Φροντίδα Ποιο κλουβί προτείνετε για παπαγάλο monk;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nickst
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
, δεν ξερω γιατι θεωρεις το υψος χαμενο οπως λες;
σε ενα ψηλο κλουβι μπορεις να βαλει παιχνιδια πολλα πατιστρες πολλες και γενικα να εχει χωρο να πηγαινει οπου θελει οχι μονο περιμετρικα. Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον

Από εμπειρία ανέφερα για το ύψος, κανένα από τα πουλιά που είχα δεν καθόταν πολύ ώρα από την μέση του κλουβιού και κάτω. Έχοντας πάντα (ώστε να αναγκαστούν να κατέβουν ''υποχρεωτικά'' ) στα χαμηλά μέρη νερό-φαγητό αλλά και παιχνίδια, τα πουλιά έτρωγαν-έπιναν και... Ανέβαιναν να κάτσουν ή να παίξουν στο πάνω μέρος...
 
δικαιο εχεις αλλα σε ενα ψηλο κλουβι οι ταιστρες θα ειναι στην. Μεση αρα θα μενει πολυς χωρος ψηλα ενω σε. Ενα με χαμηλο υψος θα. Μενει πολυ πιο λιγος χωρος. Διαλεξα κλουβι απο εβδομαδα θα το παραγγειλω
 

Αυτο λεω να. Παρω. Εχει και χωρο πανω νακρεμασω τα παιχνιδια που εχω
 
Καλό είναι αλλά προσωπικά θα διάλεγα το δεξιά του με το playtop. Eκείνο μπορούμε να το δούμε ολόκληρο;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Καλό είναι αλλά προσωπικά θα διάλεγα το δεξιά του με το playtop...
... Κι εγώ είμαι υπέρ των ''καθαρών'' γραμμών (με ορθές γωνίες), διότι μπορείς να το εκμεταλλευτείς (playtop)
 
δυστυχως ειμαι λαρισα και ειναι δυσκολο σε τετοια θεματα να διαλεξεις. Κανεις εδω που να εχει επισκεφτει τον χωρο και να εχει δει τις κλουβες να. Προτεινει συγκεκριμενα καποιες υπαρχει;
 
Αυτο λεω να. Παρω. Εχει και χωρο πανω νακρεμασω τα παιχνιδια που εχω
Καλό είναι, έχω σε ίδιο τις ροζέλες μου. Η Σίσσυ όμως έχει δίκιο στο εξής. Τα δικά μου κάθονται εκεί που αρχίζει η άνω καμπύλη και λερώνουν τις ταΐστρες και την ποτίστρα. Ενώ το παρόμοιο που έχω για τα red rumpeds που είναι ευθύ ψηλά έχει καλύτερη λειτουργικότητα. Πάντως γενικά είναι καλό κλουβί και αθάνατο.
 
Δεν ξερω αν ειναι τοις μετρητοις απο εκει που θα το παρεις η φωτο αλλα το βρηκα φθηνοτερο..
https://www.pet4u.gr/strong-large-cage-9700.html δεν ξερω βεβαια αν με τα μεταφορικα θα σου βγαινει +- το ιδιο :)

Επισης για να εχεις στο μυαλο σου https://www.northernparrots.com/parrot-cages-dept147/?type=Quaker αυτα συμφωνα με το σαιτ κανουν για μονκ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nickst
να μπορουσαμε να αγορασουμε απο εκει και να τα στειλουν και γρηγορα οχι σε κανα μηνα καλα θα ητανε 😀.
 
να μπορουσαμε να αγορασουμε απο εκει και να τα στειλουν και γρηγορα οχι σε κανα μηνα καλα θα ητανε 😀.

Αν εννοείς το morthernparrots, είμαι χρόνια πελάτισσα και δεν έχω το παραμικρό παράπονο, ούτε καθυστερούν στις παραδόσεις τους (δεν γνωρίζω αν το κλουβί που θέλεις είναι ετοιμοπαράδοτο), μπορείς όμως να τους γράψεις ώστε να ρωτήσεις πόσες ημέρες θα χρειαστούν για την μεταφορά του.
 
με τι τροπο πληρωνεις εκει; Εσυ εχεις παραγγηλει ποτε κλουβι; Ποσο καιρο εκαναν πραγματα που πηρες δλδ?
 
Δεν αγόρασα κλουβί από εκεί, αλλά πολλά άλλα πράγματα για τα πουλιά. Έχω πάνω από χρόνο ν΄αγοράσω κάτι, πλήρωνα με κάρτα visa. Περίπου σε μια εβδομάδα οι αγορές μου ήταν στο σπίτι μου.
 
ενταξει. Κοιταξα μερικα κλουβια αλλα βγαινουν ακριβουτσικα αν βαλω και ταμεταφορικα μεσα... Τελευταια μου επιλογη θα ειναι παο εξωτερικο.
 
Back
Top