Διατροφή Ποια συσκευασμενη τροφη να παρω για τα παραδεισια ζεμπρακια μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Athinag
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Athinag

PB New Member
Εγγραφή
3 Σεπ 2014
Μηνύματα
313
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Λοιπόν, έχω δυο παραδεισια ζεμπρακια ενος χρονων και τα δυο, θυλικο και αρσενικο και θελω να παιρνω μια συσκευασμένη τροφη.
Μεχρι τωρα ειχα μια που δεν θυμαμαι το ονομα της σε ναιλον σακουλακια (ειχε και αυτα τα χαζομπισκοτακια)
Δεν νομιζω πως εχω κρατησει σταθερη την ιδια τροφη, πρεπει να εχω παρει και διαφορετικες.
Επισης ειχα παρει μια δυο φορες την Vinci που ειναι και για μπατζι.
Θελω μια καλη τροφη, δοκιμασμενη.
Συχνα βλεπω την Vitacraft και την Vinci ειναι καλες ή οχι;
Επισης επειδη αυτη στο πετ σοπ κοντα μου δεν εχει και πρεπει να της πω συγκεκριμενα ποιες θελω. Μπορειτε να μου πειτε εσεις ποια ειναι η καταλληλη;
τα συγκεκριμενα πουλακια περνανε μια "φαση" μαλλον, οποτε δειτε και το θεμα: Πανω απο 20 αυγα χωρις να εκκολάπτεται κανενα • PetBirds
Ευχαριστω
 
Τα ζεμπράκια δεν έχουν μεγάλες διατροφικές απαιτήσεις. Παρόλο αυτά καλό είναι να επιλέγουμε συσκευασμένη και επώνυμη τροφή.
Ποια είναι πιο καλή δύσκολο να απαντηθεί. Την Vinci που ανφέρεις δεν την ξέρω, άλλες είναι της King, Versele Laga, Manitoba, Ragio, Vitacraft ...
Εγώ χρησιμοποιώ της Manitoba και την απλή της Versele Laga.
 
Παρεμπιπτόντως, η Manitoba είναι καναδέζικη @YannisK ;
Ρωτάει σε άλλο θέμα κάποιο παιδί για μια χρωστική και δεν βρίσκω το μητρικό site.
 
Παρεμπιπτόντως, η Manitoba είναι καναδέζικη @YannisK ;
Ρωτάει σε άλλο θέμα κάποιο παιδί για μια χρωστική και δεν βρίσκω το μητρικό site.
Παρόλο που Manitoba ονομάζεται μια περιοχή στον Καναδά, έχω την εντύπωση ότι η εταιρία είναι ιταλική.
Benvenuti
 
Ευχαριστώ πολύ, ναι μάλλον. Απάντησε βέβαια ο κ. Μάκης στο άλλο θέμα.
 
Και οι δύο αυτές εταιρίες που αναφέρεις έχουν μείγμα για εξωτικά πουλιά σε απλή και ενισχυμένη μορφή. Η διαφορά στην τιμή τους όμως είναι μεγάλη και δεν δικαιολογείται. Όλες οι τροφές που αναφέρθηκαν πιο πάνω είναι αξιόλογες.

Versele Laga Prestige Tropical Finches &
Versele Laga Prestige Tropical Finches Premium
Manitoba Esotici (Εξωτικά) &
Manitoba Exotic Best Premium
 
Back
Top