Ασθένειες Παρροτλετ κλείνει τα μάτια και τα κρατάει για αρκετή ώρα κλειστά

Εγγραφή
26 Νοε 2018
Μηνύματα
803
Καλημερα. Σημερα διαπιστοσα πως ο παπαγαλος μου κλεινει τα ματια και τα κραταει για αρκετη ωρα κλειστα οταν το κανει αυτο ειναι καμπουριασμενος και λιγο φουσκομενος στο κεφαλη λες και εχει ανατρηχιασει.. Τι να κανω;Ειναι αρρωστος;
 
Τα ματακια τα κλεινουν οταν χαλαρωνουν κ οταν κοιμουνται! Οπως επισης φουσκωνουν και τα φτερα στο κεφαλι τους! αν κεθαται πολλες ωρες την ημερα ετσι θα πρεπει να σε ανησυχησει!
 
Είσαι σίγουρος ότι δεν ξεκουράζεται όπως σου λέει ο Ζαχαρίας; Το έκανε αυτό παλιά;

Πάντως ακόμη κι αν δεν βρέχει ή φυσάει, είναι επικίνδυνο ένα πουλάκι να ζει τη μέση μέρα σε θερμαινόμενο χώρο και την υπόλοιπη έξω. Ακόμη κι όταν έχει καλό καιρό η θερμοκρασία είναι χαμηλή.
 
Είσαι σίγουρος ότι δεν ξεκουράζεται όπως σου λέει ο Ζαχαρίας; Το έκανε αυτό παλιά;

Πάντως ακόμη κι αν δεν βρέχει ή φυσάει, είναι επικίνδυνο ένα πουλάκι να ζει τη μέση μέρα σε θερμαινόμενο χώρο και την υπόλοιπη έξω. Ακόμη κι όταν έχει καλό καιρό η θερμοκρασία είναι χαμηλή.
Η αληθεια ειναι πως το ειχα ξανδει να το καει αλλα απογευμα σημερα μπορει να ηταν κουρασμενος και να το εκανε διοτι ξυπνησε 9:30 αλλα κυμοιθηκε αργα το βραδυ κατα της 11:30 επειδη ο σκυλος μου εκανε φασαρια
[automerge]1544266676[/automerge]
Τα ματακια τα κλεινουν οταν χαλαρωνουν κ οταν κοιμουνται! Οπως επισης φουσκωνουν και τα φτερα στο κεφαλι τους! αν κεθαται πολλες ωρες την ημερα ετσι θα πρεπει να σε ανησυχησει!
Δενκαθετε ωρες απλος μπορει να το κανει μια το πρωι και μια το απογευμα αλλα το κανει ασπουμε για 10-12 δευτερα. Εποσης αυτο το εκανε και οταν τον χαιδευα. Το να συκοθει το πτερωμα στο κεφαλι εννοώ
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Η αληθεια ειναι πως το ειχα ξανδει να το καει αλλα απογευμα σημερα μπορει να ηταν κουρασμενος και να το εκανε διοτι ξυπνησε 9:30 αλλα κυμοιθηκε αργα το βραδυ κατα της 11:30 επειδη ο σκυλος μου εκανε φασαρια
[automerge]1544266676[/automerge]

Δενκαθετε ωρες απλος μπορει να το κανει μια το πρωι και μια το απογευμα αλλα το κανει ασπουμε για 10-12 δευτερα. Εποσης αυτο το εκανε και οταν τον χαιδευα. Το να συκοθει το πτερωμα στο κεφαλι εννοώ

ε δε νομιζω οτι ειναι κατι ανυσηχυτικο! αλλα καλο θα ειναι να κοιμαται σωστα στην ωρα του δλδ να γεμιζει ενα 12ωρο οπως επισης και να προσεχεις αν το βγαζεις εξω!
 
