Ασθένειες Παπαγαλάκι με καρκίνο

katerinoylitsa

PB New Member
Εγγραφή
13 Φεβ 2014
Μηνύματα
222
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Θηλυκό παπαγαλακι 20ετών παρουσιάζει όγκο στην κοιλιακή χώρα. Το πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι έχει καρκίνο. Έχει αδυναμία στο ένα πόδι
 
Αν εννοείς budgie, δεν μπορεί να είναι 20 ετών, δεν ζουν τόσο.
 
Εκπληκτικό τι να πω, πρέπει να καταγραφεί ως εξαιρετική περίπτωση.
Λογικό τότε κάτι να έχει και το σύνηθες είναι οι όγκοι σε μεγάλες ηλικίες. Δεν νομίζω να υπάρχει δυνατότητα παρέμβασης.
Το πόδι προφανώς πιέζεται από τον όγκο γι' αυτό παρουσιάζει πρόβλημα.

Ουαου όχι 20καλέ 12ετών
Και πάλι μεγάλο θεωρείται.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις, να το διευκολύνεις να μην κοιμάται σε πατήθρα αλλά σε κάποιο πλάτωμα για να μην κουράζονται τα πόδια του.
 
Την έχω μαζί μου στην τσέπη μου η στα χέρια μου από πάντα. Και τώρα ματώνει η καρδιά μου. Ο κύριος λόγος που γύρισα είναι για να δει τα παιδιά τον σκύλο και τα φιλαράκια της τα καναρινακια πίκρα μεγάλη πίκρα
 
Μην την καταδικάζεις τόσο γρήγορα. Τα μεγάλης ηλικίας πουλιά αντέχουν περισσότερο.
Λιτή διατροφή και ξεκούραση και μπορεί να πάρει χρόνο.
Μην στεναχωριέσαι.

Ο γιατρός πως ξέρει πως είναι καρκίνος; Πήρε υλικό για βιοψία; Αποκλείεται να είναι καλοήθης;
 
Δεν έζησε πότε σε κλουβί από μωρό την έχω μαζί μου στο σπίτι ζει μαζί με τον σκύλο δεν πέταξε ποτέ μόνο περπατάει και στα ταξίδια την έχω στην μέσα τσέπη του μπουφάν. Τρώει μόνο ότι πρέπει να φάει. Την ανάγκη της την κάνει μόνο στο σταντ που είναι δικό της. Ο όγκος κάθε μέρα μεγαλώνει ενώ έχει το ελάχιστο βάρος είναι αδύνατη αρκετά
 
Μην χάνεις το κουράγιο σου Κατερίνα. Εσύ αυτό που πρέπει να κάνεις το κάνεις αφού είσαι συνέχεια μαζί της. Ότι είναι να γίνει θα γίνει όταν είναι η ώρα του.
 
Εύχομαι να τα καταφέρει! Δύσκολο σε ένα παπαγαλάκι τόσο μικρό και με τέτοιο πρόβλημα να κάνεις κάτι.. Δυστυχώς... Δωστης ακόμα πιο πολύ αγάπη τώρα την έχει πιο πολύ ανάγκη!
 
Παρατήρησα ότι την ημέρα που την δίνω στο νερό χυμό από φύλλα ελιάς και μια σταγόνα προπολη είναι πιο κινητική. Από εχτές το βράδυ αρνείται να φάει το μόνο που θέλει είναι ψωμί ολικής.
 
Μεγάλο σε ηλικία πουλάκι, εύχομαι το καλύτερο γι αυτό... Ποιος γιατρός το εξέτασε Κατερίνα; Σου έδωσε κάποιο παυσίπονο ή κάτι άλλο;
 
Δεν έχω λόγια Κατερίνα μου γι' αυτό που περνάτε...
 
Δεν είναι κτηνίατρος αλλά πτηνιατρος. Είναι καλός και είναι ότι καλύτερο σε πτηνά. Την έχω πλακώσει σε χυμό ελιάς και άρχισε και τρώει.
 
Back
Top