Γενικά Που θα βρω λάμπα πτηνών της Arcadia;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης leon1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

leon1

PB New Member
Εγγραφή
11 Φεβ 2019
Μηνύματα
120
Πόλη
Λαγκαδάς
Που θα μπορεσω να βρω λαμπα πτηνων της Arcadia?
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
@leon1

Σε επικοινωνία που ειχα με την Arcadia πριν λιγες μερες,μου υπεδειξαν ως συνεργατη τους στην Ελλαδα τον παρακατω


Πουλαει σε υψηλότερη τιμη γενικά ομως,μπορεις να φερεις απο το εξωτερικο απ'ευθειας.
 
Που θα μπορεσω να βρω λαμπα πτηνων της Arcadia?
Αυτές των 36 Watt καλύπτουν έναν μικρο χώρο μέχρι 10 τετραγωνικά νομίζω. Για μεγαλύτερο χώρο θα χρειαστεί και δεύτερο στοιχείο. Μια προσοχή στην τοποθέτηση ώστε να μην υπάρχουν σκιερά σημεία .
 
Αυτές οι λάμπες πρέπει να τοποθετούνται κοντά στα κλουβιά για να είναι χρήσιμες ? ή μπορούν να τοποθετηθούν στο κέντρο ενός μικρού δωματίου σε απόσταση 1,5m-2m από τα κλουβιά ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Aπ' όσα γνωρίζω ..."όσο πιο κοντά τόσο πιο καλά". Φαίνεται όμως οτι πέφτουν κομματάκι δυνατές για τα πουλιά . Εχω παρατηρήσει, οτι ορισμένα απο αυτά ενοχλούνται και προσπαθούν να βρούν σημεία σκιερά στο κλουβί ώστε να αποφύγουν το φώς. Τουλάχιστον κάποιες ώρες της ημέρας. Μετά απο 4 χρόνια χρήσης τις αντικατέστησα με απλές 965 , περισσότερο βέβαια για το κόστος τους, μιας και "πέφτουν" αρκετά γρήγορα (σε 5-6 μήνες) και όταν κανείς έχεις τρεις στον χώρο είναι ένα θέμα και το οικονομικό.
 
Το θεμα κυριε Μακη ειναι οτι το εν λογω site δεν εχει λαμπες την εποχη αυτη.
 
Εχω ακούσει και για άλλο e-shop τα ίδια. Φαίνεται οτι πλέον δεν πολυχρησιμοποιούνται και δεν τις φέρνουν Nομίζω μ'ένα ηλεκτρονικό μπάλαστ και τις 965 κάνεις την δουλειά σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Δεν φερνω γιατι δεν γνωριζω τα site τον τροπο την γλωσσα και πολλα αλλα που θα χρειαστουν...
 
Back
Top