Αναπαραγωγή Περίπου πότε κλαρώνουν οι νεοσσοί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να προσθέσω έναν ακόμη παράγοντα που επηρεάζει το πότε θα βγουν τα μικρά από τη φωλιά (για μένα είναι ο σημαντικότερος παράγοντας), είναι ο αριθμός των νεοσσών. Όταν είναι ένα μόνο μικρό 15 ημερών αντε 17 έχει βγει και είναι και πολύ ανεπτυγμένο! Αν τα μικρά στη φωλιά είναι τρία, τέσσερα ή πέντε τότε θα χρειαστούν πολλές περισσότερες μέρες μέχρι να απογαλακτιστουν! 20 ημερών και ακόμα θα τα δεις να κάθονται στην άκρη της φωλιάς και να ξαναγυρνουν πίσω στη ζεστασιά της φωλιάς και φυσικά είναι λιγότερο ανεπτυγμένα από το αν ήταν 1 ή 2 μικρά 20 ημερών. Νομίζω. Πως είναι απόλυτα λογικό! :)
 
Μάλλον περιεργάζονταν το χώρο, με το ζόρι έκατσαν 2 λεπτά ακούνητα να τα βγάλει φώτο η αδερφή μου... Μέτα τα δυο σκούρα άρχισαν να τρέχουν μέχρι τον αγκώνα.. Τα αγαπώ!
 
Μάλλον περιεργάζονταν το χώρο, με το ζόρι έκατσαν 2 λεπτά ακούνητα να τα βγάλει φώτο η αδερφή μου... Μέτα τα δυο σκούρα άρχισαν να τρέχουν μέχρι τον αγκώνα.. Τα αγαπώ!
Σε καταλαβαίνω... Δείχνουν γερά, ακμαία... Περιμένουμε σε μερικές μέρες τα νεότερα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Αααχχχχ τι όμορφα! Να τα χαίρεσαι! Σε έχουν μάθει πια; Όταν τα πιάνεις κάθονται ή σε φοβούνται; Έχουν εξοικειωθεί πια μαζί σου;
 
Ευχαριστω Αλίκη! Ε δεν μπορω να πω οτι με μαθανε, αλλα που θα παει θα με μαθουν :Ρ
 
Back
Top