Γενικά Που κυμαίνονται οι τιμές στα ταχυδρομικά περιστέρια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TheBigL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

TheBigL

PB Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.911
Πόλη
Αθήνα
Εδώ Ελλάδα πόσο κυμαίνοντε οι τιμές στα ταχυδρομικά περιστέρια;Έχουμε καλά πουλιά στην Ελλάδα;
 
σχετικά με άλλες χώρες δεν ξέρω Αλλα γενικά έχουμε πολύ καλά πουλιά νομίζω αφού απο αθήνα γυρνάνε Θεσσαλονίκη μονα τους σε μονο καποιες ώρες οι τιμές εξαρτιούνται απο το τι πουλί θες κάποιοι δίνουν πολλές χιλιάδες ευρό για ένα περιστέρι αλλα αυτοι παίρνουν αυτο που βγήκε πρώτο στον αγώνα αλλοι παίρνουν με 50 άλλοι με 500 ή μπορείς να πάρεις μικρά με 10 ευρό τι να σου πω απο όλες οι τιμές υπάρχουν αν έχεις και φίλο εκτροφέα δεν πληρώνεις τίποτα!👍

Δες και αυτό:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Να πω επίσης πως αν πάρεις μεγάλο πουλί πρέπει να το έχεις πάντα μέσα σε καλά κλειστό χώρο γιατί αν σου βγει έξω δεν θα μείνει σε εσένα θα πάει πίσω σπίτι του Όσος καιρός και να περάσει! Τα μικρά απο την φωλιά (μόλις αρχίσουν να τρώνε μόνα τους)δεν έχουν πρόβλημα μένουν
 
Όταν λες θα πάει πίσω εννοείς στον εκτροφέα του που είχε μεγαλώσει;
 
Νομιζω καπου διαβασα οτι παντα προσπαθουν να γυρισουν εκει που μεγαλωσαν, στην προκειμενη στον εκτροφεα, ναι.
 
Όταν λες θα πάει πίσω εννοείς στον εκτροφέα του που είχε μεγαλώσει;
Ναι θα πάει πίσω στην ίδια την φωλιά του, στο σπίτι του! Εχω ακούσει πως ενα πολύ καλό ταχυδρομικό μπορεί να διανύσει ακόμη και 1000 χιλιόμετρα σε μια μέρα!
 
Back
Top