Γενικά Πέθαναν και τα δυο αρσενικα μου καναρινια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gkavala
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αν τα χες σκεπάσει με νάιλον όπως είπε ο Πάνος μάλλον αυτί έγινε δημιουργήθηκε κάτι σαν φαινόμενο του θερμοκηπίου, έμπαινε ήλιος η ζεστή μπορούσε να διατηρηθεί λόγο του νάιλον και το οξυγόνο ήταν λίγο! Λυπάμαι πολύ
 
ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟς το ναιλον παιδια και εγω πιστευω οτι εγω την εκανα την βλακεια τι να πω το παθημα μου εγινε μαθημα.
 
κρίμα τι να πούμε, χρειάζεται σκέψη και σύστημα η φιλοξενία ζωντανών ☹
 
αδερφε, αμα ηταν αρπαχτικο δεν θα το εμποδιζε το ναυλον. Δεν εχω ακουσει πουλακια να σκανε απο το κελαιδημα, ουτε απο τσακωμους μπορει να πεθανουν και τα δυο! Αν η αλλαγη θερμοκρασιας εναι αυτη που μας περιεγραψες απο 9 στους 17 δεν νομιζω οτι παιζει ρολο. Ενα σωρο νοικοκυρες το κανουν αυτο καθημερινα, μεσα εξω τα πουλακια, δεν παθαινουν τιποτα.
περασε στο ντουκου το πιο σοβαρο. Το ρευμα αερα! Αμα τα εχεις μεσα ή αμα τα εχεις εξωκαι φυσηξει κατευθειαν πανω τους κρυος βορριας,τα τελειωσε. Διαβασε καποια αρθρα οσον αφορα τον προσανατολισμο των κλουβιων. Το οτι εχει 17 βαθμους λογω ηλιου, δε σημαινει οτι και ο αερας ειναι ζεστος!
 
Καλημέρα Παναγιώτη, δεν θα πρόσεξες ότι τα είχε εντελώς καλυμμένα με νάυλον. Προφανώς αυτό έφταιξε για τον θάνατο των δύο αρσενικών μόνο που κελαηδάνε ενώ το θηλυκό επιβίωσε. Γενικά δεν συστήνουμε το μέσα έξω τον χειμώνα.
 
οχι βρε μαρια ειπε οτι απο μπροστα ηταν ανοιχτα. Περιμενε...

λοιπον το πρωι τα εβγαλα εξω μετα απο πολλη καιρο η θερμοκρασια ηταν 9 βαθμους τα ερηξα και ενα ναιλον απο επανω αλλα απο μπροστα ηταν τα κλουβια τους ανοιχτα...
 
Δεν το είχα προσέξει όντως. Τι να πω αρπαχτικό δεν ήταν πάντως και ήταν και σε διαφορετικά μπαλκόνια.
 
μαρια αμα ηταν αρπαχτικο δεν νομιζω να το σταματουσε το απλο κλουβι, βοριαδακι μαλλον... Τεσπα κριμα για τα πουλακια! Ολοι μαθαινουμε απο τα λαθη μας, δε γινεται να μην κανουμε λαθη δυστηχως.
 
παιδια τα κλουβια απο μπροστα ηταν αρκετα ανοιχτα. Τωρα τι εγινε και ψωφησαν και τα δυο μου πουλακια δεν εχω βγαλει σιγουρο συμπερασμα αν και εχω διαβασει αρκετα θεματα για το τι πειράζει ποιο πολλή τα πουλακια. Τωρα προς το παρον σκεφτομαι να κανω ενα μικρο δωματιάκι κατω στην αυλη μου και τα επομενα να τα εχω εκει μεσα αλλα το καθενα στο κλουβακι τους για να μην εχω το φοβο να ζευγαρώσουν αδερφια με αδερφια η μανα με παιδι κτλ... Προς το παρον περνω ιδεες απο τις φωτο που εχουν ανεβασει αλλα μελοι του site
 
η καλυτερη λυση, προστατευμενα και ολα καλα. Οσον αφορα την κατασκευη σου η συμβουλη μου ειναι ψαξτο καλα και οχι μονο απο εδω μεσα, γενικα απο το νετ. Να παρεις ιδεες και να καταληξεις στην καλυτερη και σε τι βολευει εσενα αναλογα με τον αριθμο των πουλιων σου. Επειδη ειμαι παθων η μονη συμβουλη που θα σου δωσω ειναι να φτιαξεις κατι που οταν φτανεις σε αναπαραγωγικη περιοδο τα πουλια να μην παιρνανε πολλες αλλαγες με περα-δωθε πανω-κατω βαλε-βγαλε κτλ..
 
το καλυτερο που εχεις να κανεις, για να μη ζευγαρωνουν αδερφια με αδερφια, μπορεις να βαλεις και δαχτυλιδια με νουμερα οπως κανουμε κι εμεις για να ειμαστε σιγουροι
 
Back
Top