Γενικά Πιάστηκε καρδερίνα στην παγίδα του γείτονα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης paulpaul
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

paulpaul

PB New Member
Εγγραφή
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
260
Πόλη
Αθήνα
Ο γείτονας μου εχει στήσει μια παγίδα για πουλια πριν λιγο έπιασε ενα καρδερινακι και το έβαλε σε ενα πολυ μικρο κλουβινα διτε πως πετάγεται απο τη μια μερια του κλουβιου στην αλλη το καημένο και πηγα να τουσ μηλισω να πάρουνε ενα καρδερινακι απο εκτροφηο αλλα τιποτα
 
Και τι να κανουμε τωρα εμεις απο εδω; Κανε του καταγγελια αν θελεις να κανεις κατι. Κατι αλλο δεν γινεται.
 
ΟΚ... και τι πληροφορίες θες να πάρεις από αυτό το μήνυμα; Ποια είναι η ερώτηση;
 
Πως μπορώ να των πείσω να αφήσει ελεύθερο το καρδερινακι
 
Παύλο μένεις στην Αθήνα κι έχεις γείτονα που πιάνει ελεύθερες καρδερίνες;
 
Δεν έχει καρδερίνες στην Αθήνα ούτε καν σε προάστεια με πράσινο.
 
Και εγώ έχω δει καρδερίνα στην Αθήνα, στην Νέα Σμύρνη συγκεκριμένα. Καλά όχι εκατομμύρια φορές, μόνο μια φορά..
 
Ο γείτονας μου εχει στήσει μια παγίδα για πουλια πριν λιγο έπιασε ενα καρδερινακι και το έβαλε σε ενα πολυ μικρο κλουβινα διτε πως πετάγεται απο τη μια μερια του κλουβιου στην αλλη το καημένο και πηγα να τουσ μηλισω να πάρουνε ενα καρδερινακι απο εκτροφηο αλλα τιποτα
Πραγματικά ούτε εγώ καταλαβαίνω το μνμ ... Νοητή συμπαράσταση στο καρδερινάκι να κάνουμε;. Γιατί κάτι άλλο δεν γίνεται.
 
Το πρόβλημα λύθηκε, ο φίλος μου εχει εκροφηο με καναρινια ετσι ο φιλος μου μου έδωσε μια και το ανταλαξα με την καρδερινα και την ελευθεροσα
 
Τι λες βρε παιδί μου σε χρόνο ντε τε. Εντυπωσιακό!
 
Για μενα η συγκεκριμενη πραξη ειναι αξιεπαινη και οχι κατακριτεα. Το γεγονος και μονο οτι μεσολαβησες ωστε να αφεθει το καρδερινακι ελευθερο σε τιμαει πολυ, αλλοι δεν θα ασχολουνταν καθολου..Ισως η σκεψη να το αφησεις ξανα στην πολη δεν ηταν σωστη, αλλα απ την αλλη θα μου πεις εκει εχει μαθει να ζει.. Τελος παντων μπραβο απο μενα για την πραξη σου :)
 
Το πρόβλημα λύθηκε, ο φίλος μου εχει εκροφηο με καναρινια ετσι ο φιλος μου μου έδωσε μια και το ανταλαξα με την καρδερινα και την ελευθεροσα

Mια τι μια; Μια καναρινι, μια καρδερινα, μια ευχη; :)
 
Mια τι μια; Μια καναρινι, μια καρδερινα, μια ευχη; :)
Καναρινι:)

Οχι δεν πιανει καρδερινεςς συνεχεια μια φορα το εκανε γιατι εχουν ενα μικρο παιδι και επειδη αφηνω εξω το παπαγαλακι ζήλεψε ο μικρος και ηθελε ενα πουλακι
 
Παύλο μου, αυτός που βάζει καπατσέδες δεν το κάνει για το παιδάκι του... Μην παραμυθιαζόμαστε και μεταξύ μας.
*Ο δρόμος για την κόλαση, ξεκινάει με τις καλύτερες προθέσεις... Κι ο Χίτλερ για ν'αλλάξει τον κόσμο ξεκίνησε και τον έπνιξε στο αίμα.. Και αυτός που εφηύρε την πυρηνική ενέργεια, δεν το έκανε για να καταστρέψει τον κόσμο με τη βόμβα... Και ο δικός σου δεν το κάνει για να ξεκληρίσει τα πουλιά. Όποιον πουλοπιάστη και να ρωτήσεις, θα σου πει ''ε και τι έγινε;'' ... Εκατομμύρια πουλιά υπάρχουν (όπως λες και συ).
 
Back
Top