Αναπαραγωγή Παπαγαλάκι lovebird έκανε αυγό

οκ. Μπορω να κανω κατι αλλο για να την βοηθησω;
 
Ίσως κάνει κι άλλο-α ίσως όχι. Εντάξει, αυτά που είπαμε.
 
της @Georgina ειναι, να το λινκ https://community.petbirds.gr/media/1297/
 
Ναι, δεν κάνει για την δική σου, δεν πρόκειται να μπει μέσα.
 
Μαρίνα η φωτογραφία στο λινκ είναι για παραδεισακια-εξωτικα πουλιά. Δεν είναι κατάλληλη για παπαγαλάκι lovebird. Σχετικά με τα υπολοιπα διάβασε προσεχτικά τις συμβουλές της Μαρίας.
 
Μαρίνα η φωτογραφία στο λινκ είναι για παραδεισακια-εξωτικα πουλιά. Δεν είναι κατάλληλη για παπαγαλάκι lovebird. Σχετικά με τα υπολοιπα διάβασε προσεχτικά τις συμβουλές της Μαρίας.
Ναι με πληροφορησαν οτι ειναι ακαταλληλη πριν ακομη δουν παρομοια. Τους εδειξα τη φωλια για να σιγουρευτω, εξαλλου ειχ α παλια ζεμπρακια και μας ειχαν δωσει αθτη τη φωλια και αφου την κρατουσαμε επειδη επρεπε να εχει φωλια ειπαμε να βαλουμε αυτη
 
εξελιξη:εβγαλα τα 2 αυγα και εμεινε ενα.Αυριο θα το βγαλω εκεινο.Λογικα εχει και αλλο αυγο γιατι ειναι φουσκομενη, επισης εβγαλα και την φωλια.
 
του λεμε απο το καλοκαιρι"τσιμουδια"και το λεει!
 
Sos ξαναεκανε αυγα και 2 κιολας! Το ενα εσπασε και λερωθηκε σημερα, σαν κολιε ενα πραγμα λερωθηκε(ετσι μου ειπε η γιαγια)

Και το σουσαμι το πηρα και επειδη ειναι αρρωστη η θεια μου που το εχει δεν μπορει να παρει..
 
Πως να σε βοηθήσουμε Μαρίνα μου; Το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα. Το πουλάκι θα κάνει αυγά και πρέπει να φροντίζετε την υγεία του ενισχύοντας το ασβέστιό του.
Τι άλλο θα ήθελες; Αν μπορούμε ευχαρίστως.
 
Αναρωτιεμαι που περασε καιρος και εκανε ξανα αυγο. Συγγνωμη που επαναλαμβανω ιδια πραγματα απλα ανησυχω για το ιδιο.
 
Δεν πέρασε καιρός, μέσα στην ίδια αναπαραγωγική σαιζόν είμαστε. Αν θυμάμαι καλά τα προηγούμενα ήταν γύρω από τις διακοπές των γιορτών.
 
Back
Top