Γενικά Ο Τουίτι δεν με θεωρεί πλέον ξένο

blackholesun

PB Member
Εγγραφή
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
312
Πόλη
Πειραιάς
Παιδια 2 μερες ο Τουιτι δεν ειχε βγει απο το κλουβι του, σημερα βγηκε και δεν ξεκολαγε απο πανω μου... Του εφτιαξα ενα χειροποιητο σταντ, τα ξυλα τα βρηκα απο σκουπα (πηρα το ξυλο) τα ξυλινα σπιτακια ηταν απο χριστουγενιατικο δεντρο και τα εδεσα ετσι, και την βαση απο ενα φωτιστικο που διευλυσα... χιχι
Λοιπον δειτε το μωρο μου, δειτε και το σταντ!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
Πολυ καλος ο Τουιτι! Αλλα καλυτερα θα ελεγα να του παρεις ενα σταντ ή να του φτιαξεις ενα απο ασφαλη υλικα για παπαγαλους. Το ξυλο της σκουπας ειναι για να το εμπιστευτεις; Κοιτα εδω ποια ειναι τα ασφαλη ξυλα https://community.petbirds.gr/threads/Ασφαλή-και-τοξικά-ξύλα-για-πατήθρες-και-παιχνίδια.14396/
 
Μαρια η σκουπα που διελυσα ηταν φτιαγμενη για να καθαριζει τζακι, εβγαινε το σκουποξυλο και μπαιναν τα αλλα τα εργαλεια, δεν ειναι μαλακο ξυλο σαν τα υπολοιπα, ασε που δεν το δαγκωνει γιατι εχει ασχολοληση με τα παιχνιδακια που του εχω βαλει... anyway Μαρια και Δημητρη ευχαριστω :)
 
τα καταφερες πολυ καλα! Ειναι αξιολατρευτος ο μικρος! Μπραβο σου! Ειναι δυνατον να μην σε μαγεψει;
 
η πρωτη εκπαιδευση που εχει αρχισει να μαθαινει και ειδη την εχει ψιλομαθει ειναι να ανεβαινει στο δαχτυλο μου με την λεξη ΑΝΕΒΑ ΤΟΥΙΤΙ και ανεβαινει..
 
μια χαρα! τελεια! Ετσι σταδιακα με υπομονη και αγαπη θα καταφερεις τα παντα σε σχεση με τον Τουιτακο σου!
 
Ειναι τελειο μωρο ο Τουιτακος σου!
Και το σταντ πολυ καλη ιδεα! Μπραβο σου!

Το Lovebirdaki ομως τι κανει;
 
Βρε βρε τον Τουιτι...
Ας ειμαι καλα εγω που σου ειπα για τα μωρα...
Να σου ζησει βρε! Ειναι οντως πολυ ομορφος!
 
Μπραβο Σωτηρη πολυ ωραιο το εφτιαξες το σταντ!
Καλε ο Τουιτι τι ομορφος που ειναι; Για πολλα φιλακια!
Να σου ζησει!:D
 
Σωτηρης

Παιδια του εκανα και μιασ ακομα βελτιωση... επειδη του αρεσει το σταντ και σκυβει συνεχεια να δαγκωνει τα ξυλινα σπιτακια και τα κορδονακια τον αφηνα 2,3 ωριτσες εκει πανω, επειδη ομως δεν ειναι και οτι ωραιο να μενει νηστικουλης και διψασμενος πηγα μια σε ενα πετ και αγορασα δυο κυπελακια, το ενα για τροφη και το αλλο για νερακι τα αποτελεσματα δειτε τα παρακατω παραθετω φωτο.
 

Συνημμένα

  • nn.webp
    nn.webp
    35,3 KB · Προβολές: 77
  • nnn.webp
    nnn.webp
    24,2 KB · Προβολές: 78
Σωτηρης

Α επισης η πιο γλυκια μου φωτο με τον Τουιτι - >
 

Συνημμένα

  • feeding tweety.webp
    feeding tweety.webp
    21,3 KB · Προβολές: 94
Μήπως ειναι λιγο χαμηλα τα σκευη φαγητου; Εχει εύκολη προσβαση; Η πρέπει να σκυβει παρα πολυ για να φτασει το περιεχόμενο;:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Back
Top