Ασθένειες Πεθαίνουν οι νεοσσοί κάθε μέρα και ένας

Μιχαλης Π

PB New Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2017
Μηνύματα
171
Πόλη
Αρτέμιδα
Καλησπερα στην παρεα. Εχω ενα ζευγάρι μαυροκοκκινα που μου εκαναν τέσσερα αυγα και μου εβγαλαν τέσσερα πουλακια 23του μηνα βγηκαν και τα τέσσερα. Χαρα τρελει εγω γιατι ειναι η πρωτη γεννα τους λιπών 30 πέθανε το ενα 31 το δευτερο και 1 σημερα το τρίτο αυτο το εβγαλα εγωκαι ειδα μαυρη κοιλιδα δεξια αρκετα μεγαλη. Τα αλλα δεν τα ειδα γιατι τα εβγαλε η γυναίκα μου. Ξερετε τον λογο που μπορεί να φταίει και θα πεθάνει και το αλλο η οχι. Δεν το επιασα γιατι φοβάμαι μην του κανω ζημια.σας ευχαριστω εκτομπροτερων.

20180401_200115.webp 20180401_200106.webp 20180401_200055.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Θεωρώ από την περιγραφή σου πως μιλάς για "μαύρη τελεία"... σωστά;
Εκτός από αυτό μπορείς να μας πεις αν ήταν ταϊσμένα τα μικρά;
Τα κορμάκια τους ήταν "στεγνά"... είχαν δεχτεί πίεση;
 
Την τελια την ειδα αρκετα μεγαλη για να σου πω την αλήθεια. Εαν ειναι τελεια. Οι γονείς εβλεπα οτι τα ταΐζαν αρκετα και οι δυο τωρα για πιεση δεν ξέρω θα δείτε τις φωτογραφίες και θα μου πείτε και εμένα
 
Οχι είναι απασχολημένη με τα μικρά
Δείχνουν ατάιστα και "στεγνά".
Για κάποιο λόγο δεν έχουν τραφεί για πολλές ώρες...
Προσπαθώ να σκεφτώ και να αποκλείσω τις συμπεριφορές γιατί αυτές μπορεί να μας οδηγήσουν με περισσότερη ασφάλεια στα αίτια απουσία ιατρικών εξετάσεων.
Βάλε λίγο υλικό και παρατήρησε τι θα κάνει..
Κοίτα μήπως μαλώνει με τον αρσενικό
Τι τους έχεις για να ταΐζουν τα μικρά τους;
Πως είναι η υγεία των γονιών;
 
Οι γονείς ειναι μια χαρα απο φαγητό αυγοτροφη ουδέτερη αυγο 3φορες την εβδομάδα μηλο απο τωρα μπροκολο 2φορές την εβδομάδα και μιγμα πλουσιο σε σπορους. Δηλαδη αυτο το μαυρο που βλέπω δεν ειναι στιγνα

Δεν μαλώνουν μεταξύ τους και οταν κάθεται η θυλικια στην φωλια αρσενικός παει και την ταΐζει
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
αυτο το μαυρο που βλέπω δεν ειναι στιγνα
Δεν ξέρω ποιο ακριβώς εννοείς...
Εγώ μαύρο στίγμα... ως μαύρη τελεία. Δε βλέπω
Δεν μαλώνουν μεταξύ τους και οταν κάθεται η θυλικια στην φωλια αρσενικός παει και την ταΐζει
Συνεπώς πάμε σε προβλήματα υγείας των πουλιών;
 
Εκτός από το πρήξιμο στην κοιλιά που μετά θάνατον μπορεί να συμβεί δε βλέπω κάτι που να μου δίνει "χρώμα" ανησυχίας.
Έδωσες κάποια φάρμακα στους γονείς πριν ή κατά τη διάρκεια προετοιμασίας;
Μετά τους θανάτους έκανες κάποια φαρμακευτική αγωγή στο ζευγάρι;
Γιατί είναι μεν μελανιασμένο το πουλί αλλά θεωρώ πως όσα βλέπω είναι φυσιολογικά δεδομένου της ασιτίας που προηγήθηκε του θανάτου του...
Το πουλάκι στέγνωσε στην κυριολεξία
 
Μπορεί κάποιο φάρμακο να οδηγήσει σε τέτοια αποτελέσματα;
 
Δεν τους εδωσα τιποτα γιατι δεν ειχαν κατι σήμερα το πρωί Τελικά πέθανε και το αλλο
 
Δυστυχώς ναι. Δεν πηραζει παμε απο την αρχή ελπίζω τωρα κάτι να γίνει
Μιχάλη, έχεις καταλήξει σε τι μπορεί να οφείλεται το όλο γεγονός; Έχεις έστω κάποιες σκέψεις, υποψίες ή ό,τι άλλο;
 
Back
Top