Αναπαραγωγή Ποτε μπορω να χωρισω τα νεογεννητα κοκατιλ απο τους γονεις;

marios20v

PB New Member
Εγγραφή
2 Μαϊ 2009
Μηνύματα
3
Πόλη
Λεμεσός
Γεια σας παιδια... Το site σας ειναι εξαιρετικο. Εχω 2 κοκατιλ τα οποια μου γεννησαν και μου εκαναν 2 νεα πουλια. Η ερωτηση μου ειναι ποτε μπορω να χωρισω τα νεογεννητα απο τους γονεις τους;
 
Θα περιμενεις να απογαλακτιστούν και να μπορουν να τρωνε μονα τους σποράκια και μετα απο μερικες μερες μπορεις να τους χαρισεις το δικο τους σπιτι :)
 
Τα μικρα ποσο ειναι τωρα; Κανε αυτο που σου λεει η Βασιαννα.Ασε τα να βγουν με το καλο απο την φωλια κι οταν δεις οτι εχουν ανεξαρτητοποιηθει εντελως τα χωριζεις.

*βαλε φωτογραφιες των γονιων και των μικρων να τα θαυμασουμε κι εμεις.:D
 
ευχαριστώ για τα μηνύματα... Τα μικρά είναι τώρα 6 εβδομάδων και ξεκίνησαν να τρώνε μόνα τους, αλλά ακόμα ζητάνε από τους γονείς τους τροφή. είναι φυσιολογικό ή βαριούνται να τρώνε μόνα τους;

φωτογραφίες θα τις στείλω σε λίγο...
 
ευχαριστώ για τα μηνύματα... Τα μικρά είναι τώρα 6 εβδομάδων και ξεκίνησαν να τρώνε μόνα τους, αλλά ακόμα ζητάνε από τους γονείς τους τροφή. είναι φυσιολογικό ή βαριούνται να τρώνε μόνα τους;

φωτογραφίες θα τις στείλω σε λίγο...

Περιμενουμε...
 
ευχαριστώ για τα μηνύματα... Τα μικρά είναι τώρα 6 εβδομάδων και ξεκίνησαν να τρώνε μόνα τους, αλλά ακόμα ζητάνε από τους γονείς τους τροφή. είναι φυσιολογικό ή βαριούνται να τρώνε μόνα τους;

φωτογραφίες θα τις στείλω σε λίγο...
οχι δε βαριουνται(δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο νεοσους απλα ετσι νομιζω)για καποιο διάστημα τρώνε και σπόρους και απο τους γονεις τους.Αν ειπα βλακεια διορθώστε με
 
σας στέλνω φωτογραφίες των πουλιών...
 

Συνημμένα

  • 026.webp
    026.webp
    56,9 KB · Προβολές: 90
  • 029.webp
    029.webp
    53,7 KB · Προβολές: 96
Πολυ ομορφα ειναι! Να τα χαιρεσαι ολα! Την φωλια την καθαριζεις καθολου;
 
Να σου ζησουν! 🙂

Υ. Γ. Δεν εχω κοκατιλ κ συγγνωμη αν αυτο που θα πω να ειναι βλακεια, αλλα μηπως η πατηθρα ειναι μικρη;
 
Να σου ζησουν. Τα μωρακια ειναι πολυ ομορφα.Φωτογραφια της θηλυκιας δεν μας εβαλες.. Τι χρωματα εχει αυτη;

*Συμφωνω με την Ανατολη. Οι πατηθρες ειναι αρκετα λεπτες και καλο θα ταν να τις αντικαταστησεις με ξυλινες πιο χοντρες.
 
Πολυ ομορφα να σου ζησουν!
Για να μην αλλαζεις πατηθρες μπορεις να βαλεις 2 μαζι!
Την μια διπλα στην αλλη ακριβως η ακριβως απο κατω σαν να ειναι μια!
Αλλα αν ειναι να αλλαξεις τοτε ειναι καλυτερα! Το ξυλο πιστευω καλυτερα απο πλαστικο!
 
Συγχαρητηρια για τα μικρα. Ειναι τελεια. Κι εμενα γεννησαν 2 μικρα αλλα ειναι μολις 4 εβδομαδων. Εχουμε ακομα
 
Back
Top