Γενικά Πάει ο μικρός ζακό μου. Πέθανε

Λυπαμαι παρα πολυ για τον μικρο σου φιλο. Σιγουρα θα τον θυμασαι για παντα.
 
Λυπάμαι που το ακούω αυτό. Είναι λυπηρό να χάσει ένα φίλο.
 
Κριμακαι μπραβο που ειχες το κουραγιο να τον δωσεις για νεκροψια, μεσα στον πονο σου ειναι οτι καλυτερο θ αμπορουσες να κανεις!
 
Ο Πιγκο μου μπορει να ηταν πιγκουινακι, αλλα ειχαμε σχεση οπως εσυ με τον ζακο σου. Ηταν τελειως ημερος και τον αγαπουσα πολυ. Τον ειχα 9 ολοκληρα χρονια, καθε μερα μαζι...
Περυσι, 6/12/2007 πεθανε και μαζι του πηρε ενα κομματι της καρδιας μου (οσο ισως υπερβολικο και αν ακουγεται σε καποιους αυτο)
Φετος, 2/12/2008, ενα χρονο μετα το γεγονος αυτο, γεννηθηκε το πρωτο μωρακι πιγκουινακι μου...
Η ζωη προχωραει και ειναι ομορφη, οσο και αν μας ποναει μερικες φορες... Αν τα αγαπας δεν πρεπει να εγκαταλειψεις...
Να μπαινεις να τα λεμε, μη χαθεις...
Εισαι και γειτονας απ'οτι βλεπω :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stefan
Σε καταλαβαινω απολυτα αυτη τη στιγμη. Ποναω για τον Πελοπιδα μου και μου λειπει αφανταστα. Λυπαμαι πολυ και σου ευχομαι να ξεπερασεις τον χαμο του γρηγορα
 
Γιαννη μου λυπαμαι πολυ, οτι και να λεμε εσυ το περνας πολυ δυσκολα. Ξερω πολυ καλα πως ειναι να χανεις το φιλαρακι σου ετσι ξαφνικά.
Ισως αν επαιρνες καποιον αλλο, οχι απαραιτητα ζακο, να ειναι καλυτερα.Αυτο εκανα και εγω.
 
Λυπαμαι πολυ Γιαννη! Μην χαθεις. Οταν εισαι καλυτερα θα σε περιμενουμε.Αν μαθεις γιατι χαθηκε βοηθα τα αλλα πουλακια, ολα δικα σου ειναι αν τ`αγαπας!
 
Γιάννη μου έκανες ότι καλύτερο μπορούσες. Ειλικρινά, πίστεψε με, σε καταλαβαίνω... Η απώλεια ενος ζωου, ξέρουν όσοι την έχουν βιώσει, είναι κάτι το τρομερό. Να είσαι εσυ και η οικογενειά σου καλά να τον θυμόσαστε και πάντα θα ζει μέσα στις καρδιές σας ο μικρούλης.
 
Γιάννη σε καταλαβαίνουμε όλοι! Ο Σταύρος έχει δημιουργήσει ένα χώρο εγκάρδιων συζητήσεων, φωτογραφιών & youtube, μέσα από τα οποία οι περισσότεροι έχουν γνωρίσει, αγαπούν & καμαρώνουν τα πουλιά των άλλων σαν δικά τους, μας είναι απαραίτητη η "επαφή", η εμπειρία και οι γνώσεις άλλων! Νομίζουμε ότι σε πολλά θέματα θα βοηθήσεις εμάς και τα πουλάκια μας, μέσα από τη δική σου σχέση με το Μικρούλι! Γι'αυτό σε παρακαλούμε να μη χαθείς! Να είσαι εδώ για να ξέρουμε ότι ενδιαφέρεσαι για τα προβλήματά μας, μας συμπαθείς και υπάρχει αλληλοκατανόηση!
 
και αμα βρεις και κανα ζακουδακι να ξαναπαρεις.. Εστω και αγριο
εσυ με τοσο αγαπη και φροντιδα που δινεις..
θαυματα θα πετυχεις μαζι του
ο ερωτας με ερωτα περνα
 
Σαs ευχαριστω ολουs σαs. Με τα υπεροχα λογια σαs. Μου σταθηκατε απιστευτα! Δεν νομιζω παντοs οτι θα μπορουσα να ξαναπαρω ζακουδακι. Εκτοs και ερθει ουρανοκατεβατοs... Απο μονοs του... Δεν ξερω...
 
Δεν ειναι αναγκη να παρεις ζακο! Υπαρχουν τοσοι αλλοι παπαγαλοι που δεν κοστιζουν πολυ και ειναι αξιολατρευτοι!(ροζελα, κοκατιλ,ρινγκνεκ, μπατζι,conures κ. Α )
 
Stefan αν κατάλαβα σωστά δεν είναι το πρόβλημά του το κόστος του πουλιού, αλλά ότι δεν μπορεί να ξαναπάρει το ίδιο πουλί γιατί αυτό ήταν για αυτόν ΕΝΑ και μοναδικό και αναντικατάστατο..
 
Stefan αν κατάλαβα σωστά δεν είναι το πρόβλημά του το κόστος του πουλιού, αλλά ότι δεν μπορεί να ξαναπάρει το ίδιο πουλί γιατί αυτό ήταν για αυτόν ΕΝΑ και μοναδικό και αναντικατάστατο..

Αν ειναι ετσι, ενταξη!
 
Σαs ευχαριστω ολουs σαs. Με τα υπεροχα λογια σαs. Μου σταθηκατε απιστευτα! Δεν νομιζω παντοs οτι θα μπορουσα να ξαναπαρω ζακουδακι. Εκτοs και ερθει ουρανοκατεβατοs... Απο μονοs του... Δεν ξερω...
Δεν είναι ανάγκη να βιαστείς. Τώρα πονάς για το χαμό του μικρούλη. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Ασε να περάσει λίγος καιρός και βλέπεις...
 
Δεν είναι ανάγκη να βιαστείς. Τώρα πονάς για το χαμό του μικρούλη. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Ασε να περάσει λίγος καιρός και βλέπεις...
To ίδιο λέω κάθε φορά αλλά διαψεύδομαι.
 
Back
Top