Ασθένειες Ο νέος μου παπαγάλος "λερώνεται" από πίσω

Εδώ μέσα ο ένας σέβεται την άποψη του άλλου και εκτιμάει την προσπαθεια του καθενός να τον βοηθήσει. Κανείς δεν μπαίνει για τσαμπουκα ή για να προσβάλει τους άλλους. Έχε αυτά κατά νου και εκτίμησε το γεγονός ότι σου απάντησαν τόσα μέλη για να σε βοηθήσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ότι ναν. Δεν είδα να προσβάλω κάποιον. Απλά είσαστε πολύ καθώς πρέπει Τέλος πάντων. Απλά δεν μου απαντάτε ότι σας ζητώ. Αν σας πειραξε ο τρόπος μου συγνώμη απλά ανησυχώ και εσείς δεν με βοηθάτε. Θέλω να ρωτήσω. Πως να τον κάνω καλά;! Όταν λέτε γιατρό εννοείτε Πτηνίατρο ή και κτηνίατρο;

Και πάλι συγνώμη!
 
Ότι ναν. Δεν είδα να προσβάλω κάποιον. Απλά είσαστε πολύ καθώς πρέπει Τέλος πάντων. Απλά δεν μου απαντάτε ότι σας ζητώ. Αν σας πειραξε ο τρόπος μου συγνώμη απλά ανησυχώ και εσείς δεν με βοηθάτε. Θέλω να ρωτήσω. Πως να τον κάνω καλά;! Όταν λέτε γιατρό εννοείτε Πτηνίατρο ή και κτηνίατρο;

Και πάλι συγνώμη!


Ευγενεια ονομαζεται οχι καθωσπρεπισμός.
Ευχομαι τα καλυτερα για το πουλακι.
 
*Δεν εισαι σε θεση να τον κανεις καλα*. Το πουλι πρεπει να το δει γιατρος - *πτηνιατρος* αφου βρισκεσαι Αθηνα και υπαρχουν.

Ολοι προσπαθουν να σε βοηθησουν και να σου πουν τι ειναι καλυτερο και για το πουλι, αλλα και για σενα και τα υπολοιπα φτερωτα που εχεις σπιτι σου.
 
ΔΕΝ
ΜΈΝΩ
ΑΘΗΝΑ
Και μάλλον θα πεθάνει το πουλάκι μου. Οκ ευχαριστώ
Δεν ειναι αναγκη να πεθανει το πουλακι σου. Αυριο, πηγαινε το σε εναν κτνιατρο που σιγουρα θα εχει εκει που μενεις.
 
Το παιδι θελει να του πουμε παρε αυτο το φαρμακο και θα γινει καλα.
Γιατι να τρεχει σε γιατρο και να πληρωσει κιολας;

Σταματαω εδω γιατι ανεβαζω λιγο πιεση...
Ηθελα να μαθω μονο την ηλικια σου.. Ειναι όντως 24;
 
24 είμαι. Τώρα δεν ξέρω εσύ μπορεί έχεις λευτα και να μένεις μόνος σου από τα 18. Καλα μαγκες. Δεν ξέρετε τίποτα. Τα λεμε μωράκια
 
ΔΕΝ
ΜΈΝΩ
ΑΘΗΝΑ
Και μάλλον θα πεθάνει το πουλάκι μου. Οκ ευχαριστώ
Καταρχήν ψυχραιμία, κανένα πουλάκι δεν θα πεθάνει, ψάξε βρες κάποιον πτηνιατρο ή έστω κτηνίατρο που έχει εμπειρία σε πουλιά, ακόμη και σε κοτόπουλα, γαλοπούλες, περιστέρια.
Φωτογραφίες μπορείς να βάλεις, κάποια γενική του πουλιού, της κοιλιάς του και της επιμαχης περιοχής.
Το πουλάκι τρώει, πίνει νερό;
Τα παραπάνω μέλη που σου απάντησαν έχουν πολυετή πείρα σε παπαγάλους.
Ήρεμα και θα βρούμε την άκρη
 
Δεν είναι ανάγκη να είσαι καθώς πρέπει για να ενοχλείσαι όταν κάποιος σε αποκαλεί μάγκα ή μωράκι ή σου λέει με αυτόν τον τρόπο να ανοίξεις τα μάτια σου ρεεεε. Μπορεί κάποιο από τα μωράκια να είναι 60 ετών. Το θεωρείς σωστό;
Θεωρησες ότι ο πετσοπας έχει γνώσεις επειδή σου είπε πολλά και δεν σκέφτηκες ότι ο ίδιος σου πούλησε ένα ολοφάνερα άρρωστο πουλί. Αντ αυτού ειρωνευεσαι άτομα που θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν χωρίς κανένα όφελος.
Ηρέμησε και προσπάθησε να ακούσεις προσεκτικά όσα θα σου πούνε τα παιδιά. Με ωραίο τρόπο και συζήτηση θα βρεθουνε όλα, ακόμη και τρόπος να επικοινωνήσεις με πτηνιατρο εάν δεν υπάρχει στην περιοχή σου.
 
