Γενικά Παπαγάλοι και ένταση ήχου

Ας υποθέσουμε ότι έρχεται ένας καινούργιο γείτονας δίπλα από εμένα και βάζει πολύ δυνατά την μουσική που ακούει. Είναι ακόμη καλοκαίρι και έχουμε και οι δύο πόρτες-παράθυρα ανοιχτά. Η ένταση της μουσικής του θα δημιουργήσει πρόβλημα στην Λινκ;
Σ' αυτό το επίπεδο δε νομίζω, εκτός αν είναι συνεχής ενόχληση και νευριάσει. Ή αν δεν της αρέσει το είδος της μουσικής, γιατί αν και φαίνεται αστείο, έχουν μουσικές προτιμήσεις. 🙂
 
Σ' αυτό το επίπεδο δε νομίζω, εκτός αν είναι συνεχής ενόχληση και νευριάσει. Ή αν δεν της αρέσει το είδος της μουσικής, γιατί αν και φαίνεται αστείο, έχουν μουσικές προτιμήσεις. 🙂

Επειδή παίζει σφέρα fm το λαπ τοπ μέρα νύχτα για να κρατάει παρέα στην Λινκ έχω διαπυστώσει επειδή παίζει συχνά τα ίδια τραγούδια..ότι υπάρχουν 3-4 που όταν τα ακούει ξεσαλώνει και προσπαθεί να πει τις λέξεις από το ρεφταιν. Έχει αρχίσει και λέει καθαρά όμως το γεια και κάθε τόσο παλευει και το σου..όταν ακούσω ολόκληρο το γεια σου νομίζω θα γίνω σαν χαζομπαμπάς και θα κερνάω όποιον δω έξω.
 
Δεν νομίζω να της προκαλέσεις πρόβλημα. Τα αυτιά τους αντέχουν τις γκαρίδες του είδους τους που τρυπάνε τύμπανα. Δυστυχώς δεν μπορώ να αποδώσω την ένταση του ήχου απο το rescue center που είμαστε εθελοντές και που κάποιες φορές είπα ότι αυτό ήταν, κουφάθηκα. Αν δεις ότι αναστατώνεται ή στρεσάρεται τότε να το χαμηλώσεις. Αλλά να την κουφάνεις το θεωρώ απίθανο και κάπως υπερβολικό.
 
Back
Top