Παρουσιάζω Ταχυδρομικά περιστέρια χρώματα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης George98
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
...😱απιστευτο...
Αρχιζω εντατικο διαβασμα για τα περιστερια λοιπον... Καποια μερα θα μπω κι εγω στο κλαμπ🙂
 
Τον τελευταίο καιρό δεν ρίχνω τίποτα γιατί τα πουλιά δεν έχουν ψείρες τα κοιτάω κάθε τόσο (τους ανοίγω τις φτερούγες και ελέγχω) δεν έχουν μάλλον γιατί όλη μέρα πετάνε έξω και μόνο το βράδυ είναι μέσα αλλα αν κολλήσουν νομίζω υπάρχουν και σπρέι και σκόνες για ψείρες δεν έχω κάποια μάρκα υπόψιν μου γιατί δεν χρησιμοποιώ συχνά ίσος ξέρει κάποια καλή ο @lazaros
 
μπορεις να χρησιμοποιησεις malathion αν υπαρχει στην αγορα
Ειδαλλως carbaryl αραιωμενο 0,5%-2% πτηνα και κλουβες... Επαναληψη κανεις μια εβδομαδα μετα ουτως ωστε να εξωντοθουν και τα τελαυταια αυγα που εκκολαφτηκαν.
 
Τον τελευταίο καιρό δεν ρίχνω τίποτα γιατί τα πουλιά δεν έχουν ψείρες τα κοιτάω κάθε τόσο (τους ανοίγω τις φτερούγες και ελέγχω) δεν έχουν μάλλον
Κάποια παράσιτα δεν είναι πάνω στο πουλί τις ώρες που εμείς μπορούμε να δούμε αλλά κοιμούνται και εμφανίζονται τη νύχτα...
 
Να γνωρίζετε ότι τα περιστέρια δεν είναι τόσο ευαίσθητα στην ψείρα. Συνήθως τα ίδια τα πουλιά τινάζονται και μαζί μερ την πιτυρίδα φεύγου και τυχόν ζωήφια. Μια καλή μέθοδος είναι τα είδικά άλατα μπάνιου που συνήθως είναι και για την ψείρα.
 
Back
Top