Διατροφή Η συσκευασμενη τροφη που αγορασα ηταν χαλασμενη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARAKI
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μου έχει τύχει κι εμένα να ανοίξω τέτοια τροφή, αλλά δεν είχα παρατηρήσει πως ήταν ληγμένη... Μετά από κάποιο καιρό ξαναπήγα στο ίδιο pet shop και είδα κι άλλες λιγμένες τροφές στα ράφια... Το χε σύστημα ο τύπος.

Εγώ προτιμώ πάντως επίσης τις prestige και πολύ αραιά παίρνω και κάνα stickάκι που του το βγάζω σε ιδιαίτερες περιπτώσεις (πχ αν ξέρω ότι θα λείψω πολλές ώρες από το σπίτι, για να τον καλοπιάσω...)
Τις χύμα δεν τις πολυεμπιστεύομαι, γιατί είναι ξεσκέπαστες και ευάλωτες. Δεν ξέρω τι μπορεί να μπει μέσα ή τι να πεταχτεί μέσα από κάνα γειτονικό κλουβί πουλιού αγνώστης υγιεινής!
 
εχει δικιο η κατερινα μια φορα που ειχα παρι χυμα βρικα ζουζουνια μεσα και μαλιστα την ανοιξα αμεσος οταν πηγα σπιτι για να τη βαλω στο Budgie μου.φυσικα ενοειτε την επεστρεψα πισω και απο τοτε δεν ξαναπηρα
χυμα και ουτε πιρα τιποτα απο εκεινο το πετ.
 
Εγω πιστευω πως οποιαδηποτε τροφη μπορει να μαμουνιασει.Αναλογως πως την φυλαει και ο πετσοπας.

Ειχα παρει μια τροφη της versele laga prestige prenium και ηταν φουλ στο μαμουνι.
 
σημερα ανοιξα την συσκευασμενη τροφη που πηρα πριν δυο μερες και ηταν γεματη σκουλικια ασπρα. Καμια τροφη δεν μπορεις να εμπιστευτεις πια
 
εγω παιρνω απο τον μασουτη μια, που ειναι αεροστεγοσ κλησμενη κ ειναι μια χαρα, δεν πιστευω να μπορει να πιασει μεσα σκουλικια γιατι δεν εχει καθολου αερα μεσα.. Κ οταν την ανοιξω εστω μια μικρη τριπουλα κανει φσσσσσσσσ κ αδειζει μεχρι την μεση, αλλα δεν ειναι γνωστη μαρκα νομιζω πετ λεγεται
 
εγω πηρα απο τα Quickο 2 κουτακια τροφη vitakraft για αγρια ωδικα και ηταν και τα δυο χαλασμενα.
 
εγω που παιρνψ χυμα δεν εχω προβλημα... Μονο οταν παιρνω για μεγαλους παπαγαλουσ τον αυγουστο εχει ζωυφια. Τοτε ναι αποφευγω να παιρνω
 
Back
Top