Διατροφή Ποια μαρκα τροφης να δωσω στα cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης inpense
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

inpense

PB Member
Εγγραφή
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
175
Πόλη
Πρέβεζα
επειδη θα ανεβω Αθήνα θα ηθελα να μου πειτε ποια μαρκα τροφης να παρω γιατι εδω πρεβεζα δεν βρισκω ποικιλια.
αυτη την στιγμη δινω μια της vitakraft gia cockatiel. Περιμενω pellets απο αμερικη
της zupreem. Παρακαλω δωστε τα φωτα σας για καλες τροφες που μπορω να βρω Αθήνα το σαβ/κο. ευχαριστω
 
Νομιζω πως αυτα που δινεις ειναι παρα πολυ καλα και σε συνδυασμο με φρουτα λαχανικα μερικες φορες την εβδομαδα ειναι το καλυτερο.

Ποσο τα πληρωσες τα zupreem αν επιτρεπεται; Αν δεν θελεις να το πεις δημοσιως στειλε μου ΠΜ και παλι αν θελεις να πεις... 😉 Ποσο καιρο πριν παρηγγειλες και ποτε σου ειπανε θα τα εχεις;
 
φοιβο εχω μια φιλη στο miami και της εστειλα mail να μου στειλει δοκιμαστικα μια συσκευασια με φρουτα και μια natural. Τωρα ποσο τηα τα παρει δεν 3ερω γιατι δεν μου εστειλε mail na moy πει για τιμη
 
εχω προβλημα με τα φρουτα και τα λαχανικα
δεν τα τρωνε με τιποτα
πιρα παλι μια τροφη vitakraft φρουτα και λαχανικα και την φαγαν μετα μανιας
 
Η αληθεια ειναι πως ειναι λιγο ιδιοτροπα στο φαγητο τα κοκατιλ! :D και το δικο μου ετσι ηταν... :D

Ξερω οτι μπορεις να παραγγειλεις και απο Ευρωπη, αλλα δε χρησιμοποιω πιστωτικη...
 
αυτα ειναι απο ornitalia και ειναι και για κοκατιλ. ornitalia.gr/index.php?act=viewProd&productId=88
 
9,35 ευρώ για 0,91 κιλό τροφή;😱

Δεν θέλω να φανώ κακός αλλά σε λίγο θα τρώνε πιο ακριβά οι παπαγάλοι από τους ανθρώπους.
Ο καθένας θέλει το καλύτερο για τα ζωάκια του αλλά όχι κι έτσι.

Απλά θεωρώ υπερβολή να δίνουμε 10 ευρώ το κιλό για ένα πουλί και να πεινάνε ένα σωρό παιδιά έξω από το σπίτι μας.

Δεν κατακρίνω κανένα. Λέω τη γνώμη μου και συγνώμη αν κάποιοι θίγονται.
 
αμα δωσω λιγο αγγουρακι ειναι καλο;
τι αλλη τροφη; Μηπωσ κανα συμπληρωμα;
 
το αγγουρακι περα απο υγρα δεν εχει και τοσο μεγαλη θρεπτικη αξια οσο το σπανακι, οι κοκκινες πιπεριες, το μπροκολο, τα καροτα, οι μπανανες.
 
κανει να δωσω πιπερια
ινοστοιχεια;σε ποιεσ τροφεσ περιεχονται;
 
Εγώ στο δικό μου cockatiel δίνω της vitacraft. Δέν τρώει τα πάντα απο το μείγμα αλλά είναι καλύτερο απ΄όλα τ' άλλα που έχω δοκιμάσει. Του παίρνω και stick της vitacraft και κανένα φρουτάκι(μονο μπανάνα τρώει το δικό μου) και είναι μια χαρά.
 
Stin Athina mporeis na vreis diafores siskevasies me trofi... Kai vitakraft den einai asximi trofi... Oti firma kai na pareis, oso kai na plirosis an den dineis freska frouta kai laxanika, vitamines, asvestio, petres, ammo sto pouli den tha exei kali diatrofi! Den exei sxesi h marka kai i timi...IMHO.
 
Den einai akribos etsi. Ego pistebo den einai kathe trofi idio. Ego to blepo stin trofi einai san sta rouxa kai se kathe alo pragma sto emporio, an mia trofi einai ftino, kati tis lipi. Den bori na exei ta idia pragmata meza mia trofi pou kani 0,50 Euro to kilo kai mia trofi pou kani 3,00 Euro to kilo. An ksekinisis na psakseis ligo to thema, tha bris poli megales diafores stis trofes. Giati ta poulia mia trofi skisoune kai stin ali den tha pane konta ; Kai na sou po i V...ft den exei to kalitero onoma. Ekei den pedi rollo i piotita tis trofis, pedi omos poli megalo rollo to emporiko sistima. Sti megali eteria pou ksekinisi me V, poles fores exei mexri 6 Emporos anamesa. Kai den ksereis katholou poso kairo emine se kathe apothiki. Poles fores tha bris trofi sta rafia, otan tin anoigies exeis mexri zotana entoma meza.
Ida me ta matia mou emporos trofon pou katharisane me tin skoupa tin apothiki, kai balane tin trofi meza se sakoules pou ixane to sima megales eteries.
Os psakseis gia na tros igina esei, etsi prepei na psakseis gia ta poulia sou.

Alexandros
 
...sigoura na mi perneis h pio ftini siskevasia...opos sosta eipe o Alexandros...omos theoro hazo na plironis 10euro to kilo mono gia to Onoma epidi einai gnosti marka!
Ego perno mia siskevasia 1kg me 3 Euro... alla den plirono Onoma, den einai to pio vasiko.
 
Back
Top