Διατροφή Ποιες είναι οι καλύτερες αυγοτροφές του εμπορίου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takiskl
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

takiskl

PB Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2008
Μηνύματα
200
Πόλη
Μαρούσι
Καλημερα
νομιζω οτι θα βοηθαγε πολυ μια λιστα με τις καλυτερες ποιοτικα αυγοτροφες του εμποριου, οπως και μια λιστα καταστηματων οπου μπορουμε να τις βρουμε.
Αρκετοι απο εμας θα γλυτωναν ετσι απο τους δηθεν ειδικους των pet-shops, οπου μοναδικο τους μελημα ειναι το οικονομικο κερδος.
Ευχαριστω.
 
ΟΙ γνωστές εταιρείες CEDE,SLUIS,BOGENA-BEAFHAR,QUIKO
WHITTE MOLLEN,MANITOBA,ORLUX, κλπ. έχουν αυγοτροφές για όλες τις περιπτώσεις. Νομίζω οτι κάποιες απο αυτές υπάρχουν
σε κάθε ενημερωμένο πετ-σόπ. Δεν νομίζω οτι πρέπει να φτιάξουμε λίστες με καταστήματα και προιόντα.
 
Αυτές που έγραψε ο Μάκης είναι από τις πιο γνωστές. Νομίζω πως αν ρωτήσεις 10 άτομα θα πάρεις 10 διαφορετικές απαντήσεις για το ποια είναι καλύτερη. Στην πραγματικότητα δεν πιστεύω ότι οι διαφορές στους είναι τόσο μεγάλες ώστε να μπορεί κάποιος να πει, μην αγοράζεται αυτήν γιατί δεν είναι καλή ή αγοράστε αυτήν γιατί είναι η καλύτερη. Χωρίς εμπεριστατωμένη έρευνα δεν μπορείς να πεις εύκολα κάτι τέτοιο.
 
ΟΙ γνωστές εταιρείες CEDE,SLUIS,BOGENA-BEAFHAR,QUIKO
WHITTE MOLLEN,MANITOBA,ORLUX, κλπ. έχουν αυγοτροφές για όλες τις περιπτώσεις. Νομίζω οτι κάποιες απο αυτές υπάρχουν
σε κάθε ενημερωμένο πετ-σόπ. Δεν νομίζω οτι πρέπει να φτιάξουμε λίστες με καταστήματα και προιόντα.


Εσυ φιλε μου που οπως βλεπω ασχολεισαι με καναρινια χρωματος, τι χρησιμοποιεις; Με ενδιαφερει ιδιαιτερα μιας και προσανατολιζομαι προς τα εκει σιγα - σιγα.
Πιστευω οτι η προσωπικη εμπειρια και πειρα ειναι ανεκτιμητη. Τα δυο αυτα πραγματα δεν τα βρισκεις σε κανενα pet-shop, οσο ενημερωμενο και να ειναι. Λιστες ισως να μην χρειαζονται, αλλα υποδειξεις και συμβουλες σιγουρα!
Ευχαριστω.
 
Τα δυο αυτα πραγματα δεν τα βρισκεις σε κανενα pet-shop, οσο ενημερωμενο και να ειναι.

Αν δεν βρεις σε κάποιο pet shop μπορείς να καταφύγεις και σε e-shops. :)
Βασικά, τα μεγάλα pet shop σίγουρα θα έχουν, αλλά για κάποιον που μένει σε απόμερη περιοχή και δεν έχει άμεση πρόσβαση σε κάτι τέτοιο είναι λιγάκι δύσκολο, οπότε τα e-shops είναι μια καλή λύση. 😉
 
Αναστασια
εχεις ψωνισει απο καποιο e-shop κι αν ναι απο ποιο;
Ολα αυτα ειναι χρησιμο να τα μαθαινουμε!
 
Ναι έχω ψωνίσει Τάκη και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη... Θα σου στείλω πμ με σχετικές πληροφορίες για να μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση του συγκεκριμένου καταστήματος.
 
Εσυ φιλε μου που οπως βλεπω ασχολεισαι με καναρινια χρωματος, τι χρησιμοποιεις; Με ενδιαφερει ιδιαιτερα μιας και προσανατολιζομαι προς τα εκει σιγα - σιγα.

Τάκη, αυτή είναι μιά άλλη,τελείως διαφορετική ερώτηση και την απάντηση θα την βρείς εδώ. https://community.petbirds.gr/threads/Η-αυγοτροφή-μου.767/
Ανάλογα με τις εποχές και τις εκάστοτε ανάγκες μεταβάλλονται τα πρόσθετα και οι ποσότητές τους. Μέλι, αφυδατομένο καρότο, πάπρικα,
ζωμός απο πατζάρια και διάφορα ακόμα "πραγματάκια", πέρνουν την θέση τους στην συνταγή μου.

... Πιστευω οτι η προσωπικη εμπειρια και πειρα ειναι ανεκτιμητη. Τα δυο αυτα πραγματα δεν τα βρισκεις σε κανενα pet-shop, οσο ενημερωμενο και να ειναι.

-Γι' αυτό είμαστε εξ' άλλου όλοι εδώ στο φόρουμ.
Για να πάρουμε και να δώσουμε γνώσεις, εμπειρία, απόψεις
 
Back
Top