Γενικά Ο Σοφοκλής το καναρίνι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARY58
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
στην εκπαίδευση αλλά το αποτέλεσμα συνήθως είναι τέλειο.
Η μόνη εκπαίδευση που επιδέχονται τα καναρινια έχει να κανει με την φωνή και το κελαηδισμα τους.
Ολα τα αλλά αποτελούν κάποιες (ευχάριστες) εξαιρέσεις.
 
Η μόνη εκπαίδευση που επιδέχονται τα καναρινια έχει να κανει με την φωνή και το κελαηδισμα τους.
Συμφωνώ μαζί σου σε αυτό.
Ολα τα αλλά αποτελούν κάποιες (ευχάριστες) εξαιρέσεις.
Σε αυτό διαφωνώ. Κ ο λόγος είναι ότι το να τρώει ένα πουλάκι από το χέρι σου ή να κοιμάται στο χέρι σου όπως το έζησα εγώ με τον Θεμιστοκλή μου, δεν νομίζω κατά την γνώμη μου να έχει να κάνει με εκπαίδευση για να αποτελεί εξαίρεση από τον κανόνα. Είναι θέμα εμπιστοσύνης που χτίζεται πολύ σιγά σιγά μεταξύ ημών κ των πτερωτών μας αγαπημένων φίλων. Κ ίσως ο CHRISV εννοούσε την εμπιστοσύνη κ όχι την εκπαίδευση. Ο Σοφοκλής μπορεί να μην μου δώσει ποτέ τίποτα παραπάνω κ να ανέχεται την παρουσία μου, την φροντίδα κ τα γλυκόλογα μου 😊 μέχρι τον αιώνα τον άπαντα! Δεν με νοιάζει. Μου αρκεί να καταλάβει σιγά σιγά ότι δεν είμαι κ δεν θα είμαι ποτέ απειλή.
 
Μια χαρά τα λες, αλλά για μένα το θέμα ειναι πως αυτο που περιγράφεις θα μου ταίριαζε πιο πολύ στη σχέση ενός φροντιστή με ένα πχ μπατζι ή με ένα οποιοδήποτε άλλου ειδους παπαγάλο.
Κατά τα αλλά η σχέση σου με τον Σοφούλη είναι μοναδική.
 
Κ ίσως ο CHRISV εννοούσε την εμπιστοσύνη κ όχι την εκπαίδευση.
Ακριβώς! Να έχετε πάντα μια καλή σχέση μεταξύ σας! Είναι φάτσας ο Σοφοκλής σου! Να τον χαίρεσαι! Και εμένα ο Ρωμαίος μου ανεβαινει στο χέρι μου και και τσιμπάει! 😊
😉
 
@CHRISV Σ'ευχαριστώ. Είσαι πολύ μπροστά! Σε εμένα θα ανέβει στην ανοιχτή παλάμη μόνο εάν έχω βάλει σπόρους αλλιώς μόλις πλησιάσω το χέρι μου με τσιμπάει κ μου ανοίγει το στόμα απειλητικά. Μιλάμε, βλέπω τις αμυγδαλές του! Κ μου κράζει! Αλλά εάν κρατάω σπόρο ή λαχανικό. Κύριος! Με καταδεχεται κ έρχεται να φάει. Κ μιλάμε οι ταίστρες του γεμάτες. ! 🥰😜
[automerge]1646917091[/automerge]
Έχει πλάκα όταν του βάλω το δάκτυλο μου μπροστά του κοντά στο στήθος του θα κάτσει πάνω, θα τον μεταφέρω κοντά πχ στο σουπιοκοκκαλο, θα τσιμπήσει λίγο σουπιοκοκκαλο, θα κάτσει λίγο ήσυχος κ μετά για να μην παιρνω κ αέρα, θα αρχίσει πάλι να με τσιμπάει!
 
Τελευταία επεξεργασία:
@CHRISV Σ'ευχαριστώ. Είσαι πολύ μπροστά! Σε εμένα θα ανέβει στην ανοιχτή παλάμη μόνο εάν έχω βάλει σπόρους αλλιώς μόλις πλησιάσω το χέρι μου με τσιμπάει κ μου ανοίγει το στόμα απειλητικά. Μιλάμε, βλέπω τις αμυγδαλές του! Κ μου κράζει! Αλλά εάν κρατάω σπόρο ή λαχανικό. Κύριος! Με καταδεχεται κ έρχεται να φάει. Κ μιλάμε οι ταίστρες του γεμάτες. ! 🥰😜
[automerge]1646917091[/automerge]
Έχει πλάκα όταν του βάλω το δάκτυλο μου μπροστά του κοντά στο στήθος του θα κάτσει πάνω, θα τον μεταφέρω κοντά πχ στο σουπιοκοκκαλο, θα τσιμπήσει λίγο σουπιοκοκκαλο, θα κάτσει λίγο ήσυχος κ μετά για να μην παιρνω κ αέρα, θα αρχίσει πάλι να με τσιμπάει!
Καλέ και εμένα έτσι κάνει ακριβώς ανέβαινει στο χέρι μου τον πάω στην ταιστρα τρώει και μόλις πλησιάζω με τσιμπάει! Μοιάζουν αυτοί οι δύο οι μάγκες!
 
Back
Top