Φροντίδα Πατήθρα ελαφρόπετρα

VampireConure

PB New Member
Εγγραφή
18 Ιουλ 2022
Μηνύματα
128
Πόλη
Κέρκυρα
Παιδιά ψάχνω για πατηθρες από ελαφρόπετρα. Έχω βρει 2 που δε γράφουν το υλικό, μήπως ξέρει κάποιος από εμπειρία αν είναι ελαφρόπετρα ή μήπως ξέρει σε ποιο eshop μπορώ να βρω;
Δε γράφει το υλικό στην περιγραφή. Λέει "σαθρη επιφάνεια"
Η πράσινη μοιάζει με γυαλόχαρτο αλλά η μωβ με ελαφρόπετρα;
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220719_104919.webp
    Screenshot_20220719_104919.webp
    29,5 KB · Προβολές: 7
  • Screenshot_20220719_104932.webp
    Screenshot_20220719_104932.webp
    28 KB · Προβολές: 7
Έχω την εντύπωση ότι αυτές οι χρωματιστές πατήθρες φτιάχνονται απτό ίδιο υλικό. Να έχεις στα υπόψην σου ότι λερώνουν. Ίσως μπορεί να δώσει παραπάνω πληροφορίες η @Nausicaa που έχει τέτοιες πατήθρες. https://my-petshop.gr/my-petshop/el/asvestio/211-nobby-pati8res-asbestiou.html
 
Εχω βρει πάρα πολλά ασβεστίου/ιωδίου αλλά λένε ότι αυτό το ασβέστιο είναι αμφιβολης προέλευσης σε σύγκριση με το σουπιοκοκαλο (και τα πελετς). Και ότι το γυαλόχαρτο τραυματίζει τα πόδια
 
Και ότι το γυαλόχαρτο τραυματίζει τα πόδια
Άλλο το γυαλόχαρτο και άλλο αυτό. Δεν είναι ούτε ελαφρόπετρα, ουτε γυαλόχαρτο, είναι σαν σκληρη κιμωλία. Κανένα πρόβλημα αν έχει κανείς μία για νύχια, ραμφος και ασβεστιο. Μαζί φυσικά με σουπιοκόκκαλο και πέτρα.
 
Άλλο το γυαλόχαρτο και άλλο αυτό. Δεν είναι ούτε ελαφρόπετρα, ουτε γυαλόχαρτο, είναι σαν σκληρη κιμωλία. Κανένα πρόβλημα αν έχει κανείς μία για νύχια, ραμφος και ασβεστιο. Μαζί φυσικά με σουπιοκόκκαλο και πέτρα.
Μήπως εννοείς το γύψο;

Έχει σουπιοκοκαλο από όταν ήταν στο πετ σοπ δηλαδή σχεδόν 2 μήνες. Και πέτρα. Δεν ασχολείται. Μόνο στα ξύλινα κλαδιά τρίβει το ράμφος του.
Εχω ραντεβού το απόγευμα να του τριμαρει το ράμφος αυτός από το πετ με τους παπαγάλους. Μου πρότεινε να μου δώσει πίσω τα λεφτά ή να μου φέρει σε 2 βδομάδες 8-10 μηνών κονουρα ή το Σεπτέμβρη μωρό κονουρα και να κρατήσουν το Βαμπίρ στο μαγαζί τους αφού δεν πωλείται με τέτοιο ελάττωμα ασθένεια. Φοβάμαι όμως να τον αφήσω. Πώς τον αφήνεις μετά από 25 μέρες;
 
Back
Top