Γενικά Περίεργη συμπεριφορά του Μπίλλυ (καναρίνι)

giorgostiger3

PB New Member
Εγγραφή
14 Σεπ 2019
Μηνύματα
90
Εδω και 2 μερες το καναρινι μου ο μπιλης μου κανει τα εξης περιεργα και αφου εχετε αποδειχθει ατομα με γερες γνωσεις θα ηθελα την γνωμη σας λοιπον

περναω απο μπροστα και βλεπω το πτηνω με σκιφτο το κεφαλι φουσκομενο σαν επιθεση και οπωτε παω περα δωθε με ακολουθει, οταν εννοω με ακολουθει εννοω οτι αν παω το κεφαλι μου αριστερα θα παει και αυτο αριστερα κξαι θα με κοιταει στα ματια παντα, πεταει στο μερος μου καιξανα το ιδιο λες και την εχει δει πιτζιοτο να πουμε γιατι το κανει αυτο, μηπως ειναι καιρος να του βρω καμια τσουπρα η απλα με φοβαται. η μα το πω ποιο αναλιτικα ζιλευει το γεγονος οτι εχω κιαι δευτερο πτηνο σπιτι και θελει να μου τραβαει την ππροσοχη, στην αρχη μου φανηκε αστειο και πεζαμαι κρυφτο εννοω εκρυβα το κεφαλι και το ξανα εμφανιζα μπροστα του και αυτοπ ανοιγε τοραμφος και την μια φτερουγα ποτε αριστερα ποτε δεξια τωρα που σας γραφω εχει καρφωθει απονω μου και με κοιταει σαν τα μικρα ματακια του μινι big brother edition 🤭
 
δεν ξερω μαλλον τον ενοχλει το φως του σολονιου (ειναι στο απεναντι δοματιο το κλουβι )
 
Αρα πρεπει να βρεθει μια λυση να κοιμαται με την δυση το πουλακι γιατι θα λαλησει στο τελος.
Ειναι το πιο πιθανο να προερχεται απο αυτο η νευρικοτητα του!
αρα αυτο ειναι μια νευρικοτητα με λιγα λογια, μαλιστα! το εχω ευχαριστω..
 
Back
Top