Γενικά Πηρα σημερα την κοκατιλαρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zelda
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Zelda

PB New Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2009
Μηνύματα
188
εδω ειναι φυλο και ηλικια δε ξερω παιδια, δε εχω ιδεα, αρχικα ηταν στρεσαρισμενο αλλα μτα απο κανα 2ωρο αρχισε να τρωει, να παιζει με τα παιχνιδια του και λιγακι να σφυριζει, εννοειτε δε το ενοχλω πολυ, ουτε χερι βαζω μεσα κτλπ, απλα το παρακολουθω ηρεμα και γυρναει και με κοιταει καμια φορα, το κλουβι του ειναι διπλα απο αυτο των Budgies μουκαι τα πανε μια χαρα ηδη, πραγμα που με αφησε καταπληκτη. Νατος/τη.
 

Συνημμένα

  • P9071405.webp
    P9071405.webp
    41,5 KB · Προβολές: 114
  • P9071417.webp
    P9071417.webp
    40 KB · Προβολές: 115
  • P9071426.webp
    P9071426.webp
    49,8 KB · Προβολές: 117
  • P9071428.webp
    P9071428.webp
    46,6 KB · Προβολές: 113
  • P9071414.webp
    P9071414.webp
    42,6 KB · Προβολές: 101
πανέμορφο Νικόλ να περνάτε ωραία μαζί, να σου ζήσει
 
Πολύ όμορφο και τσαχπίνικό Νικόλ! Στο μαγαζί είχε κι άλλα πουλιά; Η μυτούλα του είναι λίγο σκασμένη. Μήπως έχει τίποτα ακάρεα;
Παντως καλό είναι για κανά μήνα αν γίνεται να το έχεις σε ξεχωριστό δωμάτιο απο τα μπάτζι. Έτσι θα είσαι σίγουρη μέχρι τότε οτι δεν είναι άρρωστο με κάτι μεταδοτικό.
 
στο μπαλκονι τα εχω τωρα, το βραδυ που θα τα παρω μεσα θα τα βαλω σε αλλο δωματιο, στο πετ ειχε αλλο 1 κοκατιλ,ζεμπρακια, καναρινια και μπαντζακια... Ειναι ομως ολα καλα και το μαγαζι καθαρο, ειναι φιλη μου αυτη πο το εχει αρκετα χρονια και το εχει στην τριχα
 
Έτσι όπως το βλέπω, ίσως το πουλάκι να έχει scaly face. Επειδή εκδηλώνεται 6 μήνες αφού το κολλήσει το πουλί ίσως να ήταν άρρωστο πριν καν το πάρει η φίλη σου στο μαγαζί. Καλό είναι ούτως ή άλλως να επισκεφθείτε έναν πτηνίατρο για έναν γενικό έλεγχο. Αν τελικά είναι scaly face θα πρέπει και η φίλη σου να κάνει θεραπεία στα πουλιά του μαγαζιού της.
 
Να σου ζήσει και να περάσετε μαζί πολλά χρόνια αρμονικής συμβίωσης! Του εδωσες όνομα;
 
οχι ακομα δε ξερω το φυλο δυστηχως
 
Όμορφο & δραστήριο, καλορίζικο να τα χαίρεσαι όλα, να περνάτε όμορφα!
 
μπραβο να σου ζησει! Αυτο με την μυτη το παρατηρεισα και εγω αλλα δεν νομιζω οτι ειναι scalyface . Μονο παπαγαλινη του εχεις βαλει;



εγω νομιζω ειναι θυληκο...
 
Στα lutino είναι πολύ δύσκολος ο διαχωρισμός του φύλου. Αλλά αν τελικά φαίνονται οι μπάρες της ουράς τότε πράγματι πρέπει να είναι θηλυκό.
Πάντως είναι πολύ καλό το γεγονός οτι, παρόλο που είναι νεοφερμένο, σκαρφαλώνει στα κάγκελα προς το μέρος σου!
 
ναι εχεις δυκιο το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα εγω λεω την γνωμη μου... Οσο με τα καγκελα δεν τον βολεβουν και πολυ θα επρεπε να ειναι αλλιως εμενα δεν ειναι ετσι στο κλουβι μου αλλα ενταξει δεν ειναι τιποτα αυτο τα καταφερνει και ετσι
 
Ναί, καλύτερα είναι τα οριζόντια, αλλά μιά χαρά μαθαίνουν τα σκαρφαλώνουν και στα κάθετα. Πάντως τα δικά μου πουλιά, που είναι ανάποδα, τα οριζόντια χρησιμοποιούν για να σκαρφαλώνουν!
 
😀χ λεμονιτα χεχε, ναι ειναι κουκλι, φυλο παντως γιοκ, δε ξερω, αλλα ναι εκει που καθομαι ξερω γω, παιζει λιγο με τα παιχνιδια του,τρωει και μετα ερχεται και καθεται στο ψηλο κλαδι προς το μερος μου και μ εκοιταει απο πανω ως κατω, οταν κανω λιγακι να πλησιασω το δαχτυλο προς τα εκει αργα δε φοβαται απλα καμια φορα ξεφυσαει λιγακι.
 
καπως ετσι, εχω ξανακουσει και αλλα κοκατιλ να μου το κανουνε αυτο
 
νομιζω αυτο απο την μυτη το κανουν πιο πολυ τα θυληκα αλλα οκ φυσηκο ειναι να το κανει πρωτη μερα ειναι και θα το κανει για καιρο ακομα αλλα εμενα μου αρεσει οταν το κανει 😀
 
Back
Top