Ασθένειες Περπατάνε κάτι μαύρα στα φτερά του κοκατίλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stalitsa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stalitsa

PB New Member
Εγγραφή
2 Οκτ 2019
Μηνύματα
8
Καλησπερα ειμαι η σταλιτσα ειμαι νεο μελος και εδω και λιγο καιρο αγορασα ενα cocatiel και σημερα παρατηρησα να περπατάνε κατι μαύρα πανω στα φτερα του τι ειναι;
 
σημερα παρατηρησα να περπατάνε κατι μαύρα πανω στα φτερα του
Πότε τα βλέπεις, μέρα ή νύχτα; Μπορείς να τα φωτογραφίσεις και να ανεβάσεις τη φωτογραφία εδώ;
 
Σας ευχαριστω πολύ πηγα σε ενα pet shop και μου έδωσαν ενα σπρέι του έριξα έριξα και στο κλουβι και σε ολα τα αυτα που του εχω μεσα και ολα καλα 🙂
 
Σας ευχαριστω πολύ πηγα σε ενα pet shop και μου έδωσαν ενα σπρέι του έριξα έριξα και στο κλουβι και σε ολα τα αυτα που του εχω μεσα και ολα καλα 🙂

Ποιο σου έδωσαν;
 
Πότε τα βλέπεις, μέρα ή νύχτα; Μπορείς να τα φωτογραφίσεις και να ανεβάσεις τη φωτογραφία εδώ;
Δηλαδή; Δεν βλέπεις πια έντομα;
Οχι εβαλα ενα άσπρο σεντόνι το άφησα πανω και μολις τινάχτηκε έπεσε ενα ψοφιο αλλα τωρα δεν τρώγεται όπως εχτες
[automerge]1570040590[/automerge]
Ποιο σου έδωσαν;
Το repeli nature
[automerge]1570040638[/automerge]
Πότε τα βλέπεις, μέρα ή νύχτα; Μπορείς να τα φωτογραφίσεις και να ανεβάσεις τη φωτογραφία εδώ;
Εχτες απόγευμα και βραδυ που Πήγαινα κοντα να δω
 
Μάλλον είναι παράσιτα και υπάρχει ένα συγκεκριμένο σπρέι η σταγονες που βάζεις για αυτό... Συμβουλέψου τον πτηνίατρό σου πρώτα
Εδω στην πατρα δεν εχουμε πτηνιατρο εψαξα αλλα ένα pet shop που παω ξερει τα παντα για ολα ζωάκια και μολις τις έριξα φωτο με αυτο που βρηκα πανω του μου ειπε τι πρεπει να παρω και τι να κανω
[automerge]1570041470[/automerge]
Κάνε και το νυχτερινό τεστ με τη χαρτοπετσέτα.
Εγω λεω να το σκεπασω το κλουβι με ενα άσπρο σεντόνι εσυ τι λες;
 
Εδω στην πατρα δεν εχουμε πτηνιατρο εψαξα αλλα ένα pet shop που παω ξερει τα παντα για ολα ζωάκια και μολις τις έριξα φωτο με αυτο που βρηκα πανω του μου ειπε τι πρεπει να παρω και τι να κανω
Για την Πάτρα
Μπουρδάκου Ελένη Κανακάρη 212 τηλ 2610340151 κινητο 6944451314
Παπαγεωργιου Σ. Κωσταντινουπόλεως 58 τηλ. 2610439892
Παπαχρήστος Ευάγγελος -DVM Α. Π. Θ. Κορίνθου 151 2610221612 κινητο 6945977723
Επίσης υπάρχει και Αγ. Νικολάου μεταξύ Αγ. Γεωργιου και Αλ. Υψηλάντου(στο τετράγωνο) ο οποιος είναι κτηνίατρος/πτηνίατρος και εμπορεύεται φάρμακα και τροφές για όλα τα ζώα(και καναρίνια).

Κοίταξε αναλυτικά και αυτό το θέμα για Πάτρα https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
[automerge]1570041842[/automerge]
Εγω λεω να το σκεπασω το κλουβι με ενα άσπρο σεντόνι εσυ τι λες;
Sorry, δεν έχω συγκριτική γνώμη για το σεντόνι και τη χαρτοπετσέτα
 
Καλησπέρα παιδια και εμενα πριν λιγη ωρα πεθανε το κοκατιλ μου μια με πριν το παω στον πτηνιατρο εχω πλανταξει στο κλαμα ενα μηνα το ειχα δεν μπορω να καταλαβω τι συνέβη
 
Back
Top