Γενικά Ποτε να αγορασω θηλυκο μπατζι;

Μπορείς να βρεις οποιαδήποτε εποχή γιατί αναπαράγονται από φθινόπωρο μέχρι άνοιξη.
Έχεις αρσενικό; Σε ποια ηλικία θέλεις να το βρεις;
 
Αν πάρεις μικρό, δεν θα μπορέσεις να τα βάλεις σε αναπαραγωγή πριν την άνοιξη, γιατί πρέπει να είναι τουλάχιστον 10-12 μηνών για να προχωρήσεις σε γέννα.
Ξέρω για ένα λευκό θηλυκό 2 μηνών. Τι χρώμα έχει το αρσενικό σου; Βάλε μας καμιά φωτογραφία :)
 
Πως τα πας με την φροντίδα του μικρού σου φίλου; Τον πήρες από πετ σοπ; Είναι ήμερος; Πες μας λίγα λόγια για εσάς και την σχέση σας, θα μας βοηθήσουν για να σε συμβουλεύσουμε για την αναπαραγωγή που σκέφτεσαι να κάνεις.. :)
 
Τον βγαζω απο το κλουβι και καθετε και στο χερι μου
Άρα είναι ήμερο! Καλό αυτό! Απλά να σε ενημερώσω πως αν αγοράσεις ένα θηλυκό μπάτζι, το πιο πιθανό είναι να γίνουν ζευγάρι και ο μικρός να απομακρυνθεί από εσένα και να δεθεί με το ταίρι του. Αν αυτό δεν το θες προτίμησε μπάτζι από εκτροφέα και εξημερωμένο!
 
Ειμαι λιγο μικρος για να ερθω μονος αθηνα (11χρονων) ομως μπορει να ερθω αυτο σβ οποτε απο που θα μπορουσα να παρω
 
Άμα σου αρέσει το λευκό, πες στους γονείς σου να συνεννοηθούν να το πάρετε αν είναι ακόμα διαθέσιμο.
 
Φώτη μου στα 11 σου είσαι σίγουρος πως μπορείς να διαχειριστείς 2 μπατζάκια και την αναπαραγωγή τους; Είναι μεγάλη ευθύνη και ένα δύσκολο εγχείρημα για την ηλικία σου...
 
Αφου καταφερα τα καναρινια και τα καταφερνω ακομα πιστευω πως μπορω και τα μπατζι

Απο δυο ζευγαρακια ευγαλα 10 μικρα

Αρκετα θα ελεγα :)Τα δινεις σε φιλους η τα κρατας;
 
Back
Top