Διατροφή Ποια ειναι η καταληλλη διατροφη για λουγαρο;

παιδια παρελαβα την αυγοτροφη της beaphar.
παρακαλω πολυ πειτε μου,την συγκεκριμενη αυγοτροφη την βαζω οπως ειναι απο το σακουλακι της;η πρεπει να προσθεσω και κατι αλλο; Και ποσες φορες την εβδομαδα να του βαζω. Αλλα και αν εχει προβλημα η αυγοτροφη σχετικα με το ποσο καιρο την εχω μεσα στην ταιστρα, θελω να πω πρεπει να αλλαζει μετα απο καποιες μερες;χαλαει δηλαδη και μπορει να βλαψει το πουλακι;
επισης λογικα αυριο θα παραλαβω και βιταμινες θα δω ποιες ειναι για να μου πειτε αν ειναι καλες.
παρακαλω πολυ απαντηστε για να βαλω το μεσημερακι στο λουγαρακι να φαει την αυγοτροφη που αναζηταει.
υγ : ειναι σωστο να βαλω την ιδια αυγοτροφη και στα φλωρακια;η δεν κανει; Με δεδομενο οτι εχει εντομα και τετοια μεσα, μηπως τα φλωρακια δεν τρωνε εντομα και οτι αλλο εχει η αυγοτροφη;
υγ 2 : ευχαριστω εκ των προτερων.
 
Το λουγαρακι εκανε τα καλητερα του ακρωβατικα την ωρα της φωτογραφησης οπως βλεπετε.
Αμα μας απαντησετε και στο προηγουμενο μηνυμα σε οτι αφορα την αυγοτροφη σας υποσχομαστε ακομα καλυτερα ακρωβατικα :)
 

Συνημμένα

  • DSC00043.webp
    DSC00043.webp
    54,3 KB · Προβολές: 177
Αφου κανεις δεν απαντησε πειρα την ευθηνη και εβαλα την αυγοτροφη απευθειας στην ταιστρα, το λουγαρακι την δεχτηκε με χαρα, τουλαχιστον πειτε μου την ανοιχτη πρεπει να την βαλω στο ψυγειο η διατηρειτε κανονικα;
μπορω να βαλω την ιδια αυγοτροφη και στους φλωρους η δεν τρωνε τα ιδια με τα λουγαρα;
 
Back
Top