Φροντίδα Που θα βρω χοντρό ροκανιδι για τον πάτο σε κλουβί κοκατίλ;

xristos.SEMINA

PB New Member
Εγγραφή
6 Αυγ 2014
Μηνύματα
6
Καλώς σας βρήκα παιδιά. Έφτιαξα ένα κλουβάκι για το κοκατίλ που θα πάρω εν πορεία. Θέλω να βάλω στον πάτο το χοντρό ροκανιδι, που θα το βρω;
 
μαλακά ροκανίδια για τρωκτικά
 
Γεια σας Χρήστο και Σεμίνα!
Πόσο χαίρομαι όταν άνθρωποι προετοιμάζουν τις εγκαταστάσεις τους για τα ζώα που θα υιοθετήσουν. Μπράβο σας.
Να ρωτήσω, στο κλουβί ανάμεσα στον πάτο και στο πάτημα του πουλιού θα υπάρχει σχαράκι; Αν ναι, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και πέλετς και πιο φθηνά τα βρίσκετε στα βενζινάδικα ή όπου αλλού πουλάνε είδη για καύση σε τζάκια και σόμπες τον χειμώνα.
Με το καλό να πάρετε το πουλάκι που επιθυμείτε.
 
Ευχαριστούμε.. Maria p... Θέλω να είναι έτοιμα όλα για το σπιτάκι του μικρού προτού έρθει. Όχι δεν θα έχει σχαρακι αβαμεσα και θα έχει επαφή με το προϊόν που θα βάλω.
 
Μια και το φτιάχνεις τώρα, θα σου πρότεινα να βρεις έναν τρόπο να μπει σχαράκι. Οι παπαγάλοι συνέχεια ψαχουλεύουν και μασουλάνε ό,τι να ναι. Αν δεν έχει σχάρα θα έρχονται συνέχεια σ' επαφή με τις κουτσουλιές τους, θα λερώνονται οι ουρές, θα τις τρώνε ενίοτε και το υλικό που θα χρησιμοποιείς θα πρέπει να είναι εξαιρετικής ποιότητας αφού θα το τρώνε. Επίσης θα πρέπει να καθαρίζεις καθημερινά. Όλα αυτά σημαίνουν μεγαλύτερο κόστος και κόπο συντήρησης. Ακόμα κι αν είναι μισοτελειωμένο, μπορείς να βρεις πατέντα να βάλεις επιπρόσθετο το σχαράκι δημιουργώντας του ύψος ίσως με κάποια ποδαράκια που θα προσαρμόσεις πάνω του.
 
Έχω αφήσει υποδοχή για σχαρακι σε περίπτωση που δεν μπορώ να ανταπεξελθω. Μέχρι τότε τι να βάλω.; Εγώ λέω να βάλω χοντρά κομματάκια ξύλου. Αυτα ξαχνω, οσο γίνεται σε χαμηλότερο κόστος...
 
μπορεις να βαλεις φωτογραφια απο το κλουβακι ωστε να σε βοηθησουμε περισσοτερο;
αν και κουνελοσυρμα ειναι οτι πρεπει
και ειδικα το χοντρο.. Δεν λιγυζει με τιποτα
ροκανιδι θα βρεις και σε μαραγκουδικα..σε οτι νουμερο θες
απλα πριν παρεις να ρωτησεις αν ειναι περασμενο φαρμακο για μυκητες, σκορο και τετοια
γιατι ειναι δηλητηριο σκετο
 
Όχι ξύλο, είναι το αγαπημένο τους υλικό για μασούλημα.
Διάβασε εδώ θα βρεις διάφορες απόψεις Υπόστρωμα υγιεινής στα κλουβιά των πουλιών
Γειά σας.. Έχω τελειώσει με της λεπτομέρειες του κλουβιού.. Πώς θα μάθω εκτροφεια για κοκατιλ να βρω αυτό που θέλωνα αγοράσω. ;
 
Back
Top