Γενικά Παπαγαλος με πολλες ορμες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εμενα δεν εχει παρουσιασει την ιδια συμπεριφορα με αλλο παιχνιδι ή αντικειμενο μεχρι και σημερα :)

Ναι αλλα αυτο αποτελει μια μεμονωμενη περιπτωση, μακαρι να γινει ετσι και με τον δικο μου βεβαια αλλα εχω αμφιβολιες γιατι σε παρομοια ποστ που εχω διαβασει το προβλημα πολλες φορες δε σταματησε με την αφαιρεση του παιχνιδιου..
 
Όσαι παπαγάλοι αυτοικανοποιούνται και για όσο διάστημα γίνεται αυτό, παρουσιάζεται σαν εμμονή και μανία. Δεν κάνουν τίποτα άλλο όλη μέρα. Κάτι που δεν θα μπορούσε να γίνει με άλλο ζωντανό πλάσμα, γιατί απλώς δεν θα ήταν διαθέσιμο συνέχεια.
Το αντικείμενο λερώνει από την τριβή και τα εκκρίματα και καθίσταται επικίνδυνο για μολύνσεις στην αμάρα και το γύρω δέρμα και πτέρωμα συν όλα τα άλλα ενδεχόμενα που γράφτηκαν πιο πριν.
Τέλος έχει παρατηρηθεί πως ερωτεύονται το αντικείμενο, τους προκαλεί διέγερση και η απομάκρυνση μόνο στιγμιαία αναζήτηση επιφέρει.
Καλό είναι να αφαιρείται το σούρουπο πριν τον ύπνο.
 
Το μπατζι μου τον τελευταιο καιρο τριβεται συνεχως πανω στο αγαπημενο του παιχνιδι.. Οοολη μερα.
Τι λετε, μηπως να του αφαιρεσω το συγκεκριμενο παιχνιδι;

Από τη στιγμή που η πράξη αυτή επαναλαμβάνεται συνεχώς, η γνώμη μου είναι ναι, ν΄αφαιρέσεις το συγκεκριμένο παιχνίδι.
Ο Κάρλο είχε και αυτός ένα ''αγαπημένο'' παιχνίδι, δεν του το έβγαλα ποτέ από το κλουβί του διότι ποτέ δεν του έγινε εμμονή. Το χρησιμοποιούσε κάποιες φορές, αλλά όχι συνεχώς (με μανία)...
 
Παιδια εδω και καμια ωριτσα εχω βγαλει το παιχνιδι απο το κλουβι, ετσι για να δω..
Απο τοτε εχει κανει το ιδιο πραγμα 3-4 φορες στην πατηθρα πανω...
 
Παιδια εδω και καμια ωριτσα εχω βγαλει το παιχνιδι απο το κλουβι, ετσι για να δω..
Απο τοτε εχει κανει το ιδιο πραγμα 3-4 φορες στην πατηθρα πανω...
Αυτό δείχνει την ανάγκη του... Τι τρώει; Μπανάκια κάνει; Αν όχι κάνε του εσύ (μετά στέγνωμα με πετσέτα ή χαρτί για να μην κρυώσει)
 
Τα μοναδικά ζώα στην φύση που κάνουν σεξ για ευχαρίστηςη είναι ο άνθρωπος, ο πίθηκος και το δελφίνι! Όλα τα άλλα μόνο για αναπαραγωγή! Ο Νέμο, μιας και μόλις μπήκε σ αυτή την ηλικία ( 6 μηνών ) που συνέπεσε με την εποχή πύρωσης των Μπάτζι, έχει το μυαλό του μόνο στο ζευγάρωμα! Καλά έκανες και το έβγαλες το παιχνίδι Ειρήνη μου, βάλτου κανά δυό άλλα να ξεχνιέται, και κάνε τα ακόλουθα:

Προσπάθησε μία αλλαγή διακόσμησης αύριο το πρωί μήπως αυτό βοηθήσει.

Τι τρώει; Μπανάκια κάνει; Αν όχι κάνε του εσύ (μετά στέγνωμα με πετσέτα ή χαρτί για να μην κρυώσει)

... Μήπως και ξε πυρώσει!👍! Επίςης αν τον βγάζεις έξω από το κλουβί, αύξηςε λίγο τις ώρες εξόδου μπας και ξεχαςτεί!
Την κοκατίλίνα σου πως και δεν την κυνηγάει;:D
 
Εκανα σημερα αλλαγες στο κλουβι,θα του αρχισω και μπανακια και θα σας πω!
Νικο μου, γι αυτο δε τους βγαζω και τους δυο μαζι, γιατι την κυνηγαει και φοβαται η κακομοιρα και ερχεται πανω μου να σωθει!
Και τοσο καιρο νομιζα πως την κυνηγαει για παιχνιδι...😎
 
Εκανα σημερα αλλαγες στο κλουβι,θα του αρχισω και μπανακια και θα σας πω!
Ειρήνη μου πρόσεξε και την διατροφή του, όχι πρωτεΐνες κόψε και τα λαχανικά φρούτα για λίγο διάστημα (δίνε μόνο σπόρους και πέλετς αν τρώει). Επίσης φρόντισε οι ώρες του ύπνου του να είναι (ήσυχες και) αρκετές 12+
 
Back
Top