Ασθένειες Περίεργο φούσκωμα κανάρας

panos_sk

PB Member
Εγγραφή
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
405
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα! Έχω αυτήν την κανάρα η οποία εδώ και λίγη ώρα είναι έτσι φουσκωμένη κι κάθεται στην φωλιά! Το μυαλό μου πήγε σε δυστοκία αλλά δεν είναι! Την ψηλάφησα και δεν έχει αυγό από κάτω! Παραθέτω και μια φωτό την κοιλιά της μήπως διακρίνεται κάτι που εγώ δεν μπορώ!
 

Συνημμένα

  • 4C1A80F2-BBC9-4DC2-B524-61A33903A5ED.webp
    4C1A80F2-BBC9-4DC2-B524-61A33903A5ED.webp
    27,2 KB · Προβολές: 48
  • E7D29BFF-24F0-4283-AF6D-138A97E0BB5C.webp
    E7D29BFF-24F0-4283-AF6D-138A97E0BB5C.webp
    13,9 KB · Προβολές: 49
@Tony Forpus Επειδη δεν γνωριζω. Καταλαβαινω απο την απαντηση σου, οτι η κοιλιτσα ενος καναρινιου θα πρεπει να ειναι ροζ και οποιοδηποτε σκουρο (μαυρο/μελανο ) σημειο παραπεμπει σε καποια ασθενεια μαλλον. Σωστα;
 
Το μελανο σημειο ειναι εμφανέστατο και στο σημειο που ειναι δεν με παραπεμπει για διογκωμενο συκωτι.
Θα πρεπει να το δει γιατρος.
Οκ! Θα το δω
 
Η κανάρα τελικά έχει θέμα με το συκώτι της! Μου είπε ο γιατρός να δώσω κάποιο σκεύασμα για το συκώτι. Επειδή δεν ξανά χρειάστηκε να χρησιμοποιησω μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο;
 
Μου φαινεται λιγο χαμηλα για συκωτι αλλα ισως ξεγελα η φωτο.
Δεν σου πρότεινε καποιο σκευασμα;
Όχι! Γι αυτό και εγώ μπήκα και διαβάζω το παρακάτω άρθρο και ετοιμάζω πρόγραμμα διατροφής.
 
Εκχυλισμα γαιδουραγκαθου χωρις αλκοολ χρειαζεται αλλα και ακριβο ειναι και δυσκολα τα βρισκεις.
Άρα υδρο-αλκοολικό διάλυμα δεν κανει;
 
Καλημέρα! Δεν ξερω αν πάμε καλά, αλλά η αλήθεια είναι ότι το μεγάλο μαύρισμα στην περιοχή του συκωτιού έφυγε εν μέρει...
 

Συνημμένα

  • B646E247-D8AB-4446-92B6-0FF6C97D7ACB.webp
    B646E247-D8AB-4446-92B6-0FF6C97D7ACB.webp
    26,4 KB · Προβολές: 22
Καλα παει αλλα τωρα ακομα πιο πολυ θα επιμεινω οτι δεν επροκειτο για το συκωτι
Μια επίσκεψη σε ένα γιατρό ποσο όμως θα μου στοιχήσει;
 
@panos_sk Αφου το πουλακι πάει καλύτερα και τα οικονομικα σου δεν το επιτρεπουν πορεύεσαι ως εχει.

Το σημειο που ήταν η μελανια αλλα και το ποσο γρηγορα μεταβλήθηκε δεν δειχνουν συκωτι κατα την δικη μου αποψη.
 
@panos_sk Αφου το πουλακι πάει καλύτερα και τα οικονομικα σου δεν το επιτρεπουν πορεύεσαι ως εχει.

Το σημειο που ήταν η μελανια αλλα και το ποσο γρηγορα μεταβλήθηκε δεν δειχνουν συκωτι κατα την δικη μου αποψη.
Σήμερα όμως που το ξανά φύσηξα ήταν όπως στην πρώτη φωτό
 
Back
Top