Αναπαραγωγή Παραδείσια πραγματικοί φονιάδες

Ναι όντως με την απάντηση σου κατάλαβα κάτι παραπάνω. Το οποίο δεν μου επιτρέπεται να το γράψω γιατί εγω σέβομαι. Για πια λογική μιλάς και για πιο σκεπτικό; Εχεις εσυ λογική και σκεπτικό; δεν νομίζω...Α και που είσαι. Για λύπηση είσαι...
 
Σήμερα το πρωί πριν πάω σχολείο, βρήκα τα 2 μικρά μέσα στη φωλιά ψώφια και μόλις γύρισα (τώρα δηλαδή) απ' το σχολείο, τα δύο ψώφια τα είχαν πετάξει στον πάτω και τους είχαν φάει τα πόδια και το άλλο που ζούσε τα πέταξαν και αυτό στον πάτω και είναι με αίματα στο κεφάλι. το έβαλα στη φωλιά, αλλά τίποτα. Βλέπω ότι διαλύουν ΤΗ ΦΩΛΙΆ. ΤΊ ΤΡΈΧΕΙ, βοηθήστε με, ευχαριστώ.☹

Στο σχολείο πας σαν μαθητής ή σαν εκπαιδευτικός;

Πριν διαβάσετε την απάντησή μου, σας παρακαλώ διαβάστε πρώτα την ακριβώς από πάνω απάντηση. Διαβάστε τη, σιγά, μικρή είναι.




το συγκεκριμένο φόρουμ αποτελείται από μέλη αρκετά εως πολύ φιλόζωα. Εγώ μπορώ να πώ ότι είμαι απ' τους λίγους που έχουν μεγάλη τρέλα, για τρέλα μεγάλη σας λέω, αλλά...
, αλλά... Εγώ αν μου το έκαναν αυτό, δηλαδή να πνίγουν τα μικρά τους και να μου σκοτώνουν 5 τη μία 6 την άλλη και λοιπά (ήδη τα δικά μου έχουν φάει λάχανο 3 μικρά και τώρα φτιάχνουν νέα φωλιά), δέ θα τ' άφηνα 3η φορά για γέννα, αλλά ούτε και θα τα έδινα σε φίλους και συγγενείς.. Θα τα έπνιγα!
Μακάρι να βοηθήσει ο Θεός και να είναι επιμελείς γονείς, αλλιώς, με μεγάλη μου ευχαρίστηση, θα τα στραγγαλίσω.
Λέτε τώρα, αμάν, τί άνθρωπος είναι αυτός που λέει τέτοια λόγια;
Σας πληροφορώ ότι είμαι ένα πολύ καλό παιδί,ήπιων τόνων, αλλά με όρια...
Το ξέρω ότι κάποιοι από σας ενοχληθήκατε τώρα, αλλά θα έχουν προηγηθεί καμια 10αριά σκοτωμοί από μέρος τους και μετά θα προχωρήσω εγώ.
Τα αγαπώ, μ'αρέσουν κλπ., αλλά...

Πίστευα μέχρι τώρα οτι όσοι έχουν πουλάκια τα έχουν
α) για εμπόριο
β) απο αγάπη
γ) απο χόμπυ
δ) απο έλλειψη συντροφιάς

Εσύ σε πια κατηγορία ανήκεις;
 
πολλά λογάκια λέτε. κόφτε το.


τα έπνιξα, εντάξει, βούλιαξε το κλουβί στην μπανιέρα.

άντε γειά...
φεύγω απ' το φόρουμ, γιατί σας το έκανα θερινό, όπως λέει και η πανέξυπνηshady lady
 
Αποχαιρετουμε ολοι λοιπον τα "τυχερα" ζεβρακια που πηγαν σε εναν καλυτερο κοσμο!

Αποχαιρετουμε και σενα Βαγγελη και θυμισου αυτα που σου ειπα παραπανω[ΟΛΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΜΙΚΡΕ]


BYE BYE
ADIOS
SAGIONARA
 
Na rotao kati :
Se ti epipeto ilikias zitame edo ;

Kai kati poli basiko se afto to thema

1 ARSENIKO kai 1 THILIKO den einai aftomato ena ZEFGARI

pote pai afto sto mialo se aftous pou seloune na ektrefoune poulia ;
 
Na rotao kati :
Se ti epipeto ilikias zitame edo ;

Kai kati poli basiko se afto to thema

1 ARSENIKO kai 1 THILIKO den einai aftomato ena ZEFGARI

pote pai afto sto mialo se aftous pou seloune na ektrefoune poulia ;


... Οπως αλεξανδρε :)
ουτε κ καποιος που μπορεσε να "αγορασει"
(το λεω ετσι με την εννοια του αντικειμενου😡 )
δυο τρια πουλια, πρεπει να λεγεται εκτροφεας κ σε καμια περιπτωση να θεωρειται υποχρεωτικα , αξιος να εχει πλασματα κ να τα "φροντιζει" (? φροντιδα;-μεγαλη κουβεντα(!)..)
μακαρι να ερθει καποτε η στιγμη που θα ειναι πολυ αυστηρα επιλεγμενοι κ ελεγχμενοι, αυτοι που μπορουν να φιλοξενουν ενα ζωο 🙄
 
Eva,

afti i stigmi erthounte afto einai sigura san to amin stin eklisia.

