Γενικά Ο Dewey είναι ένα ευτυχές lorikeet

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Έκανα αυτό το βίντεο απόψε. Ήλπιζα ότι θα μιλήσουμε. Ωστόσο, μόνο αισθητή όπως παίζει.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ρε, τί καλή που είναι! Τί προσπαθεί να κάνει στην αρχή; Να ξύσει το κεφάλι της επάνω σου ή να σε χαϊδέψει;
 
Ρε, τί καλή που είναι! Τί προσπαθεί να κάνει στην αρχή; Να ξύσει το κεφάλι της επάνω σου ή να σε χαϊδέψει;

Πολλοί Lorikeets τρίβετε το κεφάλι τους για πράγματα που αγαπώ. Είναι μια απεικόνιση της τρυφερότητας. Αυτό είναι ένα βίντεο που δείχνει Saffron παρόμοια συμπεριφορά.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
Πριν για κάποιο λόγο δεν είχα μεγάλη αδυναμία στο είδος αλλά τώρα Jamie έχω αρχίσει να αλλάζω γνώμη!
 
Είσαι πολύ τυχερός Jamie! Πολύ τρυφερό πουλάκι! Και ξέρει πώς να σου δείξει την αγάπη του...
 
Εδώ είναι ένα βίντεο του Dewey μιλάμε. Ζητώ συγγνώμη γιατί το βίντεο είναι τόσο σκοτεινό. Δεν ήμουν διατεθειμένη να κάνει σωστά το βίντεο. Ωστόσο, ο ήχος είναι η πιο ευχάριστη πλευρά της ταινίας. Μπορείτε επίσης να ακούσετε μερικά από τα cockatiels σφύριγμα.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τί προσπαθεί να πει; Σε κάποια φάση νομίζω οτι είπε "pretty bird". Σωστά;

Ναι, νομίζω ότι προσπάθησε να πει "Pretty bird". Επίσης λέει "Baby" και "good boy". Έχω ακούσει να λέει "I'm sorry" επίσης. Αλλά η τελευταία του ιδιοκτήτη ήταν Ισπανόφωνος. Έτσι, πιστεύω ότι προσπαθεί επίσης να μιλήσω στα ισπανικά. Έμαθε μερικές λέξεις στα αγγλικά το πρώτο του σπίτι. Ωστόσο, δεν μπορώ να καταλάβω πολλά από όσα λέει. :D
 
Αα, απο καταφύγιο τον βρήκες; Νομίζω Jamie οτι είναι μιά καλή ευκαιρία να μάθεις Ισπανικά!
 
Αα, απο καταφύγιο τον βρήκες; Νομίζω Jamie οτι είναι μιά καλή ευκαιρία να μάθεις Ισπανικά!

:D Πιστεύω ότι έχω πολλά πράγματα να μάθουν. Creo que tengo demasiadas cosas que aprender.

Ο Dewey πρώτα ζούσε με την οικογένειά τους στη West Virginia. Ωστόσο, έπρεπε να βρούμε ένα νέο σπίτι για τον ίδιο. Ένας άντρας πήρε το όνομα Mario. Ο Mario έχει ένα σπίτι στο Αρκάνσας. Ο Mario ήταν ο πρώτος ιδιοκτήτης του lorikeet όνομά μου Haggie. Ο Mario ζήτησε μία ημέρα και μου είπε ότι έπρεπε επίσης να βρείτε ένα νέο σπίτι για Dewey. Έτσι πήγα να λάβει Η Dewey. Η επέτειος της άφιξης Dewey ήταν 18 Ιανουαρίου. Έχει ζήσει μαζί μου για 1 χρόνο. Είναι 8 ετών
 
Back
Top