Αναπαραγωγή Παραξενο χρωμα σε κοκκινο μωσαικο καναρινι

Ειναι πάρα πολύ όμορφο.
Η ουρά του είναι πανεμορφη.
Τώρα αυτό το μικρούλι θα γίνει κόκκινο;

*να ρωτήσω κάτι άσχετο. Γιατί φοράει 2 δαχτυλίδια;
 
Ειναι πάρα πολύ όμορφο.
Η ουρά του είναι πανεμορφη.
Τώρα αυτό το μικρούλι θα γίνει κόκκινο;

*να ρωτήσω κάτι άσχετο. Γιατί φοράει 2 δαχτυλίδια;
Δεν μπορεσα να το δακτυλιδωσω με δακτυλιδι του συνδεσμου γιατι ηταν απο τις τελευτεες μου γεννες και μου τελειωσαν τα δακτυλιδια. τα 2 πλαστικα δακτυλιδια του τα εβαλα για να το ξεχωριζω

Ειναι πάρα πολύ όμορφο.
Η ουρά του είναι πανεμορφη.
Τώρα αυτό το μικρούλι θα γίνει κόκκινο;

*να ρωτήσω κάτι άσχετο. Γιατί φοράει 2 δαχτυλίδια;
το καναρινι ειναι κοκκινο μωσαικο και αποτι βλεπω απο τους χρωματισμους του ειναι θυληκο
 
Εδώ η μετάλλαξη ΜΑΥΡΟ ΠΑΣΤΕΛ ΓΚΡΙΖΟΠΤΕΡΟ σε κόκκινο μωσαϊκού.
11926478_530013073819546_8825005564636160287_o.jpg
 
Από το δικο μου σχεδόν εξαφανιστηκαν τα μαυρα φτερα που ειχε στο κεφαλι αλλα ακομα κοκκινο στο κεφαλι δεν ειδα μονο στης φτερουγες και στην βαση της ουρας είναι και θυληκο και ισως γιαυτο.
 
Από το δικο μου σχεδόν εξαφανιστηκαν τα μαυρα φτερα που ειχε στο κεφαλι
Μαύρα δεν ήταν σίγουρα... καφέ ναι, έστω και σκούρα.
Ααλλα ακομα κοκκινο στο κεφαλι δεν ειδα μονο στης φτερουγες και στην βαση της ουρας είναι και θυληκο και ισως γιαυτο.
Αν έβαφες σε όλη τη διάρκεια της πτερόρροιας τότε το κόκκινο θα εμφανιστεί ανάλογα με το φύλο των πουλιών.
Αν είναι θηλυκό θα είναι πολύ λιγότερο από το αρσενικό.
 
Ειχε και μαυρα και καφε και η αληθεια είναι ότι δεν περιμενα να εξαφανιστουν γιατι και το δερμα στο κεφαλι του ηταν μαυρο από μωρο. Εχω και αλλα θυληκα από την ιδια γεννα και εχουν την μικρη μασκα τον θυληκον αυτό δεν εχει ουτε λιγο στα ματια τα πουλια ζουνε όλα μαζι.
 
Το πρότυπο των θηλυκών μωσαϊκού πτερώματος έχει μόνο μια κουκίδα κόκκινη δίπλα απο το μάτι. Μασκούλα έχουν μόνο τα θηλυκά σειράς αρσενικών. Τα φυσιολογικά θηλυκά αλλά και αυτά της γραμμής θηλυκών έχουν ελάχιστο, έως καθόλου στο κεφάλι.
 
το γνωριζω αυτό τα δικα μου είναι γραμης αρσενικου και εχουν μια μικροτερη μασκα από ματι σε ματι και λιγο μετωπο
 
Μαλον κ. Μακη. Σε αυτό το πουλακι η διαφορες που ειχε ηταν ότι ηταν πιο λευκο από τα αλλα από μωρο, τα σκουρα τωρα τα αλαζει εχουν μεινει μερικα ακομα το βαψιμο συνεχιζεται οποτε θα δουμε
 
Back
Top