Και μάλλον θα πεθάνει το πουλάκι μου
Δεν ειναι αναγκη να πεθανει το πουλακι σου
Είναι απόπειρα μεταφοράς ευθύνης... Του στυλ "εσείς θα φταίτε που δε με βοηθάτε"
Δεν ξέρετε τίποτα. Τα λεμε μωράκια
Ρε φίλε... Τι θέλεις να σου πουν με μια περιγραφή 4 γραμμών...ΑΝΕΒΑΣΕ φωτογραφίες... Θα σου πουν μια γνώμη αλλά και πάλι να ξέρεις, αν είναι άρρωστο όλοι μας θα προτείνουμε κτηνίατρο ή πτηνίατρο.
Αν δεν έχει εκεί, θα κάνουμε ο,τι μπορούμε... Τι ύφος είναι αυτό;
 
Μαλλον δεν ξες πολλά
Κανείς δεν ξέρει πολλά. Άλλοι ξέρουν περισσότερα και άλλοι λιγότερα. Τη συζήτηση την έχεις ανοίξει εσύ ζητώντας βοήθεια από όλους. Αν δεν σε ικανοποιούν οι απαντήσεις, μπορείς να ρωτήσεις κάπου αλλού που ξέρουν περισσότερα, δεν χρειάζεται να γίνεσαι αγενής.
 
Το παιδι ειναι γυρω ως τα 14-17 και νομιζει οτι μιλαει με συμμαθητες του! Στην αρχη σκεπτομουνα οτι πρεπει να προσπαθησει να το σωσει γιατι αν το παει πισω το μελλον του μαλλον ειναι καταδικασμενο! Αποτι βλεπω μαλλον περισσότερες πιθανοτητες υπαρχουν στις λιγοστες να επιζησει στο πετ, για τον κυριο λογο οτι εξαρταται οικονομικα απο τους γονεις του, οι οποιοι εχουν δειξει οτι δεν το θελουν!
 
ειναι απο τις στιγμες που πραγματικα θλιβομε. και οχι απο την αποψη εαν ο κατοχως ειναι καταληλος η οχι, εαν ειναι ευγενης στις εκφρασεις του η οχι, εαν σεβαστηκε τους συνομηλητες του η οχι, αν εχει ιδεα το τι σημενη δημοσιος διαλογος η οχι, εαν απευθηνθηκε σε ενα φορουμ για να βγαλει το συμπερασμα του του οτι να νε, αλλα γιατι αυτη η συμπεριφορα μου εβγαλε την εικονα ενος νεου ανθρωπου που δεν προκειτε να σεβαστη τιποτα στην ζωη του οταν δεν λαβη την απαντηση που θελει και που συνηθως δεν εχουν μαθει οτι στη ζωη υπαρχουν και η οτι να νε και εγω προσωπικα τους χερομε γιατι ειναι το αλατοπιπερο. κραταω μονο την λεξη συγνωμη, γιατι ξερω οτι ειναι πιτσιρικας και φιλε μου καλε δεν θα σου δωσω καμια απαντηση, διοτι η απαντηση σου δωθηκε, και ξερεις γιατι; Προς τιμην τον οτι να νε, οπως και εσυ ειπες.
 
ειναι απο τις στιγμες που πραγματικα θλιβομε. και οχι απο την αποψη εαν ο κατοχως ειναι καταληλος η οχι, εαν ειναι ευγενης στις εκφρασεις του η οχι, εαν σεβαστηκε τους συνομηλητες του η οχι, αν εχει ιδεα το τι σημενη δημοσιος διαλογος η οχι, εαν απευθηνθηκε σε ενα φορουμ για να βγαλει το συμπερασμα του του οτι να νε, αλλα γιατι αυτη η συμπεριφορα μου εβγαλε την εικονα ενος νεου ανθρωπου που δεν προκειτε να σεβαστη τιποτα στην ζωη του οταν δεν λαβη την απαντηση που θελει και που συνηθως δεν εχουν μαθει οτι στη ζωη υπαρχουν και η οτι να νε και εγω προσωπικα τους χερομε γιατι ειναι το αλατοπιπερο. κραταω μονο την λεξη συγνωμη, γιατι ξερω οτι ειναι πιτσιρικας και φιλε μου καλε δεν θα σου δωσω καμια απαντηση, διοτι η απαντηση σου δωθηκε, και ξερεις γιατι; Προς τιμην τον οτι να νε, οπως και εσυ ειπες.

.. και για να έχει κατοικίδια είναι κατάλληλος και για να αναπαραχθεί και να μεγαλώσει και νέους κατάλληλους ανθρώπους είναι κατάλληλος.

και η ζωή συνεχίζεται..
 
Back
Top