Φροντίδα Ποιοι τρόποι υπάρχουν για την καθαριότητά της ποτίστρας;

Εχω κι εγω τετοιες ποτιστρες, μεχρι τωρα νομιζα οτι ειναι ιδιες με τις απλες με μονη διαφορα τα χρωματα 😛
Μαρια,υπαρχουν στα περισσοτερα πετ σοπ..
 
ειναι κραμματος σιλικονης και εχουνε διπλη τιμη απο τις συμβατικες. Κατω απο τον πατο γραφουνε made in italy
 
αυτες τις ποτηστρες να πω την αληθεια τις εχω στους παπαγαλους μου γιατι απλα διχνουν αμεσως αν εχουν λερωθει και αν καθαριζωνται καλα και ετσι τις πρωτημω τις περνω απο μαγαζι στον Πειραια δεν νομιζω πως ειναι δυσκολο να βρεθουν αν και πρωτηθομαι να σας πω διευθηνση του μαγαζιου για οποιον θελει.
 
Πες την Μάρκο, δεν υπάρχει πρόβλημα, πες και την τιμή αν θυμάσαι.
 
το καταστημα ειναι στην αρχη της οδου Γουναρη στον Πειραια συνχωρηστε με δεν θυμαμε τον αριθμο στην οδο και η τιμη ηταν καπου κοντα στα δυο ευρω αγορα αν δε κανω λαθος Απριλιο με Μαιο.
 
μαρκο τις παιρνεις πανακριβα.. Εγω λογω συλλογου τις παιρνω γυρω στα 0,40 ευρω. Αμα θες πες μου να σ πω
 
μαρκο τις παιρνεις πανακριβα.. Εγω λογω συλλογου τις παιρνω γυρω στα 0,40 ευρω. Αμα θες πες μου να σ πω
πολυ ευχαριστως να μου πεις απο που και πως γιατι θελω να αλλαξω και στα αλλα μου κλουβια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: pap
Ουσιαστικά στην κάθε ποτίστρα χρειάζεται για το καθημερινό πλύσιμο , πέραν του νερού και του ξυδιού, ελαφρύ τρίψιμο με ψύκτρα, δλδ αυτό το κυλινδρικό βουρτσάκι με το οποίο πλένονται τα μπιμπερό.
Τις ποτίστρες που λέτε μπορείτε επισης να τις βρείτε στα petsupermarket
 
Η πρασινάδα είναι άλγη και δεν είναι η ίδια επικίνδυνη για τα πουλιά (αλλά κάποιες απο τις συνθήκες που την ευνοούν). Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και βούρτσα καθαρισμού ποτηριών.
παρατήρησε ποτέ κανείς ότι όσες ποτίστρες πιάσουν άλγη δεν μυρίζουν;
 
Back
Top