Γενικά Ο κύριος Γελ από το yellow, σε καραντίνα

παιδιά σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι η θηλύκια - δεν έχω με το αρσενικό γιατί είναι σε καραντίνα κ ίσως να είναι και του 2016 - έσχιζε το χαρτί που έχω στον πάτο του κλούβιου και το έβαζε στην ταΐστρα! Δεν θέλω να προχωρήσω σε αναπαραγωγή. Πριν λίγες μέρες την άφησα να ολοκληρώσει τον δεύτερο κύκλο αναπαραγωγής με άσπορα (2 στο σύνολο) αβγά - δεν είχα αρσενικό. Τώρα ούτε φωλιά δεν της έχω.
 
Βάζε της μπανιέρα κάθε μέρα, μείωσε την ποικιλία της τροφής, αν ειναι δυνατό βάλε την σε χώρο με μεγαλύτερη θερμοκρασια και με μικρότερη διάρκεια φωτεινότητας.
 
Βάζε της μπανιέρα κάθε μέρα, μείωσε την ποικιλία της τροφής, αν ειναι δυνατό βάλε την σε χώρο με μεγαλύτερη θερμοκρασια και με μικρότερη διάρκεια φωτεινότητας.
Ευχαριστώ.
 
Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις προτιμώ να δώσω νήμα και φωλιά. Αν υπάρχει κάποια σειρά αυγών που έχει ωριμάσει, να κατέβει και να "καθαρίσει" το θηλυκό. Φυσικά, παίρνω τα αυγά απο την φωλιά και αφήνω πάντα ένα πλαστικό. Σε λίγες μέρες σηκώνεται απο μόνο του και τότε είναι καλά σαν συνέχεια όλα όσα λέει ο Γιάννης στο #22 .
 
Back
Top