ε δε νομιζω οτι ειναι κατι ανυσηχυτικο! αλλα καλο θα ειναι να κοιμαται σωστα στην ωρα του δλδ να γεμιζει ενα 12ωρο οπως επισης και να προσεχεις αν το βγαζεις εξω!
Δηλαδη τι να προσεχω.. Το μπαλκονι μου ειναι κλειστο με ναιλον και ετσι εμποδιζει τον δυνατο αερα. Τι αλλο πρεπει να προσεξω
 
σου απαντησα! Να κοιμαται σωστα! 11 το βραδυ ειναι αργα για το πουλακι!
Αρα τι ωρα να το βαζω για υπνο για να ξυπναει 8 το πρωί που παω σχολειο;
[automerge]1544278965[/automerge]
ε δε νομιζω οτι ειναι κατι ανυσηχυτικο! αλλα καλο θα ειναι να κοιμαται σωστα στην ωρα του δλδ να γεμιζει ενα 12ωρο οπως επισης και να προσεχεις αν το βγαζεις εξω!
Τον σκυλο(ρατσα κοκονι) πως μα τον κανω να μην τρομαζει τον παπαγαλο και καποια στιγμη να τον βγαλω οταν ο σκυλος ειναι στο σπιτι
[automerge]1544280727[/automerge]
Είσαι σίγουρος ότι δεν ξεκουράζεται όπως σου λέει ο Ζαχαρίας; Το έκανε αυτό παλιά;

Πάντως ακόμη κι αν δεν βρέχει ή φυσάει, είναι επικίνδυνο ένα πουλάκι να ζει τη μέση μέρα σε θερμαινόμενο χώρο και την υπόλοιπη έξω. Ακόμη κι όταν έχει καλό καιρό η θερμοκρασία είναι χαμηλή.
Δηλαδη εινα καλυτερο να μενει στο σκοταδι απο τις 8 μεχρι της 2 που ερχομαι;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τα σπίτια έχουν παράθυρα για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
Κανε ότι νομίζεις, εγώ απλά σου είπα τη γνώμη μου.
Δεν λεω οχι δικιο εχετε αλλα τα πατσουρια μου ειναι κλειστα επειδη δεν ειναι κανεις σπιτι και το λυπαμε απο τις 8 εως τις 2να εινα στα σκοταδια εσεις τι λετε μπορω να κανω;Εκτος αν το πηγαινω στην γιαγια μου αλλα ειναι σε αλλο σπιτι και δεν θελω να το τρομαξω
 
Οχι και το λυπαμε στο σκοταδι γιαυτο δεν ξερω τι να κανω

αρα δε το βγαζεις εξω οποτε εχει καλο καιρο αλλα καθε μερα! Οι ενναλαγες στη θερμοκρασια ειναι οτι χειροτερο παντως να ξερεις! τι να σου πω! Θα πρεπει να μιλησεις με τους γονεις σου και να βρειτε μια λυση! σε καποιο δωματιο να εχετε ανοιχτο παντζουρι η να αφηνετε ανοιχτο το φως στο δωματιο!
 
αρα δε το βγαζεις εξω οποτε εχει καλο καιρο αλλα καθε μερα! Οι ενναλαγες στη θερμοκρασια ειναι οτι χειροτερο παντως να ξερεις! τι να σου πω! Θα πρεπει να μιλησεις με τους γονεις σου και να βρειτε μια λυση! σε καποιο δωματιο να εχετε ανοιχτο παντζουρι η να αφηνετε ανοιχτο το φως στο δωματιο!
Το εχω οταν δεν κανει κρυο. Οταν κανει κρυο τον εχω μεσα και απλος του βαζω Ραδιόφωνο. Τι αλλο να κανω
 
Το εχω οταν δεν κανει κρυο. Οταν κανει κρυο τον εχω μεσα και απλος του βαζω Ραδιόφωνο. Τι αλλο να κανω
δυο λεπτα οταν το εχεις μεσα ειναι στα σκοτεινα δλδ?
 
Το εχω οταν δεν κανει κρυο. Οταν κανει κρυο τον εχω μεσα και απλος του βαζω Ραδιόφωνο. Τι αλλο να κανω
Εχω ενα παραθυρο στο μπανιο που απο εκει μπαινει φωςαλλα εκει ειναι μικρο δοματιακι και δεντο εχει δει ποτε
 
Back
Top