Παρουσίαση των κλουβιών που κατασκεύασα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης glafkos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τα εχω κοψει με κοφτακι που πουλανε στα εργαλεια και ειναι απο το ιδιο πλεγμα που εχω βαλει και στα ντεξιον απο πανω τα εχω πιασει με αυτα που δενουνε οι ηλεκτρολογοι τα καλοδια και εχω βαλει για ασφαλεια αυτα που κρεμανε τις κουρτινες
 
Τις πορτες θα μπορουσες να τις κανεις συρομενες πανω κατω.Φαινοντε και αισθητικα πιο ωραια.:)
 
αν και μου αρεσει η κλουβα θα σου προτεινα να καλυψεις την πισω πλευρα και τα πλαινα με μελαμινινη 0,7cm για να γλιτωσεις τα σκοουπιδια απο τις τροφες που θα πετανε τα πουλια αλλα και το κυριοτερο το οτι θα τα προφυλασεις ευκολα απο ρευματα.

αν θελεις να βαλεις σιτα που να ειναι σαν αυτη που εχουν ολα τα κλουβια του εμποριου μπορεις να βρεις στον πειραια στην οδο αλιπεδου κι ετσι δεν θα εχεις και προβλημα με τις ποτηστρες και εκει παρακατω στη φωκιωνος μπορεις να ρωτησεις και για ταψακια να στα φτιαξει και σε καλη τιμη

και για το καλοκαιρι που αργει βεβαια ακομη κανεις και μια κατασκευη με απλο καδρονακι περιμετρικα της προσοψης ολης της κλουβας και βαζεις και σιτα συρματινη για προστασια απο κουνουπια κλπ
για οτι εχεις αποριες και μπορω να βοηθησω ειμαι στη διαθεση σου
 
πες μου ποσους πατους αλουμινιου θες και εαν εχω να σου χαρισω .
βαθος εχουν 54,5 και φαρδος ξεκινανε απο 60 μεχρι 1,20 .
για το βαρος που λες αντι για αμμο μπορεις να βαλεις ροκανιδι( ξυλο σπασμενω)
 
ευχαριστω ολους για την βοηθεια αλλα εκανα βλακεια και την εσπασα οποτε μαλλον το καλοκαιρι θα αρχισω νεα
ευχαριστω ολους
 
Άκη συγνώμη για την παρατήρηση μου αλλά όταν θα βγάζεις το ταψάκι δεν θα υπάρχει φόβος να μην φύγει το πουλί μιας και δεν μεσολαβή πάτωμα από κουνελισηρμα;
 
Φιλε μου γεια σου εγω παιρνω λαμαρινες απο εναν στην πετρου ραλλη στο υψος του lidl μου φαινεται φτηνος ευχομαι να βρεις αυτο που θες.
 
Τις έχω δει απλά δεν ξέρω όταν τίς γεμίζω άμμο απο το βάρος θα αντέξουνε μέχρι να τις τοποθετήσω;


οχι δε κανει. Ξεχασε το.
τισ χρισιμοποιουμε κατω απο το νεροχυτη μονο και μονο για να κρατανε το οποιο νερο τυχει να πεσει και να μη φουσκωνει η χαλαει η μελαμινη.Δε εχει καμια απολυτοσ αντοχη στο βαροσ .
αν θεσ να τισ χρησιμοποιεισεισ θα πρεπει απο κάτω απο το αλλουμινοφυλλο να βάλεισ ενα κομάτι μελαμήνη η κατι αλλο πιο σκληρο.
ξυλουργοσ ημε και πιστευω η απαντηση μου να σε κάλυψε.
 
φιλε μου να σε ρωτησω κατι που με προβληματιζει με την κατασκευη σου;
η κατασκευη σου ειναι παρα πολη καλη.
αλλα τι λυση εχεις σκεφτει για τα ταψακια που αποτην μια πλευρα εφαπτοντε στακολονακια και απο την αλλη οχι λογο γωνιας που κανουν τα ντεξιων;
 
θα μπορουσες να περασεις και ενα χρωμα... Θα ηταν πιο ευχαριστο για τα πουλια που θα βαλεις μεσα... Αν και ειναι πολυ ωραια οπως τα εχεις τωρα... Το χρωμα θα τα τονιζε λιγω παραπανο 😉..
 
φιλε εχει περασει απο το πρωτο μυνημα 1,5 χρονος και απο το τελαυταιο 6 μηνες. 😉
 
Back
Top