστευω τουλαχιστον με την ενασχοληση μου με τα ωδικα, εχω καποιες βασεις για να αντιληφθω αν κατι δεν παει καλα και μονο απο το να τα βλεπω. Ξερω ολα μου τα πουλια, πως συμπεριφερονται, τις φωνες τους κτλ.
Το θεμα ειναι οτι προχτες (χωρις να με βλεπει - αρα να το κρυβει) φωναζε και εκανε "κοντρες" με τα καναρινια, ηταν ευδιαθετος με φωνουλες, ετρωγε, ηταν σε εγρηγορση, ολα καλα δηλαδη. Γι αυτο με τρωει παρα πολυ, να μαθω το γιατι ετσι ξαφνικά. Αν ηταν καποια ασθενεια, θα ειχε ενα περιθωριο εκδηλωσης, θα ειχα καποιο σημαδι.
Προσοχη με τα αποτελεσματα, γιατι;
 
Υποψιάζομαι "αρρώστια" από το πλοίο...
Εύχομαι να κάνω λάθος...
Θα περιμένω τα αποτελέσματα. Πότε θα ξέρεις;
Τι ειδους αρρωστια; Το πλοιο ηταν αδειο, ζωα δεν συναντησαμε, απο το γκαραζ πηγε απευθειας καταστρωμα. Ειχε πολυ ομορφη μερα, δεν ειχε κρυο (αν ειχε θα καθομουν μεσα) ηταν σκεπασμενα τα πουλια. Δεν θα ειχε εκδηλωθει νωριτερα; δε θα ηταν φουσκωμενος ή κακοκεφος; Μια εβδομαδα μετα;

Αυριο το απογευμα μου ειπαν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Λυπάμαι πολύ Μιράντα... Ισως να είχε κάτι που δεν είχε εκδηλωθεί πρίν ακομα τον αγοράσεις... Καταλαβαίνω την θλιψη σου... Κανε υπομονη...
 
λυπαμαι πολυ μιραντα☹... Καλο παραδεισο ρικο... Θα μας λειψεις, αλλα ποιο πολυ, θα λειψεις στην μιραντα... Δυστυχως υπαρχουν και αυτα στην ζωη☹
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Εγω πιστεύω μπορεί να έπαιξε ρόλο η ηλικία του πουλιού γιατί δεν ξέρουμε πόσο ηταν όταν το πήρες Μιράντα μπορεί λόγω γειρατειων να έπαθε κάτι το ξαφνικό όπως εγκεφαλικό. Ή μπορεί να είχε μια ταχεία δράσης πάθηση-αρρωστια που να μην καταφερες να δεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Εγω πιστεύω μπορεί να έπαιξε ρόλο η ηλικία του πουλιού γιατί δεν ξέρουμε πόσο ηταν όταν το πήρες Μιράντα μπορεί λόγω γειρατειων να έπαθε κάτι το ξαφνικό όπως εγκεφαλικό. Ή μπορεί να είχε μια ταχεία δράσης πάθηση-αρρωστια που να μην καταφερες να δεις.
μπωρει... Κανεις δεν ξερει ομως κατσε να ρωτησουμε την μιραντα ποτε το πηρε για να δουμε αν πεθανε τουλαχιστον απο φυσικα αιτια
 
Παιδια τι φυσικα αιτια λεμε, και "παλιογερος" να ηταν δε θα πηγαινε ετσι. Το πουλακι το πηρα αρχες Δεκεμβρη, δεν ειχε δαχτυλιδι αλλα απο τη γενικη εικονα και τα ποδια του υπεθεσα οτι ειναι σχετικα μικρο. Οταν φτανουν 15 χρονων τετοια πουλια, αυτος δεν ηταν ουτε 3ων ετων οπως τον εκοβα.
 
Back
Top