Γενικά Ποια είδη μικρόσωμων παπαγάλων μιλάνε;

Πολυ ομιλητικα και πολυλογαδικα ειναι τα Budgie!
Για αποφυγη παρεξηγησεων ειναι σπανια αλλα οχι και ασυνηθιστο φαινομενο να μιλανε τα παπαγαλακια και παιζει ρολο το ταλεντο και η διαθεση του πουλιου!
Δειτε κι ενα βιντεακι το οποιο μου αρεσει πολυ αυτος ο τυπακος!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
οχι τα Lovebird μπορουν να μιλησαουν! απο εκει που πηρα τον Κοκο μου ειχε ενα θηλυκο Lovebird οπου ελεγε το ονομα του και μαλιστα πολυ καθαρα!
 
οχι δεν λεω για τον δικο μου! Λεω για ενα Lovebird κιτρινο που εχει το ιδιο ονοματακι με τον δικο μου! Νομιζα οτι ειχε παει σε αυτο το μαγαζι που ειχα παρει τον Κοκο μου και τον ειχε δει... μαλλον μπερδευτικα..
 
Ε τοτε εγω μπερδευτηκα ρε κοριτσια!
Σορυ!
Αλλα στο μυαλο μου ενας ειναι ο Πικατσου και αυτος ειναι της Μαριλενας, ο οποιος ειναι τελειος χεχε
 
εχω κανει καποια μαθηματα στα τωρινα μου λοβ... Τους βαζω το βιντεακι που σας εδειξα... και εμαθαν να λενε αυτη τη φραση... you cute... Βασικα τον τονο επιασαν...



το λενε κελαδιστα καρυβως οπως το λοβ στο βιντεο...
 
Θεμη,τα Lovebird δεν ειναι διασημα για την ομιλια τους. Τωρα εαν ενα στα χιλια μπορει και μιλαει ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας!

Η δικιά μου μιλάει :) και νιώθω πολύ τυχερός. Θα προσπαθήσω να την τραβήξω με βίντεο να τη χαρείτε και εσείς.
Λέει το όνομα της "Ρικη" σε όλες τις χρείες και τις κλήσεις, και μας κοροϊδεύει όποτε φτερνιζόμαστε. Έχει πολύ πλάκα, και ακούγετε σε όλη την γειτονιά.

Την πήραμε μικρή, και ασχολούμαστε μαζί της, Επίσης μιμείται με το ράμφος της, το θόρυβο που κάνει το νύχι όταν ξύνει ένα ύφασμα.

Είναι φοβερό πουλί!
 
Εμενα την λεγαμε "Τσιμουδια" και το μιμιται με κελαηδομιλημα. Ειναι χαριτωμενο ουτε μιλαει ουτε κελαηδαει
 
Παιδιά, γιατί δεν μου φορτωνει κανένα βιντεάκι από αυτά που αναρτήσατε;
 
Παιδιά, γιατί δεν μου φορτωνει κανένα βιντεάκι από αυτά που αναρτήσατε;

Σε ποιούς αναφέρεσαι; Στα νέα ποστς δεν έχουν αναρτηθεί βίντεο. Τα άλλα είναι "αρχαία" και δεν δούλευε ο σύνδεσμος. Ξαναδές τα. 😉
 
Σε ποιούς αναφέρεσαι; Στα νέα ποστς δεν έχουν αναρτηθεί βίντεο. Τα άλλα είναι "αρχαία" και δεν δούλευε ο σύνδεσμος. Ξαναδές τα. 😉
'Οντως είναι αρχαία! 😛 Σ'ευχαριστώ πολύ Φοίβο,τα είδα.Αξιολάτρευτα πουλάκια! 🙂
 
Την έκανα να φταρνιστει :).
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top