Γενικά Ο White κελαηδάει όταν βγάζω το κλουβί του έξω

Nikoskon854

PB New Member
Εγγραφή
11 Μαρ 2021
Μηνύματα
70
Πόλη
Ηράκλειο
Γειά χαρά σε όλη την καναρίνοπαρέα,
θέλω να μοιραστώ μαζί σας το βίντεο με τον white, τον τρόπο που συμπεριφερεται στο κλουβι, το πως έχει ξαθαρεψει ύστερα από 16 ημέρες δείχνει να νιώθει άνετα στο κλουβί, αν κάι δεν είναι άνετο στα πλαινα και αυτό μπορώ να το αλλάξω, αφαίρεσα την κούνια και είναι καλύτερα δίχως αυτήν έπιανε χώρο περιττό. Απέναντι υπάρχει καναρίνι που προφανώς και τον επηρεάζει θετικά στο κελαηδημα, επίσης φωνές παιδιών σκυλιών του αρέσουν και ενώ είναι το μπαλκόνι σε πέρασμα δείχνει να έχει συνηθίσει την βαβούρα. Όλο αυτό είναι προσωρινο
Γιατι τον άλλο μήνα θα φτιάξω ειδική κατασκευή για να τοποθετηθεί μόνιμα έξω διότι και εμένα δεν περιορίζει ως προς το να έχω συνεχώς τον νου μου και μέσα έξω δεν θα είναι και θα είναι στα αλήθεια ευτυχισμένοι, να πω βέβαια ότι στο πετ σοπ με τόσα πουλιά ήταν ένα βουβο πουλί τώρα τραγουδαει έτσι, και κάθε που πάει 7 η 8 περιμένει για σκέπασμα είναι πανέξυπνος. Τράβηξα το απόσπασμα μέσα από την κουρτίνα διότι όταν με αντιλαμβάνεται απλά κάνει τσι τσι.Βγαζει ένα τόσο γλυκό κελαηδημα τι λέτε; είναι αρσενικό τελικά ; η παίζει να είναι θυληκο που απλά τυχαίνει να τραγουδάει; έχει αρχίσει και κάνει κάτι γυρίσματα πολυβόλου που έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό 😂 δεν υστερεί σε τίποτα από ένα φωνής για εμένα τουλάχιστον
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210319_155823.webp
    IMG_20210319_155823.webp
    87,3 KB · Προβολές: 27
@Nikoskon854 Να το χαιρεσαι 😍!Τωρα μια ματια απο κατω θα μας δειξει αν ειναι κουκλος ή κουκλα😏!Το εχεις δει εσυ απο κατω το καναρινακι;Τα κοριτσακια "τραγουδανε" μονο οταν ειναι φουλ πυρωμενα!Και παλι να το χαιρεσαι😍
 
@Elli Ευχαριστώ Ελλη, το έχω τσεκάρει και η ουρά σκεπαζε την περιοχή
Αλλά αυτό εξαρτάται από το πως το κρατάει κάνεις, δεν το ξανά έπιασα γιατί φοβήθηκε κάπως όσο το σκέφτομαι υπάρχει μια περίπτωση να είναι θυληκο και να κελαηδαει έτσι επειδή βλέπει το καναρίνι του απέναντι;
Η απλά αρχίζει να εξελίσσεται στο κελαηδημα στο μαγαζί με τόσα πουλιά δεν τραγουδούσε αυτό συμβαίνει εδώ τέτοια γυρίσματα στο σπίτι μέσα δεν τα κάνει γενικά θέλει χρόνο για να τα κάνει και μπροστά μου πάντως είναι το χρώμα πολύ απαλό της φωνής και αυτό θυμίζει θυληκο
 
@Nikoskon854 Αν δεν δω το καθε καναρινι απο κατω (να το φυσηξω δηλαδη) δεν παιρνω ορκο με αλλα σημαδια για το αν ειναι αγορακι ή κοριτσακι 🤣!Πρεπει αργοτερα μετα απο μερες καποια στιγμη να το πιασεις και να δεις καλυτερα!😏Μην δουμε αργοτερα καποιο αυγουλακι και ξαφνιαστουμε😉
 
@Elli αχαχαχα άμα φανεί αυγό τότε θα είναι σίγουρο ότι είναι θυληκο!
Με ενδιαφέρει τον επόμενο μήνα να αλλάξω κλουβί και όλα τα εξαρτήματα ακόμα και για τα μαρούλια για να στέκονται να μην πέφτουν στον πάτο γεμίζουν κουτσουλιές και μετά τα πετάω αναγκαστικά. Το στήσιμο του κλουβίου που βλέπετε το έκανε ο κύριος που μου το πουλήσε εγώ το μόνο που άλλαξα ήταν που αφαίρεσα την κούνια από πάνω ήταν Περιττή
[automerge]1616172987[/automerge]
@PanagiotisAgrinio Ήμουν σίγουρος έχει μια γλυκα η φωνουλα του άλλο πράγμα!
 
@Elli κούκλα και με υπογραφή πυρωνει με το καναρίνι του απέναντι γιαυτο μάλλον κελαηδαει τόσο χάχα
Θέλω να νιώθει άνετα θα τα αλλάξω όλα και όλα καλά. @Nikoletta εκτός ότι η κουρτίνα με προδίδει είναι πανέξυπνη χάχα! Με έχει μάθει περιμένει κατά τις 7 να την σκεπάσω και ρίχνει μετά κάτι ύπνους
 
@Elli Η φωνή και η εμφάνιση του αυτό δείχνουν, όταν το πάω για αλλαγή κλουβιού θα τον βάλω να του κόψει νύχια και να το φυσήξει, δεν έχω την εμπειρία είναι και πολύ το πούπουλο,
Ο άνθρωπος που μου το πουλήσε το φύσηξε και δεν έβγαλε άχνα αλλά δεν του είπα κάτι διότι εμένα εξ αρχής με κέρδισε το συγκεκριμένο και δεν σκέφτηκα φύλλο κλπ μόνο το χρώμα που είναι σαν περιστέρακι.
 
Καλημέρα σε όλους σήμερα κάνει έτσι
Μέρα με την μέρα παρουσία γειτόνων και άλλου ενός καναρινιού
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Nikoskon854 Θηλυκό είναι. Και μάλλον λευκό υποχωρητικό αν δεν κάνω λάθος. Έχει καθόλου κίτρινο χρώμα στα φτερά του; το χρώμα του δέρματος είναι ελαφρώς μωβ; Τι ηλικία έχει;
 
Ωραίο να το χαίρεσαι.Η πλάκα είναι ότι ο δικός μου που ειναι ασπρο αρσενικό μόλις κουβέντα το σφύριγμα άρχισε να κελαηδάει:-)
[automerge]1616270418[/automerge]
Υπάρχει περίπτωση από τον τρόπο κελαηδήματος ο δικός μου να καταλαβαινει ότι είναι θυληκο;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Καλή Κυριακή φίλοι μου
Σημερα έχει εξελιχθεί σε πολυβόλο
Απόδειξη ότι δεν είναι για μέσα, στο πετ σοπ ούτε που λαλούσε!
 
Back
Top