Ο σκύλος μου δεν τρώει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Toliscr7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Toliscr7

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
571
Πόλη
Λάρισα
Καλησπέρα έχω εδώ και τρεις μέρες ο σκύλος μου δεν τρώει (Ερμής) του έχω αγοράσει χίλιες δυο τροφες αλλά τίποτα,τις περισσότερες ώρες κάθεται μέσα στο σπιτακι του τι να κάνω
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ τον εξέτασε την Δευτέρα γιατί τον πήγαμε για εμβόλιο και του κάναμε εξάρσεις οι οποίες βγήκαν σήμερα και βγήκαν όλες καθαρές
 
Ίσως να αναστατώθηκε - φοβήθηκε από το εμβόλιο, δοκίμασε να τον απασχολήσεις με παιχνίδι και να του δώσεις κάποια λιχουδιά.
Είχε ξανακάνει εμβόλιο ?
Καλό θα είναι να ενημερώσεις τηλεφωνικά τον Κτηνίατρο.
 
@Toliscr7 Καλησπερα! Οταν εκανε το εμβολιο εφαγε μετα;Γιατι μετα το εμβολιο ο σκυλος δεν πρεπει να τρωει μεχρι τη αλλη μερα (οταν γινεται το εμβολιο απογευμα) και πρεπει να τρωει το απογευμα μετα απο ωρες (οταν γινεται το εμβολιο το πρωι)!Πρεπει να τον εχει πειραξει κατι...γιατι για να μην τρωει και για να μην ειναι δραστηριος ειναι περιεργο!ενημερωσε τον γιατρο συντομα!
 
@Elli ο σκύλος δεν έφαγε τίποτα μέχρι την Τρίτη το πρωί (πρωί έγινε το εμβόλιο της Λυσας) και μετά το βράδυ τον έβαλα κροκέτες να φάει
[automerge]1616104293[/automerge]
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ κάνει κάθε χρόνο για δώδεκα χρόνια (όσο ζει)
[automerge]1616104313[/automerge]
@gianniskilkis θα τον πάω αύριο το πρωί για να τον κοιτάξει και θα τον ενημερώσω
 
@Toliscr7 Το εμβολιο εγινε Δευτερα πρωι!Το απογευμα της Δευτερας δεν εφαγε;Τις κροκετες το βραδυ της Τριτης τις εφαγε;
 
@Elli ναι την τρίτη το βραδυ τις έφαγε με είπε ο κτηνίατρος ότι θα ήταν καλύτερα αν τις έτρωγε την επόμενη μέρα
 
@Toliscr7 Επρεπε να ειχε φαει το σκυλακι το απογευμα της Δευτερας και οχι να φαει το βραδυ της Τριτης!Και απο την Τριτη μεχρι σημερα δεν εχει φαει;
 
@Elli καθόλου τον βάζω τις κροκέτες στο μπουκάλι που έχει και τις πετάει κάτω και μένουν εκει και κάθεται συνέχεια μέσα στο σπιτακι του σαν να είναι λίγο φοβισμένος (η γειτονιά έχει και άλλα σκυλιά ν; Επισημάνω)
 
@Toliscr7 Ενημερωσε τον γιατρο αυριο κιολας!Δεν παιζει ρολο (οταν ειναι στην κατασταση αυτη), το οτι υπαρχουν κι αλλα σκυλια, το ενα παρακινει το αλλο με το γαυγισμα!Η αντιδραση του δεν ειναι φυσιολογικη!Ευχομαι να πανε ολα καλα!Ενημερωσε μας οποτε μπορεσεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Elli έλη κοίταξα την κάμερα που έχω στην αυλή και είδα ότι στο διπλανό σπίτι επειδή έχει πιλοτή ήρθαν κάποια πιτσιρίκια και πετάξανε δηναμιτακια μέσα στην αυλή όπου φόβιζαν πάρα πολύ και για αυτό αυτήν η συμπεριφορά
 
@Toliscr7 Ωχ καταλαβα μαλλον φοβηθηκε, αλλα και παλι δεν δικαιολογει στο να μην τρωει τοσες μερες!Ελπιζω ολα να πανε καλα!Οταν εχεις νεα ενημερωσε μας!
 
@Elli ναι θα σας ενημερώσω και ελπίζω να πανε όλα καλά
[automerge]1616106045[/automerge]
@Elli δυστυχώς μςνω και δίπλα στο γήπεδο της Λάρισας που γίνονται συχνά τέτοια πράγματα δυστυχώς
 
  • Like
Αντιδράσεις: Elli
Ναι πρώτη φορά την βλέπω αυτήν την συμπεριφορά συνήθως όταν γίνονται τέτοια πράγματα δεν κάνει έτσι
 
@Toliscr7 Οποτε κατι αλλο συμβαινει!Δες το γιατι το σκυλακι δεν εχει φαει πολλες μερες!Ολα θα πανε καλα!
 
Back
Top