Φροντίδα Ο Pepe και η μετακόμιση

😀 ετοιμος για μετακομιση ο Πεπε ετσι και το ήξερε. Θα σας τσιγκλαγε κιολας να βιαστειτε.Ωραια, τώρα θα κενταει τα βιβλία σου στο ιδιόκτητο δωμάτιο του αντι απλα να κενταει τα βιβλία σου 😛
😀 σωστη η παρατηρηση σου 😛


Είναι κάτι που σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω, ακόμα προβληματίζομαι.

Θα περιμενουμε λοιπον θεμα στην κατάλληλη ενοτητα οταν το αποφασισεις :D
 
😀 ετοιμος για μετακομιση ο Πεπε ετσι και το ήξερε. Θα σας τσιγκλαγε κιολας να βιαστειτε.Ωραια, τώρα θα κενταει τα βιβλία σου στο ιδιόκτητο δωμάτιο του αντι απλα να κενταει τα βιβλία σου 😛
Σωστό αλλά με τόσα πραγματα το εμπορικό δικαιο(το τελευταίο του θύμα) θα λιγουρευτεί; Αβυσσος η ψυχή του Pepe!
 
Σωστό αλλά με τόσα πραγματα το εμπορικό δικαιο(το τελευταίο του θύμα) θα λιγουρευτεί; Αβυσσος η ψυχή του Pepe!
Αμ πως; Ο δικος μου με το σπιτι να ξεχειλιζει απ' τα παιγνίδια του λιγουρεύεται τις παντόφλες μας,την αλατιέρα, το μπουκάλι του γαλακτος, την κορνίζα του πίνακα του σαλονιού, το κουτάκι των φίλτρων για τα στριφτα τσιγάρα, τους φελλούς των μπουκαλιών, τα πλαστικά καπάκια μπουκαλιών και τα κουμπια του πληκτρολογίου. Ποικιλία αν μη τι άλλο
 
Update στο θέμα της μετακόμισης!
Αν και δεν έγιναν τα πράγματα όπως τα είχα στο μυαλό μου επιτέλους μετακόμισα! Τελικά τα πράγματα μεταφέρθηκαν σταδιακά(δυστυχώς). Ο Pepάκος όμως κύριος! Ούτε του φάνηκε περίεργο που άδειαζε το δωμάτιο λίγο λίγο, ούτε τίποτα.
Τρόμαξε λίγο μόλις μπήκε στο καινούριο του δωμάτιο. Το πρώτο βράδυ είχε ένα night fright ευτυχώς κατά τις 12 το βράδυ. Εκεί ήταν που ανακάλυψα πως τον άκουσα επειδή καθόμουν στο σαλόνι, αν ήμουν στο υπνοδωμάτιο και κοιμώμουν δεν θα τον άκουγα. Τι σκέφτηκα λοιπόν; Δανείστηκα λοιπόν από την ιδιοκτήτρια μου την ενδοεπικοινωνία που χρησιμοποιούμε για τα μωρά(μην γελάσετε!).
Κατά τα άλλα, προς το παρόν αρνείται να βγει από το κλουβί οπότε και εγώ δεν πιέζω!
 

Συνημμένα

  • 20161022_154150-480x853.webp
    20161022_154150-480x853.webp
    25 KB · Προβολές: 30
Καλορίζικο το νέο σπίτι και σύντομα να βολευτεί και ο Πεπάκος!
Ευχαριστούμε πολύ🙂
Είναι λιγουλάκι νευρικός αλλά που θα πάει,θα συνηθίσει!
 
Εχει ξαναπαθει night fright? Μηπως ειχε παθει και παλιοτερα και απλα δεν το ειχες παρει χαμπαρι;
Σιγα σιγα θα συνηθισει ο νεαρος.
Περνατε πτερροροια κι εσεις ε; 😛
 
Εχει ξαναπαθει night fright? Μηπως ειχε παθει και παλιοτερα και απλα δεν το ειχες παρει χαμπαρι;
Σιγα σιγα θα συνηθισει ο νεαρος.
Περνατε πτερροροια κι εσεις ε; 😛
Παθαίνει μια φορα το μήνα περίπου. Δες εδώ, είχα κάνει ένα θέμα.
https://community.petbirds.gr/threads/Νυχτερινός-πανικός-σε-budgie.28613/
Περνάμε περνάμε! Τωρα σταματήσαμε να πετάμε πούπουλα!
 
Περνάμε περνάμε! Τωρα σταματήσαμε να πετάμε πούπουλα!
Άρα αυτό δικαιολογεί και λίγο την παράξενη συμπεριφορά του και την άρνηση του να βγει από το κλουβί. Μόλις πάρει τα πάνω του και τελειώσει για τα καλά η πτεροροια θα δεις άλλο Πεπακο!
 
Άρα αυτό δικαιολογεί και λίγο την παράξενη συμπεριφορά του και την άρνηση του να βγει από το κλουβί. Μόλις πάρει τα πάνω του και τελειώσει για τα καλά η πτεροροια θα δεις άλλο Πεπακο!
Ναι και εγώ αυτό πιστεύω. Λίγο η αλλαγή περιβάλλοντος, λίγο η πτερόροια του πέσανε βαριά. Αυτό που ξέχασα να επισημάνω και με χαροποιεί είναι ότι ενώ πίστευα,ότι και λόγω πτερόροιας και λόγω των πολλών ωρών απουσίας μου, θα απομακρυνόμασταν από χθες ζητάει χάδια! Δεν με έχει ξανααφήσει να τον χαϊδέψω!
 
Λοιπόν Στέφη μου, με βάση την συμπεριφορά και τον χαρακτήρα του, ο Πεπίτο επάξια προάγεται σε ΥΠΑΡΧΗΓΟ των " LOS BYDGIESTAS " !👍
Άξιος!👍!
Ωωωω μεγάλη τιμή που μας κάνετε! Θα τον ενημερώσω αύριο και θα ακολουθήσει και φωτογραφικό υλικό! 🙂
 
Το αξίζει το κ@λόπαιδο... Εεεεε το αλητάκι ήθελα να πω! :D! 😉 Περιμένουμε φωτό να τον καμαρώσουμε!👍!
Κ@λοπαιδο κ@λοπαιδο!
Το τεκμηριώνει κ η λίγο πιο παλιά αλλά αντιπροσωπευτική φωτο.
 

Συνημμένα

  • 20160822_191616-480x853.webp
    20160822_191616-480x853.webp
    23,9 KB · Προβολές: 32
Back
Top