Γενικά Ο κύριος Γελ από το yellow, σε καραντίνα

Όμορφος ο παρδαλός Γελ ! Να σας ζήσει! Έχετε βρει και το μελλοντικό του κορίτσι; :)
 
Νέα άφιξη, είχα 2 θηλυκά, επέστρεψα το ένα και πήρα το αγοράκι αυτό. Έχει κορίτσι και πολύ καλό. Ελπίζω να τα πάνε καλά. Ο Γελ κελαηδά πολύ λίγο όμως και όταν αρχίσει το κόβει ξαφνικά. Να ανησυχήσω;
 
Να ανησυχήσω;
Αν είναι φετινό πουλάκι (φαίνεται μικρό απ την φώτο κ απ τα πόδια του) νομίζω πως είναι λογικό.. ακόμα δεν έχει μάθει να τραγουδάει κανονικά! 😉

Έχει κορίτσι και πολύ καλό.
Να μην το δούμε και το κορίτσι του; :)
 
Αν είναι φετινό πουλάκι (φαίνεται μικρό απ την φώτο κ απ τα πόδια του) νομίζω πως είναι λογικό.. ακόμα δεν έχει μάθει να τραγουδάει κανονικά! 😉


Να μην το δούμε και το κορίτσι του; :)
να το δείτε γιατί όχι. 🙂 αύριο θα την μακιγιάρω και να την φωτογραφίσω. 😉 Μου είπαν ότι είναι του 2015... Θα δούμε
 
Αν είναι φετινό πουλάκι (φαίνεται μικρό απ την φώτο κ απ τα πόδια του) νομίζω πως είναι λογικό.. ακόμα δεν έχει μάθει να τραγουδάει κανονικά! 😉


Να μην το δούμε και το κορίτσι του; :)

να και το κορίτσι μας 😉
 

Συνημμένα

  • 20160603_111238.webp
    20160603_111238.webp
    24,2 KB · Προβολές: 33
Παρδαλούλα και πανέμορφη και αυτή! Να τα χαίρεσαι Μάριε μου!
ευχαριστώ! Ναι σαι καλά! Ελπίζω να σταματήσει να είναι επιλεκτική στις διατροφικές τις συνήθειες- τρώει μόνο αβγό, μπρόκολο και μήλο-ο,τι άλλο το απορρίπτει...
 
ελπίζω να σταματήσει να είναι επιλεκτική στις διατροφικές τις συνήθειες- τρώει μόνο αβγό, μπρόκολο και μήλο-ο,τι άλλο το απορρίπτει...
Τι της προσφέρεις και δεν το προτιμά, αν επιτρέπεται;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Τι της προσφέρεις και δεν το προτιμά, αν επιτρέπεται;
σέλινο, σπανάκι, καρπούζι, λάχανο, ακτινίδιο, καρότο, αυτά είναι μερικά που μου έρχονται στο μυαλό. Το αρσενικό τα τρώει χωρίς ιδιοτροπίες.
 
@maria p, τα μόνα που δεν δοκίμασα γιατί απλά δεν τα βάζω σπίτι μου 😉, δεν μου αρέσουν ούτε εμένα... αλλά της κάνω το χατίρι.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
σπόρους τρώει... Και το σουπιοκόκαλο αλλά λίγο
Είναι σε δίαιτα 😀!

Δοκίμασε αυτή τη συνταγή που κάνω εγώ χρόνια: https://community.petbirds.gr/threads/Η-δικιά-μου-σπιτική-αυγοτροφή.18764/
Την κάνω για να τρώνε ό,τι θέλω εγώ! Μέσα βάζω ό,τι λαχανικό ή χορταρικό θέλω και ό,τι βότανο έχω! Δεν αφήνουν ψίχουλο! Και με αυτό τον τρόπο τρώνε ό,τι θέλω εγώ χεχεχε

*Απλά στην αναπαραγωγή και στην πτερόροια αυτή η συνταγή δεν καλύπτει πρωτεινικά τα καναρίνια μας γι αυτό καλό θα ήταν να πάρεις και μία έτοιμη αυγοτροφή (πχ CEDE morbido ή Easyyem)! Τον υπόλοιπο χρόνο νομίζω ότι μπορείς να την δίνεις! 😉
 
Όμορφα πουλακια, να τα χαιρεσαι!
Μάριε, εχε λιγάκι το νου σου στα ποδαράκια της κυρίας. Έχουν λέπια; Ειναι στραβά τα δάχτυλα; Δεν μπορώ να δω απο τη φωτό τόσο καλά κι ελπιζω να μην σε ανησυχώ χωρίς λόγο.
 
Όμορφα πουλακια, να τα χαιρεσαι!
Μάριε, εχε λιγάκι το νου σου στα ποδαράκια της κυρίας. Έχουν λέπια; Ειναι στραβά τα δάχτυλα; Δεν μπορώ να δω απο τη φωτό τόσο καλά κι ελπιζω να μην σε ανησυχώ χωρίς λόγο.
δεν πρόσεξα κάτι, θα το δω όταν πάω σπίτι. Ευχαριστώ
 
Back
Top