Γενικά Πετρούλα και Φιρφιρίκος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FIRFIR
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Και καποιες νεες φωτο απο τα παπαγαλακια μου. Ειναι πολυ αγαπημενα, αρκει να τα εχουν ολα απο δύο, απο τα παιχνιδια ως τις λιχουδιες! Η κυρια ειναι πιο δυναμικη, εχει ξεπερασει καποιες φοβιες της και διεκδικει τα παντα. Ο αλλος ειναι πιο συγκαταβατικος και πιο εξοικειωμενος. Και τα δύο αξιολατρευτα!
 

Συνημμένα

  • DSCN6108.webp
    DSCN6108.webp
    26 KB · Προβολές: 35
  • DSCN6111.webp
    DSCN6111.webp
    27,8 KB · Προβολές: 33
Ευχαριστω! Οχι δεν βλεπω ζευγαρωματα, απλα ο αρσενικος τα'ι'ζει τη θηλυκια καποιες φορες. Φοβαμαι μην αρχισουν ξαφνικά να ζευγαρωνουν και με πιασουν στον υπνο..
 
Πανεμορφα και τα δυο Δεσποινα.
Εισαι μια περιφανη παπαγαλομαμα :D
Το κοριτσακι παντως φαινεται οτι ειναι πυρωμενο απο το ραμφος (δεν ειμαι κι ειδικος στα μπαντζι βεβαια, ο @Νίκος Υ θα μας πει).
 
Πολύ όμορφα με υπέροχο φτέρωμα! Φαίνεται πως τα φροντίζεις πολύ! Μπράβο σου! Να σου ζήσουν! Και με το καλό. Γιαγιά! 😛
 
Κουκλιά είναι Δέσποινα, να τα χαιρεσαι! Η Πετρούλα σου είναι φουλ πυρωμένη! Αν βάλεις φωλιά θα της ενεργοποιήσεις τα ένστικτα και θα δεις και ζευγαρώματα! 😉Χωρίς φωλιά είναι σε καταστολή!
 
Ευχαριστω για τις ευχες, αλλα δεν ξερω αν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα να μπω στη διαδικασια να βαλω φωλια ακομα! Θελω να ειμαι απολυτα ετοιμη, βεβαια τα μικρα μου μπορει να εχουν διαφορετικη γνωμη..
 
Ευχαριστω για τις ευχες, αλλα δεν ξερω αν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα να μπω στη διαδικασια να βαλω φωλια ακομα! Θελω να ειμαι απολυτα ετοιμη, βεβαια τα μικρα μου μπορει να εχουν διαφορετικη γνωμη..
Πολύ ώριμη αντιμετώπιση και στάση μπράβο σου! Αφού δεν είναι έτοιμη καθυστερησε τα όσο μπορείς!
 
Back
Top