Ego den katalabeno giati oli pou ksekinisoune me ta poulia pernoune ena arseniko kai ena thiliko kai stin defteri mera tha pernoune mia folia kai nima.
Giati apo mono tous den pernoune dio arsenikous i dio thilikous kai mathenoune proto tis anangis ton poulion, ton rythmo tous, trofi tis klp. kai meta tha baloune zefgaria kai an katalabenoune ta zefgaria den teriasoune na tous stamatane;

San na einai agona pios kanei ta prota mikra. Akou "pira ta zebrakia giati mou ipane einai efkolo se anaparagogi". Afto einai tora i basi gia na kratame poulia stis kloubes mas; Poso grigora tha kanoune mikra;

Ala gia afto den ftei to pedi pou exei ta poulia, ftei o Pet-Shop pou den tou ipe sosta to sin & plin, ftene i anthropi pou to finoune na exei ta poulia kai na pernai afti tin stenoxoria.
 
δυστυχως ετσι ειναι αλεξανδρε
κ γω αυτες τις αποριες εχω κ μαλλον η απαντηση βρισκεται σε κεινο που αναρωτιομουν κ εγραψα πιο πριν:
... Ουτε κ καποιος που μπορεσε να "αγορασει"
οτι ειναι ευκολο να αποκτηθει, καποιοι δεν το παιρνουμε σοβαρα.🙄
νομιζει ο κοσμος οτι απλως θα χασει 30€ , αν κατι δεν παει καλα.
κ εκει σταματαει οποιαδηποτε σκεψη..☹

κ οπως σωστα ειπες
Ala gia afto den ftei to pedi pou exei ta poulia, ftei o Pet-Shop pou den tou ipe sosta to sin & plin, ftene i anthropi pou to finoune na exei ta poulia kai na pernai afti tin stenoxoria.

εφοσον διατιθενται λοιπον ετσι , σαν "κοινο εμπορευμα" τα ζωντανα πλασματα, αυτα θα εχουμε.

κ εφοσον τα ζωα τα καταναλωνουμε σαν τροφη κιολας -... αλλη μεγαλη κουβεντα που εχει ξαναγινει κ σε αλλα thread-,
δεν μπορει κανεις να το δει παρα σαν:
"ελα μωρε ενα ζωο ειναι...
αλλος τα τρωει, εγω τα χω για να παιζω, ο αλλος για να τα βασανιζει...
ποιος νοιαζεται;
κ τι θα μου κανουν στο κατω -κατω αν... Κακοποιησω (!) ενα πουλακι κ αν κανω κ 2-3 πειραματα;
δικο μου ειναι κ οτι θελω το κανω...🙄
το... ΑΓΟΡΑΣΑ!"
 
εγω παντος για μην παρεξιγουμε ειμουν γυρω στα 12 χρονων τοτε που ειχα το ζευγαρι, το οποιο μ ειχε δωσει συγγενης, κ δεν ηξερα κ πολλα... Τελος παντων,τα πουλακια τα πηγα στο πετ σοπ... Ενημερωσα το πετ σοπα κ τον ανθρωπο που τα πειρε επιτοπου(αυτος ειχε κ αλλα απο τι θυμαμε)για το συμβαν... Αν τα ειχα τωρα θα εψαχνα να βρω το προβλημα κ δεν θα τα εδεινα(ειναι κ απο τα αγαπημενα μου πουλακια), γιατι τα πουλια δεν ειναι μηχανες να κανουν αυτο που θελουμε.. Εχουν το δικο τους σκεπτικο, ασθηματα, κ κατι εφτεξε, απλα δεν ασχοληθηκα γιατι δεν ηξερα...
 
πολλά λογάκια λέτε. κόφτε το.


τα έπνιξα, εντάξει, βούλιαξε το κλουβί στην μπανιέρα.

άντε γειά...
φεύγω απ' το φόρουμ, γιατί σας το έκανα θερινό, όπως λέει και η πανέξυπνηshady lady
δεν πηστεύω πως το διαβάζω αυτό😱, ελπίζω να μην το εννοούσε...
 
Back
Top